Gri Duvarlar ve Gri Mobilyalarla Bir Oturma Odası Nasıl Taranır

OTURMA ODASI FİKİRLERİ

Nötr renkler, son zamanlarda en popüler duvar tonlarından biridir. Diğer renklerle ortak olmak çok kolay değil, aynı zamanda kolayca kontrastlar da yaratabilirsiniz. Oturma odasını tasarlayan insanların vazgeçilmez tonlarından biri gri renktir. Verdiği dingin ve modern duygunun yanı sıra, diğer mobilyalarla karıştırılması ve eşleştirilmesi de kolaydır. Gri Duvarlar ve Gri Mobilyalarla Bir Oturma Odasına Nasıl Stil Verilir’e göz atın.

Açık Gri Mobilya ile Koyu Gri Duvarlar

Yukarıda belirtildiği gibi, zıt renkler oturma odanız için büyüleyici bir görünüm yaratabilir. Koyu gri duvarlı bir oturma odası istiyorsanız, alana gri mobilya ekleyerek rahatlıkla kontrast ekleyebilirsiniz. Renklerin zıt parlaklığa sahip olmasına rağmen yine de dingin bir his veriyor.

Koyu gri duvarlar, odayı gerçekte olduğundan biraz daha küçük yapacağından, daha sade ve davetkar bir his elde edebilirsiniz. Odanın çok küçük olmasını istemiyorsanız, açık gri mobilyalar eklemek yardımcı olacaktır. Kontrast, bakmanın daha hoş görünmesini sağlar.

Resimler: Alida Coury Interiors

Resim: belliwood living

Nötr renkler, son zamanlarda en popüler duvar tonlarından biridir. Diğer renklerle ortak olmak çok kolay değil, aynı zamanda kolayca kontrastlar da yaratabilirsiniz. Oturma odasını tasarlayan insanların vazgeçilmez tonlarından biri gri renktir. Verdiği dingin ve modern duygunun yanı sıra, diğer mobilyalarla karıştırılması ve eşleştirilmesi de kolaydır.

Gri Mobilyalı Açık Gri Duvarlar

Gri duvarları gri mobilyalarla birleştirerek tek renkli bir tema kolayca elde edilebilir. Gri mobilyalı gri boya, huzur ve çirkinlik duygusu yaratmanın iyi bir yoludur.

Bu stile yaklaşmanın bir yolu, daha büyük açık gri mobilyalarla birlikte daha küçük koyu gri mobilyalar eklemektir. Bu, oturma odanıza daha geniş bir alan etkisi yaratır. Renkleri zıtlaştırarak, oturma odanız için kolayca çok ilginç bir görünüm yaratabilirsiniz.

Açık gri duvarlar, odanızı olduğundan daha büyük gösterecek ve gri mobilyaların farklı tonlarının kontrastı ile yalnızca tek renkli bir temanın verebileceği minimalist ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu, günümüzde en popüler temalardan biridir.

Resimler: Scandinavian Homes

Gri Duvarlı Koyu Gri Mobilya

Oturma odanızı daha modern ve sofistike hissettirecek bir diğer harika kombinasyon ise gri duvarlı koyu gri mobilyalardır. Gri duvarları ve gri mobilyaları olan bir oturma odası, mobilyalarınız daha koyu bir gölgede ise daha iyi görünecektir. Bununla birlikte, farklı efektler yaratmak için çeşitli farklı gri mobilyalar da ekleyebilirsiniz.

Başka bir fikir, duvarlarınızda farklı gri tonları olması. Bu, odanızın bir bölümünü kolayca vurgulayabilir ve tamamen gri bir oturma odasına sahip olmanın monoton hissini ortadan kaldırabilir. Örneğin, şöminenin etrafını vurgulamak için koyu gri boya kullanabilirken, oturma odasının geri kalanı açık gri boyadır.

Sonuç

Bir çok insan gri rengin sıkıcı olduğunu düşünürken, oturma odanızı tasarlamak oldukça eğlenceli bir renktir. Gri bir odanın size getirebileceği pek çok olasılık vardır ve yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarmakta özgürsünüz. Gelecekte de tarzınızı değiştirmeyi planlıyorsanız, grinin diğer renklerle karıştırılması ve eşleştirilmesi oldukça kolay bir renk olduğu için endişelenmeyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir