Hermetik pencere çeşitleri hermetik kapı nedir

Hermetik kapı nedir

Bir evin içindeki yaşam kalitesi sadece konforunuza değil, aynı zamanda gürültü ve hava kaçaklarının olmamasına da bağlıdır. Bunun için farklı türlerini bilmek önemlidir. hava geçirmez pencereler bir eve yerleştirebileceğimizi. Bilmeniz gereken tek şey bu.

Hava geçirmez pencere nedir

Hermetik pencereler, toplam ısı ve ses yalıtımı olan pencerelerdir. Başka bir deyişle, içlerinden sıcaklık kaçağı veya istenmeyen gürültü oluşmaz. Bunun için üreticiler farklı tipte sızdırmaz malzemeler kullanırlar. Ancak, penceremin% 100 hava geçirmez olup olmadığını nasıl anlarım?

Bu ürünler satışa sunulmadan önce test edilip test edilmelerine rağmen, her zaman küçük hatalar olabilir. Pencerelerinizin sıkılığını kontrol etmenin bir yolu kağıt şerit yöntemini kullanmaktır. Çerçeve ile pencere kanadı arasında çok ince olmayan bir kağıt parçası yakalayın. Bu yapıldıktan sonra kağıt şeridini kolayca çıkarabilirsiniz, bu da pencerelerinizin hava sızdırmazlığının olmadığını gösterir. Aksine, kağıt parçası çerçeve ile tabaka arasına sıkışırsa, bu iyi bir sızdırmazlık seviyesinin göstergesi olacaktır.

Hermetik pencere çeşitleri

Gördüğümüz gibi sızdırmazlık, bir pencerenin kapanma derecesi ile belirlenen bir özelliktir. Aynı şekilde, bu özellik, hem çerçeve hem de cam türü için kullanılan malzeme sınıfıyla da artırılacaktır. Bu şekilde, aşağıdaki hermetik pencere türlerini bulabiliriz:

Alüminyum pencereler

Bu sınıftaki pencereler sıcaklık değişimlerine karşı çok dayanıklıdır, bu nedenle herhangi bir coğrafi alanda kullanılabilirler. Renk çeşitliliği ve kaplama yelpazesi, onları tüketiciler tarafından tercih edilen seçeneklerden biri haline getirmiştir. Son olarak, en hava geçirmez alüminyum pencereler, termal kırılma içeren pencerelerdir.

Ahşap pencereler

Ahşap pencereler, rustik veya kırsal tarzdaki evler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahşabın kendisi zaten doğal yalıtım özelliklerine sahip bir malzemedir. Bununla birlikte, bu pencereler özellikle güneş ışınlarına karşı hassastır, bu nedenle özel bakım gerektirirler. Ek olarak, hermetik pencereler açısından maliyeti diğer seçeneklerin üzerindedir.

PVC pencereler

Mükemmel hermetik pencerenin önündeyiz. PVC’nin görünüşünden günümüze kadar geçirdiği evrim, inşaat sektörü için oldukça elverişli olmuştur. Başlıca özellikleri, kolay bakımının yanı sıra ses geçirmezlik ve ısı yalıtımı kapasitesidir. Ayrıca PVC, tüm dekoratif stillere uyum sağlayabilir, bu da onu kullanıcı için çok daha çekici hale getirir.

Cam türüne göre pencereler

Pencere çerçevesi için malzemeyi seçtikten sonra, cama dikkat etme zamanı gelmiştir. Bir pencerenin termal ve akustik yalıtımı şu şekilde olabilir:

  • Basit: Tek bir cam levha vasıtasıyla.
  • Çift: Bir hava odası ile ayrılmış iki veya daha fazla cam bölmeden oluşan çift camlı pencereler.

Bir camın sızdırmazlık ve yalıtım derecesi de kalınlığına bağlıdır. Başka bir deyişle, ne kadar kalınsa, hava odası yüzey alanı o kadar büyük olur ve dolayısıyla daha iyi yalıtım sunulur.

Kapağa göre pencere çeşitleri

Bir pencerenin nasıl kapatılabileceği de daha iyi bir sızdırmazlık sağlamada belirleyici olabilir. Pencereler için birden fazla kapatma sistemi vardır, sürgülü pencereler, kanatlı pencereler, eğimli ve dönüşlü kapanma, döner pencereler, birleşik pencereler vb. Hangi tür kapatmanın en iyi olduğuna dair karar, kendi zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza ve ayrıca evdeki mevcut alana bağlı olacaktır.

Hava geçirmez pencerelerin ev faydaları

Hermetik pencereler, bir evin konforu ve sürdürülebilirliği için birçok avantaja sahiptir. Örneğin, hava geçirmezlik bizi hem soğuktan hem de sıcaktan korur. Bu, ısıtma ve iklimlendirme sistemlerinin daha az kullanılması anlamına gelir. Böylece, tüketim ve dolayısıyla elektrik maliyeti azalır.

Öte yandan, hava geçirmez pencereler sadece sinir bozucu sese karşı mükemmel bir engel değildir. Öte yandan, bir pencere ne kadar hava geçirmezse, dışarıdan o kadar az kir ve pislik girecektir. Aynısı nem için de olur. Doğru yalıtım sistemine sahip bir pencere, su sızıntılarının yanı sıra korkunç nemi ile evin içinde yoğuşmayı önlemenizi sağlayacaktır.

Evinizdeki pencereleri değiştirmeyi veya bir reform yapmayı düşünüyorsanız ve bu değişikliği yapma fırsatını değerlendiriyorsanız, bizimle iletişime geçin. İçinde Reform her türden kapsamlı reformlarda uzmanız. Size tavsiyelerde bulunacağız ve yükümlülük olmaksızın bir bütçe göndereceğiz.