Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Güncel Egepen Panjur Fiyat Listesi

Dış panjurlar; Avantajlar, türler, malzemeler ve en iyi çözüm nedir Egepen panjur fiyat listesi 2020 egepen panjur fiyat listesi Satın alabileceğiniz en iyi panjurların hangileri olduğunu analiz ediyoruz. Diğer güneş koruma sistemlerine, uygun malzemelere ve piyasada bulunan farklı tiplere göre avantajları. İhtiyaçlarınıza göre en iyi çözümü seçmeniz için ayrıntılı bir rehber! Balkon Panjur Fiyatlar 2021 Fratpen panjur fiyat […]

28 Ocak 2021 - 7:38 'de eklendi ve 1962 kez görüntülendi. A+A-

Güncel Egepen Panjur Fiyat Listesi

Dış panjurlar; Avantajlar, türler, malzemeler ve en iyi çözüm nedir

Egepen panjur fiyat listesi 2020 egepen panjur fiyat listesi

Satın alabileceğiniz en iyi panjurların hangileri olduğunu analiz ediyoruz. Diğer güneş koruma sistemlerine, uygun malzemelere ve piyasada bulunan farklı tiplere göre avantajları. İhtiyaçlarınıza göre en iyi çözümü seçmeniz için ayrıntılı bir rehber!

 • Balkon Panjur Fiyatlar 2021
 • Fratpen panjur fiyat listesi
 • Egepen panjur fiyat listesi 2021
 • Panjur fiyatlar HESAPLAMA
 • Panjur metrekare fiyat
 • Egepen fiyat Listesi 2021
 • Egepen fiyat listesi 2021
 • Panjur fiyat listesi
 Egepen Panjur Model Egepen Panjur Cam (m2) Egepen Panjur Profil (m2)Egepen Panjur Fiyat Listesi Özellikleri
 PVC Everest Max 19 TL 41 TL 90 mm pervaz, 2 contalı, 4 odacıklı
 PVC Legend Pencere 22 TL 46 TL 6 Odacıklı, 3’lü conta, 24 mm cam, 80 mm oturma
https://www.elparsdekor.com/tag/egepen-panjur-fiyat-listesi/

Dış marangozluktaki panjurlar

Piyasada , pencerelerde kullanabileceğimiz pek çok türde güneş koruması bulunmaktadır; kumaş perdeler, tenteler, panjurlar … vb. Ancak makale boyunca göreceğimiz gibi, evlerimizin marangozluklarında kullandığımız panjurlar muhtemelen benimseyebileceğimiz en iyi çözümlerden biridir.

Anekdot verileri ve bu tür bir kafesin biraz tarihi olarak, kökenleri 18. yüzyılda, kapıları ve pencereleri örtmek için bir parça kumaşın kullanıldığı , ışık ve toz geçişini engelleyen İran’da bulunuyor . Adı , İran’dan gelen Fransızca persienne kelimesinden türemiştir .

Hem iç hem de dış mekanlarda kullanıldıklarında, zamanla geleneksel kumaş perdelerin yerini almaya başladılar. Görünüşe göre aynı işlevi yerine getirmelerine rağmen bize söylediği gibi … “Evdeki konforumuzu artırmamıza yardımcı olacak ve kesinlikle kaçıramayacağımız başka yetenekler sunuyorlar”.

Panjurların avantajları nelerdir?

Bir pencereye sabitlenebilen veya bir pencereye monte edilebilen bu tip perdelerin ( Perdeler, tente, pergolalar, güneş şemsiyeleri, panjurlar … vb.) Temel amacı ışığın veya mahremiyetin dışarıdan girişini kontrol etmektir, ancak avantajları bir evde panjurlar daha ileri giderler.

Ne tür bir kör daha iyidir?

