İç Dekorasyonda Bej Rengi

Beyazdan daha rafine ve daha az soğuk olan bej, duvarları boyamak için iç dekorasyonda en sevilen renklerden biridir. Bej, sadelik ve zarafet ile eş anlamlıdır.

Beyazdan daha hoş olan duvar dekorasyonundaki bej , birçok kombinasyona imkan verirken çok daha rahat ve dinlendirici atmosferler yaratmanıza olanak tanır.Kum beji rengi kodları kullanımları

İçindekiler [ gizle ]

kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji
 • 1 Bejin erdemleri
 • 2 Bej hangi renklerle birleştirilecek?
 • 3 Ve hangi tarz dekorasyonlarla?
  • 3.1 Akdeniz dekorasyonu
  • 3.2 İskandinav tarzı dekorasyon
  • 3.3 Endüstriden ilham alan mekanlar
  • 3.4 Daha çağdaş iç mekanlar
  • 3.5 Daha sofistike alanlar
 • 4 Bazı ipuçları
  • 4.1 Işığınızın doğru ve parlak olduğundan emin olun
  • 4.2 Mobilyanın rengi getirmesine izin verin
  • 4.3 Ral bej rengi

Bejin erdemleri

Parlak renkler bolluk ile karşı karşıya kalan iç tasarım ve dekorasyon , bej sadelik ve şıklık ile eş anlamlıdır.

Beyaz masa lambası

Ayık bir iç mekan istiyor, ancak yüksek dozlarda beyazın küçük bir “hastane” olma eğiliminde olduğunu mu buldunuz? Ardından duvarları boyamak için bej rengi tercih edin .Kum rengi paleti

Başlangıçta bu renk yünün doğal renginden gelir. Yani sarı ve kahverengi tonlarında oldukça parlak bir gölge.

Ev dekorasyonunda gittikçe artan bir şekilde mevcut olan , fon olarak beyaza ideal bir alternatif haline geliyor. Zarif, doğal ve zamansız, bej beyaza yakınsa da daha hoşgörülü bir gölgedir. Aslında, salon renkleri arasında açık ara favori.

En nötrden daha sarımsı veya pembe tonlara, en koyu ve en yoğun olana, açık kahverengi veya altına kadar çok sayıda farklı tonda gelir.

Tüm bu olanaklarla birden çok şekilde adlandırılır: taş, krem rengi , kum, kızarmış, bal, saman, karamel, yumurta kabuğu Kum renginde dekore edilmiş rahat ve aydınlık salonlar

Bej , ve diğerleri gibi nötr renkler evlerde veya daire tanıklar kullanılan, potansiyel alıcıları çekmek için. Ferahlık ve ferahlık izlenimi verirken bir odaya konfor ve parlaklık getirir.kum beji boya | Elpars Dekor

Bej, rahatlamayı destekleyen bir renktir ve yatak odası dekorasyonu için idealdir . Nüanslarının yarattığı uyum, Zen dekorasyonunda arzulanan dinginliği ve dinginliği sağlar .

kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Bej hangi renklerle birleştirilecek?

Bejin bir başka avantajı: çok sayıda renge kolayca uyum sağlar . Bu, ana niteliklerinden biridir.

Nötr tonlarla ya da tam tersine mavi, macenta, yeşil ile ilişkilendirerek farklı atmosferler yaratabilirsiniz … Bu nüanslarla ilgili.

Bunlar arasında bej ile en çok kullanılan renk kahverengidir ki bu parlaklık açısından tam tersidir. Çikolata ve bej iç mekan, yumuşak ve dingin bir atmosfer uyandırır.https://www.dekormimari.com/ic-dekorunuzda-bej-nasil-kullanilir/marshall-boya-renkleri-kum-beji-1/

Bu doğal renk tonu, kırmızı-kahverengi, turuncu veya Hint gülü gibi dünyadan gelen güçlü renklerle de ilişkilendirilmeyi sever. Açık mavi ayrıca bütüne bir dinamizm dokunuşu katma eğilimindedir.

Beyaz rengi unutmadan . İsveç’te yüzyılın başındaki bu sevimli evde, kapı çerçevesinin beyazı ve koyun derisi kilim ve koltukların açık bej rengi, koyu bej duvarlar, tuğla duvar ve ahşap zemin ile çok iyi çalışıyor.

