Güzel Yemek Odaları

İşte çeşitli stiller ve tasarım fikirleri içeren Fransız kapılı güzel yemek odaları galerimiz.Beyaz fransız kapılı yemek odası geri kazanılmış yemek masası ve avize

Fransız kapılar, bir “klasik” olarak kabul edilebilecek bir batı mimari tasarım öğesidir. Rustik, eski dünya cazibesi insanları büyülemeye ve her tür eve biraz daha kişilik katmaya devam ediyor. Fransız kapıların görünüşte basit silueti bir klasik olabilir, ancak çok yönlü olduğu için şöhret iddiası hak ediyor ve doğru modifikasyonlarla her tasarım stiline uyabilir.

Daha çağdaş mimari tasarımlarda Fransız kapı çeşitleri kullanılmış ve kullandığınız herhangi bir alana her zaman başarılı bir şekilde hoş bir dokunuş katmıştır. Aslında günümüzde bu tarz kapıların oda bölmeleri, tuvalet bölmeleri, duş kabinleri ve daha fazlası gibi geleneksel olmayan şekillerde de uygulandığını görebilirsiniz.

Fransız kapılar çok çeşitli malzeme ve tarzlarda gelir. Modern kapılar gibi, ahşap, metal, PVC veya uPVC’den yapılmış bir kapı bulabilir ve piyasadaki çok çeşitli cam türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Modern malzemelerin ve mühendislik yeniliklerinin ortaya çıkışı, daha önce hayal bile edilemeyen daha fazla çeşit ve stil geliştirmeye yol açtı. Fransız kapılar orijinal olarak döner kapılar olsa da, artık Fransız tarzı sürgülü kapılar, çift kanatlı kapılar ve hatta ikiye katlanır kapılar da bulabilirsiniz. Hangi malzeme veya renk olursa olsun, Fransız kapılar inkar edilemez bir zarafet katıyor ve sahip olduğu her alana hitap ediyor.

Yukarıdaki resimdeki zarif Fransız taşra esintili resmi yemek odası, görünümünü oluşturmak için birçok modern ve klasik unsuru harmanlamaktadır. Klasik mobilya parçalarının / silüetlerin, üfleme cam vazo ve avize gibi birkaç modern dokunuşla birleştirilmesi, çok zarif ve romantik bir ortam yaratıyor. Büyük beyaz Fransız kapılar, odaya doğal ışık girmesini sağlar ve yemek alanına daha fazla kişilik katar.

Yemek Odasında Fransız Kapıların Faydaları

  • Fransız kapılar, cam panel tasarımlarıyla bol miktarda doğal ışık alır.
  • Net bir giriş ve çıkış ile yemek odanız için oda tanımı oluşturun
  • Yan odaya camdan engelsiz manzaralarla ek alan illüzyonu verir
  • Fransız kapılar, bir oturma odası veya mutfağı bir yemek odasından ayırmak için istenen ses yalıtımı sağlayabilir.
  • Eve değer katar
  • Fransız kapılar güzel ve zarif görünüyor

İşte fikir ve ilham için Fransız kapılı yemek odalarının bazı muhteşem örnekleri:

Masif fransız kapılı yemek odası beyaz lambri ahşap döşeme ve şömine

Bu, Fransa’dan ilham alan başka bir yemek alanıdır, ancak daha doğrusal türde sandalyeler, aksesuarlar ve temiz, düz kenarlı malzemeler kullanarak daha çağdaş bir dokunuş katar. Beyaz Fransız kapılar ve pencereler, klasik duvar lambri stiline uygun olarak yemek alanının duvarının etrafına yerleştirilmiştir. Yumuşak ve sert kenarların birleşimi, bu alanı çok eski görünmesine rağmen yine de eski zevklere hitap ediyor.

Kemerli dış cepheli Fransız kapılar ve avizeler ile lüks yemek odası

Fransız kapılı önceki yemek odaları daha simetrik ve doğrusal silüetlere sahipken, bu örnek, Viktorya tarzı bir tasarım yaratan modern malzemelerle birleştirilmiş daha kavisli mobilya ve aksesuar formları kullanıyor. Sahte klasik sütunlar, görünümü tamamlamak için kemerli açıklıkların yanı sıra klasik masif Maun kemerli Fransız kapıyı çerçeveliyor.Metal dış Fransız kapılı yazlık yemek odasıBu, klasik Fransız kapısının modern bir yorumunun mükemmel bir örneğidir. Çerçevesi için metal kullandığı için daha ince bir profile sahiptir ve bu küçük yemek mutfağının elde etmeye çalıştığı genel görünüme uyan ve tamamlayan endüstriyel tarzda bir boya kaplaması kullanır. Tersane yemek odası tasarımı, rustik bir ev hissi ve hoş bir ortam sağlar.Kemerli Fransız giriş kapıları ve ahşap kirişli tavanı olan geniş yemek odasıÖlçekler ve oranlarla oynayarak, bu rustik yemek odası, basit malzemeler kullanmasına rağmen çok “muhteşem” bir ortam yaratır. Rustik konsept ile uyumlu olması için siyah boyalı çerçeveli büyük Fransız tarzı kapılar kullanılarak yüksek tavanlar kullanılmıştır. Bir duvarda kemerli kirişli büyük bir Fransız çift kapı bulunurken, diğer duvarın uzunluğu bir dizi Fransız çift kapı ile kaplanmıştır.

