İki cephede mutfak dağıtımı

Bugün içinde mutfak dağıtımı ve önceki gönderilerde analiz ettikten sonra mutfaklar çevrimiçiikinci türü inceleyelim: iki cephede mutfak.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür bir dağıtım, birbirine bakan iki doğrusal mutfağın iki ana duvarı boyunca dolaşım için merkezi alan ve bir taraftan diğerine manevra yapabilir veya hatta hareket edebilir.

Gibi mutfaklar çevrimiçi, bu dağıtım şekli ayrıca şunlar için idealdir: küçük mutfaklar ve genellikle dikdörtgen, bu durumda genellikle uygulandığı farkla kapalı mutfaklar (yemek odasına açık değil) veya en azından cephelerden birinde değil, çünkü duvarların her iki tarafına mobilya yerleştirmeyi gerektiriyor. Bununla birlikte, bazı durumlarda bu dağıtım, mutfağı yerleştirmek için kullanılabilir. geniş geçiş alanlarındabüyük koridorlar veya erişim alanları gibi teraslar veya teraslar. Her halükarda, merkezi alanın «tünel etkisi»(Açıkça aranmadıkça dekor Bu alanın).

Bu tür mutfak dağıtımıen yaygın olanı cephelerden birinde uzun mobilya yerden tavana (buzdolabı, mikrodalga fırın sütunu, kiler, temizlik dolapları vb.) ve diğerinde Bölgesi sular bir tarafta ve diğer tarafta pişirme. Bu şekilde bir rahat ve uygun çalışma üçgeniek avantajı ile garip köşelerden kaçınılır, depolama kapasitesinden en iyi şekilde yararlanmak. Bu nedenle mutfakta çalışmak için var olan en rahat seçeneklerden biridir.

Bazen denersin estetiği kopyalamak mükemmel bir sonuç elde etmek için her iki taraftaki cephelerin simetri. Bu durumlarda, uzun mobilyalardan vazgeçilir ve bir tarafta köşe buzdolabı ve hemen önünde bir mikro fırın kolonuna indirgenir, kalan raflar çalışma alanı için bırakılır, pişirme mikro fırın kolonunun yan tarafına ve su alanına yerleştirilir. buzdolabında. Ancak daha rahat seçenek yorum yapılan mı önceki paragrafaynı doğrusallıkta pişirme ve yıkama olduğu için lekelerden veya su damlalarından kaçınırız yiyecekleri bir raftan diğerine aktarırken.

Kısacası, hemen hemen her tür için konforlu, pratik ve estetik bir seçenek mutfak. Seninki nasıl?

İki cephede mutfak dağıtımı

İki cephede mutfak dağıtımı

İki cephede mutfak dağıtımı

İki cephede mutfak dağıtımı

İki cephede mutfak dağıtımı

İki cephede mutfak dağıtımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir