İki katlı, dört yatak odalı ve 268 metrekarelik büyük bir evin planı Ücretsiz Ev Planları

Bugün size oldukça güzel bulduğum bir evin planlarını getiriyorum. Belki kendime inşa edeceğim şey için biraz büyük ama şüphesiz hesaba katmamız gereken bir tasarım. Gördüğünüz gibi, iki katlı, ayrı bir garajı ve iki ana süiti olan bir ev. Genişliği 9 metreden azdır, bu nedenle orta genişlikte bir arsaya ihtiyacımız olsa da arka tarafta garajın olması çok büyük bir sorun olmamalıdır.

268 metrekarelik zemin kat planı ev

Zemin katta, ön tarafta çok rahat, sundurma tipi bir galeri var. Doğrudan oturma / mutfak / yemek odasına giriyoruz, bir tür salon veya fuayenin varlığı gözden kaçıyor. Gördüğünüz gibi, bir ucunda ada mutfağı, yanında yemek odası ve sağında oturma odası bulunan açık konsept bir yerleşim planıdır. Buradan, tuvalete, bu kattaki ana odaya (dolap içinde geniş bir yürüyüş odası olan bir süit), çamaşırhaneye ve arka çıkışa (garajımızın olduğu yer) gitmemizi sağlayan bir koridora erişebiliriz.

Üst katta 268 metrekarelik plan ev

Üst katta, alt kattan bile daha büyük en-suite banyolu ikinci bir ebeveyn yatak odası ve büyük bir giyinme odası var. Ayrıca her biri kendi banyosuna sahip iki odamız ve pek mantıklı görmediğim ikinci bir çamaşır odası olarak tasarlanmış bir alanımız var.

Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Arkadaki garajın getirdiği sınırlamalara ek olarak, pek çok banyonun bakımı zor olsa da, oldukça hoş buluyorum.