Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Havuz İstinat Duvarı

Popüler tipler, maliyet ve bina ipuçları dahil olmak üzere çeşitli havuz istinat duvarı tasarım fikirleri. Bir havuz inşa etmek ev sahipleri için heyecan verici bir olaydır. Havuz yalnızca dışarıda dinlenmek için bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mülkünüzün piyasa değerini de artırır. Nihai ürün eğlenceli olsa da, bir havuz inşa etme süreci stresli olabilir. Havuz […]

02 Kasım 2020 - 19:49 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi. A+A-

Havuz İstinat Duvarı

Popüler tipler, maliyet ve bina ipuçları dahil olmak üzere çeşitli havuz istinat duvarı tasarım fikirleri.İstinat duvarı ve su özellikli şelaleli yüzme havuzu

Bir havuz inşa etmek ev sahipleri için heyecan verici bir olaydır. Havuz yalnızca dışarıda dinlenmek için bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mülkünüzün piyasa değerini de artırır. Nihai ürün eğlenceli olsa da, bir havuz inşa etme süreci stresli olabilir. Havuz istinat duvarları konusu gündeme getirildiyse, havuzunuzun ihtiyaç duyup duymayacağından emin olamayabilirsiniz.

Havuz İstinat Duvarı Nedir

Eğimli tepe ve beton veranda üzerinde istinat duvarları olan arka bahçe havuzu

Havuz istinat duvarı, havuzun bir bölümünü çevreleyen küçük bir duvardır. Duvar, havuzun etrafında bir bariyer görevi görmesinin yanı sıra, şelale gibi ek özellikler için de yuva görevi görüyor. Bu duvarların yüksekliği çarpıcı bir şekilde bir ila birkaç fit arasında değişebilir.

Havuz istinat duvarları, havuzunuza ve bahçenizin düzenine uyacak şekilde herhangi bir tasarım şemasında yapılabilir. Havuz terasında ek oturma için bir tezgah oluşturacak şekilde bile tasarlanabilirler. Şelaleler, jetler, çeşmeler ve saksılar, istinat duvarınıza eklenebilecek eklemelerden sadece birkaçıdır. Bu eklemeler sadece havuzunuzun keyfini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda mülkün değerini de artırır.

Havuz istinat duvarınızın tasarımı söz konusu olduğunda seçenekler gerçekten sonsuzdur. Havuzunuzu kuran müteahhit, oluşturmak istediğiniz tasarım türü için en iyi olan malzemelere karar vermenize yardımcı olabilir.

Havuzum için İstinat Duvarına İhtiyacım Var mı?

Tepede taş istinat duvarlı yüzme havuzu

Düz bir avluya sahipseniz, muhtemelen bir istinat duvarı gerekli değildir. Bir tane inşa etmeyi seçebilirsiniz, ancak havuzunuzun yapımı için gerekli değildir. Havuzunuz için bir istinat duvarına ihtiyacınız olup olmadığı, bahçenizin düzlüğüne bağlıdır. Önemli eğimlere sahip bahçeler, malzemelerin eğimden avluya ve hatta havuza girmemesini sağlamak için muhtemelen bir istinat duvarı inşa edilmesini gerektirecektir.

Havuzunuz için istinat duvarına ihtiyaç duymanızın bir başka nedeni de eğimin yüksek tarafının aşınmasını önlemektir. İstinat duvarı, toprağın havuz terasına düşmesini önleyen sert bir bariyer görevi görür. Bu, özellikle gevşek toprağı olan alanlarda yararlıdır. Gevşek ve kumlu toprak, erozyon olasılığını yükseltir ve bu tür duvarları maliyete değer kılar.

İstinat duvarı inşa etmenin gerekliliği, havuzunuzun montajını denetleyen yüklenici ile görüşülebilir. İstinat duvarının gerekli olup olmadığı ve havuzun genel tasarımına nasıl uyacağı konusunda size nihai bir karar verebilecekler.

Havuz İstinat Duvarı Maliyeti

Beton istinat duvarlı arka bahçe yüzme havuzu

Havuz istinat duvarının maliyeti, kullanılan malzemelere, duvarın tasarımına ve montaj işçiliğine göre belirlenir. Tartışıldığı gibi, istinat duvarları tipik olarak iki türden birine girer: yığma duvarlar veya parçalı duvarlar. Bu iki türün maliyeti büyük ölçüde değişir ve bu da onu genel olarak duvarın fiyatında önemli bir faktör haline getirir.

Segmental duvarlar, harçsız istiflenmiş prefabrik bloklardan yapılır. Bu tür daha bütçe dostudur ve bir DIY projesi olarak bile yapılabilir. Yığma duvarlar ise taş kaplı, dökülmüş betondan yapılmıştır. Duvara bakan taş nedeniyle bu tipin maliyeti artmaktadır.

Duvarın boyutu ve tasarımı da genel fiyatta önemli bir rol oynayacaktır. Daha büyük istinat duvarları daha fazla malzeme gerektirecek ve bu da onları daha pahalı hale getirecektir. Daha büyük duvarlar, kurulum için daha fazla çaba gerektirir ve bu da fiyatı yükseltir. Duvara şelale gibi herhangi bir özellik eklemeyi seçerseniz, bu da maliyeti artıracaktır.

Erozyon koruma bezi ile segmental istinat duvarlı havuz

Havuz istinat duvarının fiyatını etkileyen son parça, kurulum maliyetleridir. Segmentli bir duvar seçerseniz, kendiniz inşa ederek paradan tasarruf edebilirsiniz. Tersine, bir duvar duvar çoğu durumda profesyonel kurulum gerektirir, bu nedenle bir müteahhit tutmalısınız.

