Gömme dolapların faydaları ve nasıl yapılacağı

Yatak odası için gömme dolap modelleri , balkon gömme dolap , giyinme odaları ve gömme dolaplar , yatak odası gömme dolap

Klozetler, bir evin düzenli tutulmasında büyük rol oynar. Ama aynı zamanda bir evde çok değerli yer kaplarlar. Bu yüzden evler gömme dolaplar. Sadece odalarda veya evin diğer bölümlerinde ek yer kaplamazlar. Ayrıca bir e sunacaklareşyalarımızı saklamak için çok değerli alan.

Gömme dolaplar şunları sağlar: sayısız avantaj evlere. Son 30 ya da 40 yılda inşa edilen evlerin büyük bir kısmında evlerin bulunmasının sebeplerinden biridir. her odada en az bir tane. Ve böylece bunlara sahip olmayanların çoğunda, özellikle reform söz konusu olduğunda, inşa edilirler.

Gömme dolaplar: avantajlar

Gömme dolaplar izin verir alandan en iyi şekilde yararlanmak evlerde. Genellikle deliklerin olduğu odalarda boşluklardan yararlanılarak inşa edilirler. Bu nedenle, bir başka avantajı da alanı israf etmekten kaçının bir evde. Oldukça gerekli bir şey, çünkü çoğu daire ve apartman dairesi için tam olarak boş alan ve sayaç yok.

Bu tip dolaplar da genellikle geleneksel dolaplardan daha geniş ve daha büyük. Ek olarak, gömme dolaplarda genellikle küçük nesneleri, ayakkabıları vb. Saklamak için kullanılabilecek birçok köşe vardır. Tabii bunu başarmak için dolabın içi de olmalıdır. en iyi şekilde yararlanmak için tasarlandı.

Bu genellikle bir sorundur çünkü çoğu durumda, özellikle yeni evlerde gömme dolaplarda İç kısım kullanılmadan teslim edilir. En fazla bir asma rayı ve bir şifonyer ile. Ancak çoğu durumda israf edilir. Bu sorunla karşılaşırsanız, iç mekanınızı ihtiyaçlarınıza göre tasarlamak için biraz zaman ayırmanız tavsiye edilmez. Ve ayrıca para.

Neyse ki, bu tür dolaplarda tasarımınız için sonsuz olanaklar: iki yükseklikte asmak için çubuklar, çekmeceler, raflar, ayakkabı rafları vb. Sadece ihtiyacınız olan ve iç mekana en uygun olanları seçmelisiniz.

Dekorasyonda avantajlar

Açılma sistemlerine bağlı olarak farklı görünecekler. Sahip olmaları durumunda geleneksel kapılargerekli olacak önünde boşluk bırakın onlardan onları açabilmek. Fakat kaydırıcıları varsa gerekli değildir ne yap. Önünde sorunsuz durabilecek bir yer olması yeterli olacaktır.

Her durumda, dolap kapakları odanın geri kalanının tarzına göre tasarlanmış. Farklı tonlarda ahşaptan yapılabileceği gibi istenilen renkte lake de yapılabilir. Kapınıza fotoğraflar veya resimler bile yerleştirilebilir. Ek olarak, bunlar ayrıca onları aynalarla ört, bu da odanın daha büyük görünmesini sağlar. Bu, küçük odalarda gömme dolaplarda oldukça takdir edilmektedir.

Gömme dolapların bir diğer avantajı da görsel olarak çok güzel. Ek olarak, daha fazlasını sağlarlar zarif duyguve bir ver modernliğin görünümü bulundukları evlere.

Gömme dolaplar çok fazla temizlenmesi daha kolay geleneksel olanlardan. başlamak toz biriktirme tepede. Ayrıca dizilimleri nedeniyle dış mekan dolaplarına göre daha az kir toplarlar. Farklı bir damarda, odaların zeminine yerleştirilmediği için temizlik için boş alan sağlar.

Yerleşik bir gardırop nasıl yapılır

Yerleşik bir gardırop inşa etmek için gerekli olacak ilk şey analiz mevcut alandır. İdeal olan deliklerden ve köşelerden yararlanın odalarda kalan. Aynı şey, evin girişine gömme dolaplar yapmak istediğinizde de olur, bunlar genellikle mont, ceket ve diğer aksesuarları saklamak için çok yararlıdır. Ve hatta, mutfakta veya banyoda neden olmasın. Bu son iki mekanda hijyen ve güzellik ürünlerinin, havlu ve çarşafların, yiyeceklerin, mutfak gereçlerinin vb. Depolanması için çok takdir edilen bir hizmet sunacaklar.

Dolabın hangi alanda olacağına karar verdikten sonra, bir deneyimli profesyonel gömme dolapların yapımında. Sadece çerçevesi ve kapılarında değil. Ayrıca iç mekanlarında, tamamlandığı andan itibaren saklamak üzere giysi ve aksesuarları organize etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanızı sağlayacak.

Birlikte yapabilirsiniz dolabı ve içini tasarlayınbunun için de gerekli olacak mevcut alanı dikkatlice ölçün. Ayrıca her mekanın içinde hangi boyutlara sahip olacağına karar verebilme. Her halükarda yapılacak ilk şey, onu tutacak raflardan başlayarak gardırobun yapısını imal etmektir. Onları yapmak için c zorundasınbir tahta veya suntadan (MDF) birkaç şerit kesin, yaklaşık üç inç genişliğinde. Ayrıca her durumda, gardırobun imalatı için gerekli boyutlara sahip olmaları gerekir.

Bu yapıldıktan sonra tüm sayfalar birleştirildi dilimlemek her bir rafın yapısını oluşturur. Bu, özel ahşap vidaları kullanılarak yapılmalıdır, bunun için ilk önce bu vidalar için delikler açmak için uygun bir matkap ucu ile ahşapta delikler açmanız gerekecektir. Rafları monte etmek için ahşap şeritleri vidalarla birleştirdikten sonra, onları deliğe yerleştir Bu dolaplar için yapıldı (veya yapıldı). Önce duvara yaslanan çerçeveyi yerleştirmelisiniz. Alttan ve ona tutun. Daha sonra birbirine tutturulması gereken diğer çerçeveler de ahşap vidalarla sabitlenir.

Bu yapıldıktan sonra şunları yapabilirsiniz: ahşap dolap panellerini raflara sabitleyin, birkaç tane yerleştirdikten sonra takımlar dolabı çevreleyen duvarlarda. Bunlar, panelleri tutmaya ve kabinin sabitlenmesini iyileştirmeye hizmet edecektir. Bu paneller hem alt hem de yanlarda olmalıdır raflara ve braketlere takılıvida ve çivi ile. Hatırlamak çok önemli alt taraftaki çerçeveye sabitleyin dolaptan.

Tüm kabin yapısı eklendiğinde, şunları yapabilirsiniz: öğeleri içine yerleştir: çekmeceler, raflar, asma çubukları vb. Dikkatli yapmalısın onları iyi düzelt. Elbette göründüğünden daha karmaşık ve zahmetli bir süreçtir. Bu nedenle, daha önce de bahsettiğimiz gibi, mekân seçimi ve dolabın ve iç kısmının tasarımından sürece katılan bir uzmanın yapması en çok tavsiye edilir.