Duvarların beyaz dekorasyonu ve kumaşlar için yumuşak bej renk paleti seçimi sayesinde bu evin oturma odası da oldukça aydınlık görünüyor ; her iki koltuğun koyun postları, kanepenin döşemeleri ve ahşap zeminin bir kısmını kaplayan açık bej halı.

Ve hangi tarz dekorasyonlarla?

Ayrıca sadeliğin ve zarafetin sembolü olan bu zamansız renk, her dekorasyon tarzıyla uyumludur.

Akdeniz dekorasyonu

Bej gibi dünyadan ilham alan sıcak renkler, Akdeniz evlerini dekore etmek için mükemmeldir .

İskandinav tarzı dekorasyon

İskandinav dekorasyonundan ilham alan mekanlar için bej tonlarını kullanın ve beyaz dokunuşlar ekleyin. Ayrıca malzemelerle oynamayı, keten ve yün gibi yumuşak ve rahat dokular ve tabii ki ahşapla oynamayı düşünün.

Bu İsveç evinde bej renk paletini nasıl birleştirdiklerini seviyorum; Oturma odasındaki büyük açık bej halı , Jetson de Dux koltuk ve beyaz kanepe örtüleriyle uyumludur. Ahşap tabure , sıcak toprak renkleri minderler, bitkiler ve köşede güzel bağbozumu dolap çok rahat bir alan yaratmak.

Ebeveyn yatak odası, beyaz keten çarşaflar, hasır sepet ve bej duvar rengiyle aynı renk paletini takip ediyor .

Bu yatak odasının farklı dokuları ve tonları onu çok rahat kılıyor: deve renkli nevresim , beyaz keten yatağın ayağındaki ekose , masanın ahşabı ve sarkıt lamba gölgesinin tüyleri. Odadaki tüm toprak renkleri arasında öne çıkan mavi masa lambasından özel olarak bahsedilmelidir.

kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Endüstriden ilham alan mekanlar

Endüstriyel dekorasyona uygun zarif ve modern bir iç mekan mı istiyorsunuz ? Çeşitli bej tonlarını güzel bir çikolata kahvesi ile birleştirin.

Aksesuar ve mobilyalarla gruba biraz siyah ve metalik notalar ekleyin.

Daha erkeksi bir atmosfer elde etmek için sıkıcı ve monoton olma korkusu yaşamadan bej ile griyi birleştirebilirsiniz. Bazı siyah ve antrasit notaları da memnuniyetle karşılanmaktadır.

Daha çağdaş iç mekanlar

Fon olarak bej ile daha çağdaş bir alan yaratabilirsiniz. En sevdiğiniz parlak renkle birleştirin: turkuaz, erik, yeşil, mavi, kırmızı, turuncu … Sonuçtan hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

Daha sofistike alanlar

Modern bir oturma odası dekoru gibi daha yoğun bir stil için, koyu kahverengi ve bej renklerle vurgulanan altın rengi tercih edin. Topluluğu mükemmelleştirmek için parlak aksesuarları seçin.

Bazı ipuçları

Işığınızın doğru ve parlak olduğundan emin olun

Evdeki aydınlatma koşullarının, duvarlarda bej görünme şekliyle çok ilgisi vardır.

Çok fazla gölge olduğunda kasvetli olma eğiliminde olan bir renk olmak, ışığın olabildiğince parlak olmasına ve yapay ışığın renginin bej tonlarını tamamladığından ve sizi bir ofis binasındaymış gibi hissettirmediğinden emin olun. .

Parlak güneş ve bol ışık, rengin sıcaklığını ortaya çıkarırken, daha az aydınlatılmış bir yerde gri olma eğiliminde olabilir.

kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Bırak mobilya rengi getirsin

Duvarlar onu taşıyamadığında renge ihtiyaç duyan herhangi bir ev için en iyi tavsiye: mobilyaların renk meşalesini taşımasına izin verin.

Bej renkli bir kutuda bir grup büyük, renkli mobilya gibi görünmemesi için onu diğer öğelerle dengelediğinizden emin olun.

Ral bej rengi

RAL Classic sistemine göre, renklerin net bir tanımını vermek için kullanılan tablo, birçok bej tonu bulacağız, ancak boyanın tam kodu ral 1001 bejdir .

bej rengi , onun çoklu tonları ile, elbise mükemmel duvarları incelik ve zerafet ile evin.

İçin kaydolur musun Bej ?