Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Granit Ateş Çukuru

İşte bu güzel doğal taşı arka bahçenizde kullanmak için popüler soruları ve ipuçlarını kapsayan granit ateş çukuru tasarım kılavuzumuz. Beton ve yangına dayanıklı tuğla, yangın çukurları söz konusu olduğunda genellikle düşünülen iki tür malzemedir. Bununla birlikte, bir granit ateş çukuru çekici görünebilir ve evinizin açık oturma alanına çekici bir tasarım verebilir. Aşağıda, sizin için doğru […]

02 Kasım 2020 - 20:06 'de eklendi ve 362 kez görüntülendi. A+A-

Granit Ateş Çukuru

İşte bu güzel doğal taşı arka bahçenizde kullanmak için popüler soruları ve ipuçlarını kapsayan granit ateş çukuru tasarım kılavuzumuz.Granit ateş çukuru ve yüzme havuzlu arka bahçe

Beton ve yangına dayanıklı tuğla, yangın çukurları söz konusu olduğunda genellikle düşünülen iki tür malzemedir. Bununla birlikte, bir granit ateş çukuru çekici görünebilir ve evinizin açık oturma alanına çekici bir tasarım verebilir. Aşağıda, sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak granit ateş çukurları ile ilgili sık sorulan soruların çoğunu ele alacağız.

Ateş çukuru için granit kullanabilir misin?

Granit, ateş çukuru tasarımlarında güvenle kullanılabilecek dayanıklı bir malzemedir. Ateş çukuru için mükemmel bir seçimdir ve birden fazla granit türü kullanılabilir.

Popüler tipler, tümü bu ateş çukurlarının bazı kısımlarında kullanılabilen granit blokları, ezilmiş granit veya ayrıştırılmış graniti içerir. Birden fazla türün kullanılması da tamamen memnuniyetle karşılanmaktadır.

Çağdaş granit ateş çukuru avlusu

Ateş çukuru için neden granit kullanılıyor?

Yukarıda bahsedildiği gibi, granit son derece dayanıklı ve fiziksel olarak çekici. Granit, çok sayıda özel seçeneğin yanı sıra seçilebilen çok çeşitli renk ve desenler sunar. Bununla birlikte, boyut ve şeklin de pek çok sınırı yoktur. Bu benzersizlik, granit kullanımını seçkin bir seçim haline getirir.

Granit, oldukça yoğun bir malzemedir, bu nedenle herhangi bir suyu emme ve ısıtıldığında patlama olasılığını azaltır. Yağmur ve diğer hava koşulları için olasılıklar olduğunda dışarıda oldukları için yangın çukurları söz konusu olduğunda bu önemlidir. Ateşi kullanmak için çukura yerleştirirken, tehlikeli durumlardan kaçınmak için su bulundurmamak önemlidir.

Granitin bir şömine üzerinde malzeme olarak kullanılması, işlevselliğin faydalarını sunar. Granit bloklar, kullanım sırasında tipik olarak dokunulduğunda soğuk kalacaktır. Bu nedenle birisi yanlışlıkla içine girerse, kendilerini yakmazlar.

Granit tipik olarak paslanmaya, çatlamaya ve lekelenmeye karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda çevredeki teras alanlarını da bu sorunlardan korur ve bu konuda bakımı çok düşük tutar. Ek olarak, granit şömineler tipik olarak son derece sağlamdır, bu da değiştirme ihtiyacının da son derece düşük olduğu anlamına gelir.Granit üstü ateş çukuru ve dize ışıklı havuzlu arka bahçe

Yangın graniti çatlatacak mı?

Granit yüksek sıcaklıkta çatlama yapmaz. Kuru granit için erime noktası 1215 ila 1260 santigrat derece (2219 ila 2300 derece Fahrenheit) arasındadır. Turuncudan sarıya kadar ateş (bir ateş çukuruna girme olasılığınız en yüksek olan) yaklaşık 1100 santigrat derece (2012 derece Fahrenheit).

Granitten nasıl ateş çukuru yaparsınız?

Granit üst ve taş kenarlı ateş çukuru

Ateş çukuru oluşturmak birkaç adımda yapılabilir. Bunlar aşağıda özetlenmiştir.