Hassas ve şüphesiz sürekli tartışma sağlayan bir sorunla karşı karşıyayız. Açıklamak gerekirse, tüm faydaları özetlemek ve sınıflandırmak kolay olmasa da. Daha sonra, farklı güneş koruma sistemleri, farklı faydalara katkıda bulunma yeteneklerine göre sınıflandırılır , ilk yaklaşım olarak ihtiyaçlara ve alternatiflere göre hangilerinin daha iyi olduğunu görebiliriz; Termal ve görsel konfor, rüzgar direnci, pasif soğutma veya ısıtma, kullanım ömrü … vb.

Bunu, şık Cepheleri ve Pencereler Üreticileri Birliği) tarafından kullanım kılavuzlarında belirtildiği gibi ihtiyaçlarımıza göre bir tavsiye olarak almamız gerektiğini unutmayın . İncelemeniz gereken iki ilgi çekici makale:

 • Evlerde tentelerin avantajları
 • Evlerde fanların avantajları

Panjur çeşitleri

Bu bölümü anlamak ve sürekli onu uygulamaya için, yıkmak gerekir bir kör parçalarını içine dört alakalı unsurları; Çekmece, kılavuzlar, çıta tipine ve tahrik tipine göre .

1.- Çekmece tiplerine göre 

Yapıda ana parçalardan biri de duruma ve ihtiyaca göre üç tip bulacağımız panjur çekmeceleridir :

1.3- Geleneksel sistem . Bu durumda, böyle bir çekmece yoktur , panjurun kaydı için bileşenlerinin yerleştirileceği duvarda bir delik açılır. Bu sistem daha fazla çalışma gerektirir ve yalıtım seviyelerinde negatif eksiklikler üretir.

Teknik açıdan bakıldığında, sırasıyla şöyle görünecektir:

Kullanılan malzemelere gelince, profilli alüminyumdan poliüretan köpük veya PVC ile doldurulmuş profilli alüminyuma kadar çeşitlilik gösterir  .

2.- Kılavuz türlerine göre

 • PVC kılavuzlar ve profiller . Panjur pvc kılavuzları tüm mükemmel sineklik için aksesuarlar ile bizim çekmece kayıt durumları ve kör kendisi bazı uyarlar. Farklı tipte marangozluk için kaplinli eşik için oluklu, önemli çeşitli uzantılar, flaşör ve hatta bir profil.
 • Alüminyum kılavuzlar ve profiller . Alüminyum kılavuzları vardır , aynı zamanda mükemmel bütün uygulamalara adapte, ve buna ek olarak, bu terminaller ve geniş bir renk sunmaktadır.

İster PVC ister alüminyum malzemeden yapılmış olsun, tüm olası çözümlere uyarlanabilen ve evlerin dış marangozluğuna mükemmel bir şekilde entegre olan geniş bir ürün yelpazesi vardır  .

Normalde pencere önündeki tesisatlarda herhangi bir sorun bulmuyoruz ve ahşap profillere referansla pratikte modası geçmiş bir ürün olduğunu ve piyasada pek rağbet görmediğini söyleyebiliriz.

3.- Çıta çeşitlerine göre (Kumaş)

 • Stor perdeler : ışığın geçişini tamamen engeller ve pencereyi dışarıdan izole eder. Ve malzeme türüne göre sınıflandırılırlar – çıtalar:
  • PVC çıtalar
  • Alüminyum çıtalar
  • Ahşap çıtalar
 • Ayarlanabilir panjur . Çıtalar, dışarıdaki sert hava koşullarına karşı koruma sağlamak ve böylece refahı sağlamak için yönlendirilebilir.
 • Alicante panjurları . Başlangıçta ahşaptan yapıldıkları ve ekonomik açıdan ucuz olan basit bir yatay lata sistemi. 
 • Ayarlanabilir panjurlar . Yatay latalar vasıtasıyla eve giren gün ışığı yoğunluğunun düzenlenmesine imkan vererek parlamaya karşı koruma sağlarlar. Aşırı ısınmanın yanı sıra enerji tasarrufu da sağlar. Ve şu şekilde sınıflandırılırlar:
  • Dış mekan jaluzileri
   • Düz çıta
   • Boncuklu kenarlı şerit
   • Z çıta
  • Metal ayarlanabilir panjurlar