Beyaz fransız kapılı yemek odası ve mutfak

Klasik Fransız kapıya bir övgü – bu küçük mutfak-yemek odası, beyaza boyanmış kalın masif ahşap çerçeveli bir dizi çift Fransız kapıya sahiptir. Bu tasarımı daha benzersiz kılan şey, Fransız tarzı kapıların üst dolaplarda da eşleşmesi için kullanılmış olmasıdır!Oturma odasına Fransız kapılı yemek odasıOldukça sade ve bastırılmış küçük iki tonlu yemek odası, klasik bir duvar panelleri ve Fransız kapı ve pencereler kombinasyonuna sahip olduğu için zarif bir havayı korur. Sade ve sade çizgiler, bu mütevazı alanı çok fazla dekora sahip olmamasına rağmen zarif gösteriyor.

Aynalı fransız kapılar ve avizeli yemek odası

Büyük kapılar ve pencerelerle birleştirilmiş açık düzen, bu yemek alanının aydınlık ve ferah görünmesine yardımcı olur. Yakından bakarsanız, yaşam alanının yanındaki çift Fransız kapılar şeffaf cam yerine aynalarla sabitlenir ve daha büyük bir alan illüzyonu yaratılır.

Ahşap Fransız kapılar ve parke döşemeli rustik yemek odası

Bu geniş yemek alanında kullanılan siyah boyalı çift Fransız kapılar, diğer Queen Anne mobilya parçalarının ve kaplamaların geri kalanı doğal ahşap renkleri kullandığından kesinlikle göz alıcıdır.

Ahşap fransız kapılar ve açık kiriş tavanlı kır evi tarzı yemek odası

Küçük bir okuma köşesi ve leylak Chippendale sandalyeler içeren şirin bir yemek odası, bu küçük alana çok rustik ama şık bir hava katıyor. Büyük Fransız kapılar ve pencereler, daha parlak ve daha geniş görünmesini sağladığı için küçük alanın genel ambiyansını iyileştirmeye yardımcı olur!Koyu ahşap dış cepheli Fransız kapılar ve açık renkli ahşap zeminli yemek odasıBu büyüleyici tasarımda bulunanlar gibi klasik unsurları birleştirerek modern yemek odanıza biraz hava katın. Büyük bir duvar ahşap duvar panelleri ile sabitlendi, ancak daha çağdaş bir his vermek için griye boyandı ve temiz alana eski dünyanın cazibesini katan Fransız kapılar kullanıldı.

Ferforje fransız kapılı yemek odası

Bu yemek odasında tavan yüksekliğinden kesinlikle faydalanılır, çünkü büyük Fransız kapılar ve pencereler, üzerine oldukça yüksek bir Fransız tarzı travers ekleyerek, alana daha fazla doğal ışık getirerek daha çekici bir ortam yaratır.

Küre avizeli yemek odası fransız kapılar

Antika yemek sandalyelerinin doğal olarak yıpranmış durumu, zeminlerin ve yemek masasının temiz düz çizgilerini dengeler ve resmi yemek odasına daha fazla doku ve karakter katar. Oturma odası ve yemek odası, büyük bir çift Fransız kapıyla birbirinden ayrılmıştır, böylece büyüleyici ama geniş görünümlü bir tasarım yaratılmıştır.Fransız kapılar ve ahşap yemek masası ile geleneksel yemek odasıFransız kapılı bu yemek odası, bu rustik ve çağdaş alanı açık veranda alanına bağlamaya yardımcı olur. Sürgülü bir Fransız kapısı olduğu için açıp daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda iki boşluğu birbirine bağlayabilirsiniz. Klasik mimari unsurlar ve mobilya silüetlerinin kombinasyonu, modern tekstiller ve aksesuarlarla birlikte güzel bir karışıklık yaratır. Açık gri yemek odası boya rengi, hoş bir tasarım için beyaz ve grinin daha açık tonları ile birlikte sıcak kahverenginin tonlarını getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir