İç dekorasyonda etnik tarz

Bu hafta dekoratif stiller bölümümüze şu anda çok moda olan bir modele odaklanıyoruz: etnik tarz.

Aslında, etnik tarz kendi içinde çeşitli alt stiller bu kategoriye dahil edebileceğimizi ancak kendi farklılıklarına sahip olduğumuzu: bu nedenle, sahip olanı etnik tarzın içine dahil edebiliriz. Afrika boyalarıveya meksika trendi, karıştıranlardan bahsetmiyorum bile boho ile Arap ya da sömürge ne ile oryantal.

Her durumda, etnik tarz kuşkusuz bizi Batı’dan uzak egzotik yerlere ve sıcak iklimlere götürür, temelde parlak ortamları çağrıştırır, dış-iç arasında dağınık sınırlar ve toprağa ve yerel kültüre çok yakın estetik, ile dekoratif öğeler bir şekilde yapılmış el yapımı.

Etnik tarzın kapsadığı alt tarzların veya akımların çeşitliliği, tanımlanmış normlara göre kategorize etmeyi zorlaştırır. Bu yüzden bu sefer onu tanımlayabilecek farklı unsurları göreceğiz.

Kütükler

Dünya ile daha bağlantılı bir element bulmak imkansız. İle çalışan kütükler Hiçbir zaman kusursuz tanımlanmayan ağaç, hem sehpalara hem de yardımcı masalara, banyo lavaboları veya dekoratif heykeller için destek kaidesi olarak kullanılan bloklara uygulanır.

Geometrik motifler

İnka veya Aztek tasarımlarıile her türlü tasarımın yanı sıra geometrik şekiller, temelde eşkenar dörtgenler Y üçgenler Çok zıt tonlarda (çoğunlukla siyah, kahverengi veya koyu mavi üzerine beyaz) etnik iç mekanları hem mobilyalarda hem de kilimlerde, tekstil aksesuarlarında veya yatak takımlarında doldururlar.

Duvar dekorasyonu için yemekler

Biri dekoratif öğeler etnik tarzda duvar dekorasyonu için zanaat tabağı.

Boyanabilirler (normalde en fazla iki tonda ve geometrik motiflerle) veya hasır veya sepet işi ile boyanabilirler.

Hangings

Etnik tarzda duvarları veya yatak başlıklarını dekore etmenin çok yaygın bir başka yolu da asmaya bir üst çubuktan açılmış, ya çerçevelenmiş ya da doğrudan duvara asılmış.

Yerel heykeller

Dairesel heykeller kütüklerden veya el yapımı yemeklerden, Aztek estetiği figürlerinden veya Afrika maskeleri bir büfe, bir kaide veya doğrudan duvarda olsun, herhangi bir ortama etnik bir dokunuş getiriyorlar.

Juju Şapka

Zaten belirli bir makale ayırmış olsak da juju şapkaları veya Afrika şapkalarıHala etnik tarzda duvarları süslemek için kullanılan unsurlardan biridir.

Ancak, “nötr” estetikleri göz önüne alındığında, etnik karakterlerini güçlendirmek için geometrik tekstillerle birleştirilmeleri gerekir.

Sepetçilik

sepetler Herhangi bir kırsal kültürdeki en tipik zanaat unsurlarından biridir. İp Y hasır Etnik tarzda genellikle ekru ve siyah tonlarda veya geometrik desenlerde çizgiler içermelerine rağmen, her türlü sepet işçiliğini yapmak için kullanılan doğal malzemelerdir.

Ek olarak, sepet işi kullanımı da bu stilde diğer unsurlara uygulanır. lambalar veya dekoratif tabaklar.

Kaktüs

Belki onun yüzünden meksika estetiği, kaktüs Özellikle tabaklar, duvar halıları veya dekoratif yastıklar gibi bu tarzın diğer karakteristik unsurları ile birleştirildiğinde bir çevrenin etnik karakterini pekiştiren temel bitkidir.

kaktüs Etnik tarzda, herhangi bir alana gerekli yeşil dokunuşu getirir ve kullanımını tavsiye eder. doğal estetiğe sahip ekicilerEtkiyi güçlendirmek için hasır, ahşap veya kil gibi.

Renk

Etnik tarz genellikle nötr tonları tercih etse de Ilık, hafif sıcakKahverengi, bej veya gri gibi toprakla çok bağlantılı olan rengi de seçebilirsiniz.

Bu durumda, genellikle tam olarak çok renkli ortamlardır, güçlü ve zıt renkler boho stiliyle sınırını bulanıklaştıran (pastel renkler yok).

Giriş ve Çıkış

Sıcak iklimler, etnik tarzın bizi taşıdığı yerlerin karakteristik özelliğidir. Bu nedenle sömürgegenellikle bir stildir. dış ve bazen hem iç hem de dış mekanda kullanılabilecek mobilya ve aksesuarları kullanarak kafaları karışır.

Afrika, afrika, afrika

Etnik tarzın, içinde başka pek çok şeyi de kapsayabileceğini zaten açıklığa kavuşturmuş olsak da, şüphesiz Afrika estetiği tanımlayıcı bir karakteri işaretler.

Farklılığıyla bu kıtayı hatırlatan herhangi bir unsur etnik gruplar ve kabilelerşüphesiz bu tarz içinde sınıflandırılacaktır.

Hayvan resimleri filler veya gergedanlar gibi bu enlemlere özgü, yüksek kalkan tavanlar saman kaplı veya Afrika heykelleri en çeşitli türlerden biri bu etnik estetiğin örnekleridir.

Meksika, Meksika, Meksika

Afrika örneğinde olduğu gibi Meksika da bu stili tanımlayan diğer coğrafi noktadır. Hatırlatan herhangi bir öğe çöl ya da hala Aztek kültürü her ortama etnik bir dokunuş katmayı başarmış olacaksınız.

Kısacası, sıcak bir tarz, yere yakın ve hem daha geleneksel hem de modern tarzları birleştirmek için dekoratif olanaklarla dolu.

Üzerinden: aphrochic.com | blogloving.com | brit.co | chango.co | decorwithzest.com | depothaus.com | etsy.com | freshideen.com | hgtv.com | hm.com | hotmoonollection.com | interiorgod.com | loombrand.com | myleitmotiv.com | pinterest.com | style-files.com | stylelovely.com | thedesignfiles.net | urbanoutfitters.com

Bir Cevap Yazın