İç Mekanlarda Neon Işıklarla Nasıl Dekorasyon Yapılır

Evinize eğlenceli, sanatsal bir dokunuş katmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? O zaman neon ışıkları düşünmek isteyebilirsiniz.

İlk başta, bu genellikle barlar ve dövme salonlarının pencereleri için ayrılmış yapışkan bir fikir gibi gelebilir. Ama aslında neon ışıkların evinizde şık ve benzersiz bir tarz katan şekillerde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Duvar sanatı ve kelime sanatını vurgulamaktan fütüristik bir oyun odası yapmak gibi daha aşırı kullanımlara kadar, bir yerleşim alanında neon ışıkların bazı olasılıklarını öğrenmek sizi şaşırtabilir.

Bu aynı zamanda evinize yeni bir görünüm kazandırmanın oldukça kolay bir yoludur. Birçok özel neon armatür, bir mağazadan birkaç yüz dolar veya daha fazla satabilir. Ancak, Amazon gibi sitelerde konut kullanımı için neon tarzı işaretler de bulabilirsiniz. Örneğin bu “rüya” işaretini ele alalım. Bunlar, tasarımın boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak 10 ila 80 $ arasında değişme eğilimindedir. Ve genellikle neon tarzı tabelaların asılması sadece birkaç dakika sürer. Bununla birlikte, tüm odayı neon ışıklarla aydınlatmak, profesyonel bir yeniden modelleyici veya elektrikçinin yardımını alabilir.

Neon Işıkları Ev Tabelası

Rahat ve samimi bir his için, ev içi çağrışımları olan neon kelimeleri seçin. Resim: JY J / Shutterstock

Ambiyans Yaratmak için Kelimeler Kullanın

Neon ışıkları veya hatta neon tarzı LED ışıkları kullanmanın en yaygın yolu, bunları evde belirli bir ruh hali yaratan belirli kelimeleri hecelemek için kullanmaktır. Örneğin, yukarıdaki fotoğraftaki işaret, kelimenin tam anlamıyla sadece home kelimesini heceleyerek rahat bir his yaratıyor. Oturma odalarında veya yatak odalarında harika görünecek neon kelime işaretleri için diğer bazı fikirler şunları içerir:

  • Hoşgeldiniz
  • Aile
  • Rüya
  • “Sevdiğiniz şeyi yapın” gibi ilham verici sözler
  • Merhaba
  • Mutlu ol
  • İyi geceler
  • Sadece iyi hisler
  • En sevdiğin şarkı sözleri

Benzer çizgiler boyunca, ayın ana hatları gibi farklı resimlerle de gidebilirsiniz.

Neon Işıkları Vurgu Renkleri

Neon ışıklar, odada zaten bulunan unsurları da vurgulayabilir. Resim: Photographee.eu/Shutterstock

Neon Işıklı Vurgu Öğeleri

Neon tarzı ışıkların bir başka harika kullanımı, onları evde zaten sahip olduğunuz öğeleri vurgulamak için kullanmaktır. Duvardaki asılı kırmızı ışıkta olduğu gibi, duvardaki sanatın etrafında bir neon aydınlatma stilini nasıl kullanabileceğinizi yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Gerçekten parlak sanatı daha da öne çıkarıyor.

Büyük mobilya parçalarının altından bir parlaklık eklemek için neon ışıkları da kullanabilirsiniz. Bir örnek, yukarıdaki fotoğrafta ocak üstü adasının altından parlayan ışıktır. İnsanlar genellikle bazı vurgulu aydınlatma için dolapların altına renkli aydınlatma yerleştirir, öyleyse neden neon kullanmayasınız?

Neon Işıkları Oyun Odası Tasarımı

Dikey neon ışıklar muazzam bir ifade görünümü oluşturabilir. Resim: Gorodenkoff / Shutterstock

Fütüristik Bir Alan Yaratın

Yukarıdaki fotoğraftaki oyun odası şeklinde daha ilgili bir fikir geliyor. Neon dikey aydınlatma ekleyerek, fütüristik bir unsuru olan bir oda yaratabilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafın da gösterdiği gibi, bu bir oyun odası için mükemmel bir ayardır. Ama aynı zamanda sanatsal yatak odalarında, mağaralarda ve insan mağaralarında da işe yarayabilir.

Bu fikir için, düz çubuklarda satılan kalın neon ışıklara ihtiyacınız olacak. Aydınlatmayı doğru bir şekilde bağlamak için profesyonel bir yeniden modelleyici veya elektrikçi tutmanız da gerekebilir.

Ve unutmayın, düzgün bir şekilde kurulmuş ve inşa edilmiş neon aydınlatma asla ısınmamalıdır. Eğer bir tane bulursanız, daha yüksek kaliteli bir ışığa yatırım yapmak isteyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir