İki katlı, 4 yatak odalı ve 109 metrekarelik Ücretsiz Ev Planlarından oluşan ev

Çok güzel bulduğum 4 yatak odalı bir evin bu planını buldum. Bence bu kadar az metrekarede çok şey olması harika. Açıkçası iyileştirilebilecek bazı şeyler görebiliyoruz, örneğin mutfağın konumu pek sevmediğim ama genel olarak inşaatımız için başlangıç ​​noktası olarak kullanabileceğimiz çok iyi bir tasarım gibi görünüyor.

4 yatak odası ve 109 metrekare ile zemin kat planı ev

Zemin katta gördüğümüz gibi bir garajımız ve girişimiz var. Fuayenin önünde tuvalet var, evin sosyal alanından uzaklaşmak için oldukça kabul edilebilir bir yol. Sağ tarafta sosyal alanımız var, her şeyden önce mutfak ve yemek odası, bence bu pek doğru değil. “Arka” tarafta oldukça geniş ve çok aydınlık bir oturma odası alanı var.

Ebeveyn yatak odası bu katta, oldukça kabul edilebilir bir süittir. Çamaşır odası, bu seviyeyi garaja bağlayan alandadır. İkincisinin arka bahçeye bağımsız bir çıkışı vardır.

Üst katta 4 yatak odası ve 109 metrekare ile ev planı

Üst katta bizi üç yatak odası ve banyo arasında dağıtan bir koridor var. Banyonun ikiye ayrılması çok ilginç, orta-büyük bir aile için çok daha kullanışlı hale geliyor. En küçük oda, belki de fayda sağlamak için balkonludur.

Elbette bunu zaten fark etmişsinizdir, ancak evin tanımına başladığım görüntü evin cephelerinden biri değil, bana biraz yumuşak görünmesi. Görüntü şudur:

4 yatak odası ve 109 metrekare ile cephe evi

Belki bir pencere eklemek veya üst katın duvarının dokusunu değiştirmek, biraz daha etkileyici bir cephe sağlayabilir. Ama genel olarak bana iyi bir tasarım, oldukça rahat ve ihtiyacımız olabilecek her şeyle birlikte görünüyor. Ne düşünüyorsun?

Kaynak: http://www.construiresamaison.com/annonce/modele-maison/fiche-560d31fbeccc22c4426c9561.