İlk önce, istenen ateş çukuru yerinin alanını kazın. Bu, en az 5 fit çapında ve en az 6 inç derinliğinde olmalıdır. Bu daha büyük olabilir. Yağmur dönemlerinde drenajı sağlamak için bu delik çakıl veya kumla doldurulmalıdır.

İkinci olarak, istenilen renk ve kalınlıktaki doğal taş granit yüzeyi seçin. Bunlar genellikle bloklar halinde olacak.

Üçüncüsü, bloklar daha sonra ateş çukuru oluşturmak için etrafına bir halka ile kazma deliğinin etrafına yerleştirilecektir. Bunları sıkı tutmak, düz olması kadar önemlidir. Deliğin üst kısmına ve istenen dış alana ulaşana kadar birden fazla katman yerleştirilecektir.

Son olarak, elementlerin gereksiz olumsuz etkilerinden kaçınmak için ateş çukurunun daha fazla kum veya çakılla doldurulması gerekecektir.

Siyah ve beyaz granit ateş çukuru

Bir ateş çukuru oluştururken, bu tür işleri tamamlamak için uygun iznin bulunduğundan emin olmak için yerel yasaları kontrol etmek önemlidir. Ek olarak, yapmak istediğiniz granit ateş çukuru için doğru yeri araştırmanız önemlidir.

Göz atılması gereken bazı faktörler rüzgar düzenleri, yakındaki ağaçlar veya çalılar, evin ne kadar yakın olduğu ve hatta nasıl kullanılacağı olabilir. Tüm bu faktörleri önceden belirlemek, izin verme sürecini hızlandırabilir ve istemediğiniz bir şeyi yakmanın kalp ağrısını kurtarabilir.

Ateş çukuru çevresinde veya yakınında bir oturma alanı planlamak da daha fazla kullanıma ve daha iyi bir yangına yol açabilir. Bu, karmaşıklığın yanı sıra güvenlik faktörünü de ortaya çıkarabilir. Daha fazla taş teras fikri için bu sayfayı ziyaret edin.

Granit ateş çukuru nasıl kurulacağına dair video

Ateş çukuru alanı için ayrıştırılmış granit

Ayrışmış granit ateş çukuru alanı

Ayrıştırılmış granit nedir? Ayrışmış granit, daha küçük parçalara ayrıldığı noktaya kadar yıpranmış ve pürüzlendirilmiş granittir. Bu daha yumuşak, daha az sağlam bir parça oluşturacak.

Ezilmiş granit, ayrışmış granitten farklı mı? Ezilmiş granit keskin olacak ve daha belirgin şekillere sahip olacak. Yukarıda bahsedildiği gibi ayrıştırılmış granit doğaldır ve bu nedenle daha yumuşak kenarlı daha organik şekiller oluşturur.

Beton veranda ve granit ateş çukuru ile ayrıştırılmış granit arka bahçe

Ayrıştırılmış granit pahalı mı? Ayrıştırılmış granit, büyük parçalar veya ezilmiş granit kadar pahalı değildir. Bunun nedeni, yepyeni bir granit parçasına göre daha geri dönüştürülebilmesi veya yeniden kullanılabilmesidir. Bu malzeme tipik olarak yarda küp başına yaklaşık 40 ila 50 ABD Doları tutarındadır.

Burada çakıl veranda tasarımlarının daha fazla resmine bakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Açık Mutfak Tezgahı Açık Mutfak Tezgahı

Popüler malzeme türlerini ele aldığımız ve ilham almak için tasarım fikirlerini paylaştığımız dış mekan mutfak tezgahı galerimize hoş g...

Açık Hava TV Fikirleri Açık Hava TV Fikirleri

Bu yaratıcı ve pratik açık hava TV fikirleriyle en iyi dış mekan yaşam deneyimini yaratın.Dış mekanlar sadece misafirleri eğlendirmek i...

Açık Mutfak Beton Tezgahı Açık Mutfak Beton Tezgahı

Burada, bakım ve tasarım fikirleri dahil olmak üzere dış mekan mutfak beton tezgahı hakkında bilgi paylaşıyoruz. Bir dış mekan mutfağı ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