Sonuç olarak, bir havuz istinat duvarının maliyeti büyük ölçüde değişebilir. Ancak yapılabilecek bazı genel tahminler vardır. Ortalama olarak, bir istinat duvarı arayan çoğu insan, kısmi bir istinat duvarı için 1.000 ila 5.000 ABD Doları veya ek özelliklere sahip tam bir istinat duvarı için 6.000 ila 20.000 ABD Doları ödeyecektir.

Yamaçtaki Havuz İstinat Duvarı

Eğimli avlu ve beton istinat duvarlı arka bahçe havuzu

Dünyanın tamamen düz bir yerinde yaşamadığınız sürece, eğimli bir bahçeniz olma ihtimaliniz vardır. Bahçenize bir havuz koymak istiyorsanız, bu eğim biraz sorun olabilir. Bir yer üstü havuzuna başvurmanıza ve yer altı havuzunun sunduğu her şeyi kaçırmanıza gerek yok. Yukarıda tartışıldığı gibi, istinat duvarları, yer altı havuzunuzun eğimden olumsuz etkilenmemesini sağlamak için bir araç görevi görür.

Eğimli bir bahçeye havuz koyarken üç seçeneğiniz vardır. Havuzu öncelikle yüksek, alçak veya ortada bir yere koyabilirsiniz. Havuzun öncelikle alçak bir noktaya yerleştirilmesi, su ve döküntülerin bir sorun haline gelme olasılığını artırır. Havuzun öncelikle yüksek bir noktaya kurulması genellikle imkansızdır, bu da eğimin ortasında bir yere gitmeyi gerekli kılar. Arka bahçe düzeniniz, seçebileceğiniz havuz şeklini ve boyutunu etkileyecektir.

Aksan istinat duvarlı havuz

Bir havuz suyu özelliği oluşturmak için istinat duvarı kullanılabilir ve tasarıma karakter katarken ona bir odak noktası sağlar.

Yığılmış taş su içeren yüzme havuzu, istinat duvarı ve teras özelliğine sahiptir.

Bu yüzme havuzu tasarımı, etkileyici bir arka plan oluşturmak için özel kaydıraklı ve şelaleli bir istinat duvarı kullanır. Toplanıp eğlenmek için davetkar bir yer yaratmak için beton bir veranda eklenmiştir.

Havuzlu arka bahçe ve katmanlı bahçeli rustik beton blok istinat duvarı

Bu arka bahçe havuzu, katmanlı bir bahçeye sahip rustik beton blok istinat duvarına sahiptir.

Yer Üstü Havuz Duvarı Problemleri

Blok istinat duvarlı yüzme havuzu

Yer üstü havuzları, eğimli bir bahçenin neden olabileceği sorunlara karşı bağışık değildir. Bu havuzlar ayrıca, özellikle havuz duvarının kendisinde olmak üzere, akış ve döküntüyle ilişkili sorunları yaşayabilir. Akışın havuza girmesini önlemek için bir istinat duvarı gerekmemekle birlikte, eğimin yüksek ucunu desteklemek için bir duvar gereklidir.

Taş istinat duvarlı havuz

Eğimin yüksek ucu bir istinat duvarı ile desteklenmiyorsa, zamanla aşınmaya başlayabilir. Bu, yer üstü havuzunuzun duvarında ciddi hasara neden olabilir ve hatta yapısal çökmeye neden olabilir. Bir istinat duvarı eklemek bunu önleyebilir ve aynı zamanda yer üstü havuzunuzun bitmiş ve kalıcı görünmesini sağlar.

Daha ilgili tasarımlar için yüzme havuzu çit fikirleri sayfamızı ziyaret edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ağaç Evi Ağaç Evi

Yer: Shenzhen ÇinBoyut: 616 metrekareTamamlandığı Tarih: 2011Mimar: KOKAISTÜDYOLARFotoğrafçı: Charlie Xia 2000 yılında İtalyan mimar Fi...

Yüzme Havuzu Tasarım Fikirleri Yüzme Havuzu Tasarım Fikirleri

İşte en popüler tasarım stilleri ve fikirleri içeren yüzme havuzu şekilleri galerimiz. Yüzme havuzları bir eve ekstra değer ve keyif ka...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Dekoratif ayna modelleri Dekoratif ayna modelleri

Aynalar, dekore edildiği stilden bağımsız olarak herhangi bi...

en iyi kol dövmesi fikirlerini en iyi kol dövmesi fikirl...

Uzun şekli birçok detayı,kol dövmeleri şekli ve rengi yakala...

Pencere panjur fiyatları 2021 2022 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Trendyol ahşap çiçeklik ucuz modelleri Trendyol ahşap çiçeklik u...

Ahşap çiçeklik katlı standı modelleri Bitki standı: Saklamak...

Balkon panjur fiyatları 2021 Balkon panjur fiyatları 2...

Dış Mekan Panjurlarının Maliyeti Ne Kadardır? Balkon panjur ...

Çamaşır makinesi kazan dönmüyor Çamaşır makinesi kazan dö...

Çamaşır makinesi tamburu çevirmiyor Çamaşır makineleri arası...

Hangi mantolama daha iyi dış cephe Hangi mantolama daha iyi ...

Bir binanın ısıl performansını iyileştirmek için genellikle ...

Perdeler kaç derecede yıkanır Perdeler kaç derecede yık...

Perdeleri ve kilimleri ne sıklıkla temizlemeniz gerekir? Evd...

Tv üstü anten tavsiyesi Tv üstü anten tavsiyesi

TV anteni, canlı yayınlarda daha fazla kanal alarak, Tv üstü...

Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile ...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