İki katlı, dört yatak odalı ve 245 metrekarelik Ücretsiz Ev Planları ile konforlu bir ev planı

Bugün size yaşamayı çok rahat bulduğum bir evin planlarını getiriyorum. Buna karşılık, çok yönlü bir yapı ve tüm yatak odalarının bir arada olmasını tercih ederseniz size başka bir dağıtım seçeneği bırakacağım. Pek çok farklı ihtiyacı karşılayan tasarımı ile şüphesiz çok ilginç bir ev.

Zemin kat planı

Zemin katta, öğleden sonra geçişini izlemek için ideal olan bir galeri var. Girdikten sonra kendimizi harika bir açık konsept ortamında buluyoruz. Sol tarafta oturma odası için geniş ve aydınlık bir alan var. Sağ tarafta yemek odası alanı var, biraz daha küçük ama bir o kadar aydınlık. İkincisinin yanında geniş, ferah, rahat bir adaya sahip mutfağımız var. Buradan bir tarafta tuvalete ve ebeveyn yatak odasına, diğer tarafta arka bahçeye girebiliriz.

Ebeveyn yatak odası o kadar geniştir ki bir aile odası ve ofise dönüştürülebilir. Bunu sonunda göreceğiz. Ancak bu ilk tasarımda oldukça güzel bir ebeveyn banyosuna (küvet eksik olmasına rağmen) ve dolapta kabul edilebilir bir yürüyüşe sahip olduğunu görebiliyoruz.

Üst kat planı

Salonda bulunan merdivenlerle çıkılan üst katta 3 yatak odası, ikinci bir oturma odası ve çamaşır odası bulunmaktadır. Yatak odalarından biri, gördüğümüz gibi, aşağıdaki ile aynı büyüklükte ikinci bir süittir. Diğer odalar çok rahat olacak kadar geniştir.

Bu kattaki ortak banyoda küvet vardır, ancak ayrı bir duş yoktur. Yaşam alanı kolaylıkla başka bir odaya dönüştürülebilir. Bu kattaki çamaşır odası, Amerikan standartlarına göre rahat olsa da, çoğumuz için ikinci katta olması sorunlu olabilir.

Son olarak, size zemin katın alternatif tasarımını göstermek istiyorum (ikinci katta olası herhangi bir değişikliğim yok), böylece nelerin başarılabileceğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

Alternatif zemin kat planı

Bu uçaklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ortamların nasıl dağıtıldığını beğendin mi?