Not: Bu yazıda, farklı yüzeylere sahip klasik bir güneş kontrol sistemi olan, cepheye veya alt kısma menteşelerle tutturulmuş, farklı ahşap menteşeli yapraklara sahip olmasına rağmen , güvenlik kepenklerini veya  klasik bir güneş kontrol sistemi olan Mallorquinas’ı dahil etmiyoruz  .

4.- Sürücü türlerine göre

Hepsi aynı temel mekanizmalara ve aksesuarlara sahiptir, ancak onları çalıştıran dürtüler farklıdır, ortak panjurları çalıştırmanın yolları :

 • Motor . Bu, indirme ve yükleme işlemini tek bir basışla otomatik hale getirir. Zaten genellikle otomatik veya otomatik panjurları ifade ederler . 
 • Kardan . Bu, perdeyi çalıştırmak için küçük bir krank kullanır . 
 • Bant . 

Panjur malzemeleri

 • PVC panjurlar . Sünek ve inatçı olmasıyla karakterizedir; Boyutsal kararlılık ve çevresel direnç sunar, ayrıca çeşitli yöntemlerle geri dönüştürülebilir.
 • Alüminyum panjurlar . Alüminyum, demir içermeyen, hafif, dövülebilir, korozyona dayanıklı bir metaldir.
 • Ahşap kepenkler . Doğal, şık ve çok fonksiyonel bir ürün olmakla birlikte ayrıca sunduğu dekoratif olanaklar sınırsızdır. Ahşapta güneşten korunmaya yönelik diğer ürünler arasında panjurlar, panjurlar, Alicante veya jaluziler öne çıkıyor .

Konuyu ve hakkındaki özellikleri biraz açıklığa kavuşturmak için… Perde, PVC veya alüminyum için hangi malzeme daha iyidir? Aşağıdaki diyagramda dış marangozluk için malzemelerin bir karşılaştırmasını görebiliriz:

PVC, alüminyum, ahşap marangozluk ve teknik detaylarla karşılaştırmaları hakkındaki makalede daha fazlasını görebiliriz .

Bakım, kullanım ve koruma

Hayattaki her şey gibi, bakım, kullanım ve bakım da önemlidir ve hatta dış mekan jaluzilerinden bahsediyorsak daha da önemlidir . Stor perdelerin (evlerde en yaygın olanlarıdır) ve pencerelerin kullanımı ve bakımı için bir kılavuzun parçası olan küçük bir şema sunuyoruz .

Şu anda, pazar çok çeşitli modeller sunmaktadır; bu, herhangi bir potansiyel müşteriye ve nispeten düşük fiyatlara sahip oldukları anlamına gelir.

Ayrıca farklı tarzlara ve bütçelere uyum sağlıyorlar ve marangoz ve tesisatçı olarak oynayabilsek de, gereksiz harcamalar yapmak bir oyun değil, bir fikir sormalı ve bunun için olan profesyonellere danışmalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahçe nasıl düzenlenir Evi bitirdin, havuzu bitirdin ve şimdi… bahçe kayı...

Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi dış cephe

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle dış cephe kaplama uygulaması kullanılır. mantolama nedir , dış cephe mantol...

Oturma odası boya renkleri Oturma odası boya renkleri

Bir mekanı dekore etmede başarılı olmak istediğinizde, uzmanların görüşlerini dikkate almak iyidir ve dahası renklerin kombinasyonu söz...

Bir teras veya balkonu kapatırken 3 öneri Bir teras veya balkonu kapatırken 3 öner...

Cam balkon ayarı Terasınızda veya balkonunuzda yapabileceğiniz kabinlerin avantajları ve çeşitlerinin neler olduğunu size göstereceğiz....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