İnternetten Satın Alabileceğiniz 9 Kolay İç Mekan Bitkisi

Canlı tutması kolay bitkilerle dış mekanı içeri sokmanın tam zamanı. Biraz gerçek moxie’ye sahip, minimum sulamaya ihtiyaç duyan ve esnek aydınlatma tercihlerine sahip en iyi iç mekan bitkilerinden bazılarını topladık.

Bu bitkilerin çoğu, Walmart, Amazon, The Sill, Home Depot, Horti, Plants.com ve Bloomscape gibi perakendecilerden yaklaşık 20 ila 40 $ ‘a çevrimiçi olarak satın alınabilir. Ve evcil hayvanınız varsa, bitkilerin türleri için güvenli olup olmadığını iki kez kontrol etmenizi öneririz.

1. Aloe vera

Aloe bitkileri birçok şekil ve boyutta olabilir, bu da mekanınıza özel olarak hazırlanmış bir şeyler satın almayı kolaylaştırır. Güneybatı titreşimleri ve zamansız bir görünümü olan etli. Aloe, parlak dolaylı ışığı tercih eder ve çok az suya ihtiyaç duyar. Sulamalar arasında toprağın orta derecede kuru olmasını isteyeceksiniz. Ayrıca özü ev ilaçları ve cilt bakımı için de hasat edebilirsiniz, ancak canlı tutmak istiyorsanız bitkinin üçte birinden fazlasını çıkarmayın.

2. Kaktüs

Pek çok farklı kaktüs çeşidi vardır ve hepsi oldukça dayanıklıdır. Bir kaktüs, sıcak ve güneşli yerleri tercih eder, ancak çoğu yerde hayatta kalmaya yetecek kadar az bakım gerektirir. O kadar az suya ihtiyaçları var ki, onları öldürmenin en kolay yolu aşırı sulamaktır. Kaktüs, alanınızı biraz renklendirmenin basit bir yoludur ve dikenli mükemmel bir evcil hayvandır.

3. Dökme demir tesisi

Bu bitkiler, adaşı kadar yok edilemez. Bir dökme demir bitkisi geniş bir sıcaklık aralığında büyüyebilir ve daha düşük ışığı tercih eder. Yıl boyunca yeşil bir pop eklemek için karanlık bir köşede bile bırakabilirsiniz. Yapraklar kalın ve koyu yeşildir ve bitki genel olarak gürdür. Dökme demir fabrikası gerçekten çok yavaş büyüyor, bu yüzden istediğiniz büyüklükte satın almalısınız. Bu, tipik olarak ortalama tezgah bitkinizden daha büyüktür ve oturma odası veya yatak odasına tropikal bir dokunuş için en uygunudur.

4. Hoya

Hoya bitkilerinin yapraklarında benzersiz bir soğanlılık vardır. Bu sulu meyveler, parlak görünümleri nedeniyle balmumu bitkileri olarak da adlandırılır. Hızlı büyürler ve yaprakları dört fit uzunluğa kadar izler veya tırmanır. Onları asılı bir sepete yerleştirebilir veya bir kafes oluşturmaları için eğitebilirsiniz. Hoya bitkileri, özellikle onları daha parlak ışıkta tutarsanız, bazen küçük kümeler halinde kokulu çiçekler açar. Çok az suya ihtiyaçları vardır ve toprağın sulamalar arasında kurumasına izin vermek isteyeceksiniz.

5. Yeşim

Bir yeşim bitkisi susuz haftalar ila bir ay yaşayabilir çünkü suyu saplarda ve yapraklarda depolar (sulu meyveler için ortaktır). Yeşim bitkisi, yeterince su almazsa temelde kış uykusuna yatar ve tekrar sulandıktan sonra su kaybeder ve büyür. Kalın bir gövdeye sahiptir ve oval şekilli yapraklar çalı benzeri bir salkım halinde büyür. Parlak güneş ışığını tercih ederler ve sulamadan önce toprağın tamamen kurumasına izin vermelisiniz. Gerçekten uzun süre yaşayabilirler ve genellikle nesilden nesile geçerler.

6. Filodendron yürek yaprağı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu bitki kalp şeklinde yapraklara ve uzun ince gövdelere sahiptir. Evinize romantik bir dokunuş katabilecek dayanıklı ve uyumlu bir bitkidir. Dolaylı ışığı veya parlak gölgeyi tercih eder ve asmasını sekiz fite kadar büyütebilir veya izleyebilir – bir kitaplık veya şifonyerin üzerine örtmek için mükemmeldir. Philodendron heartleaf’ın da yayılması kolaydır, böylece arkadaşlarınıza bir başlangıç ​​hediye edebilirsiniz. Bu bitki süper sevimli, ancak evcil hayvanlar için zehirli olduğu için biraz tehlikeli. ve tüketilirse insanlar.

7. Kauçuk fabrikası

Kauçuk bitkisi veya kauçuk ağacı koyu yeşil ve modern görünümlü bir bitkidir. Parlak bir görünüme sahiptir ve daha endüstriyel ve koyu renk şemalarını tamamlayabilir. Uzun sapları budamazsanız, gerçek bir ağaca dönüşebilir. Kauçuk fabrikası, orta ila parlak ışığı (ancak doğrudan güneş ışığını değil) ve sınırlı sulamayı tercih eder. Yapraklar sarkık görünüyorsa daha fazla suya ihtiyaç duyabilir. Yapraklar sararırsa veya kahverengiye dönerse, bitki aşırı sulanmaktadır.

8. Yılan bitkisi

Yılan bitkisi, ilginç bir odak noktası oluşturan benzersiz derecede uzun ve düz saplara sahiptir. Bakımı son derece kolaydır, kesinlikle iki haftalık tatilinizden kurtulacak ve muhtemelen onları unutmanızı tercih edecektir. Ayrıca büyümeyi sağlamak için saksı değişimi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve onu daha düşük ışıkta tutabilirsiniz. Bu dayanıklı bitkinin bir hava temizleyici olduğu da bilinmektedir.

9. Örümcek bitkisi

Örümcek bitkileri eğlenceli, parlak ve göz alıcı bir şekle sahiptir. Yapraklar kabarık, uzun ve ince kavislidir. Bitki oldukça büyüdüğünde, uçları kesip yeni bir bitki yetiştirmek için kullanabileceğiniz bebek örümcek bitkileri filizlendirmeye başlar (küçük örümceklere benzerler, dolayısıyla adı). Onları saksılara veya asılı bir sepete yerleştirebilirsiniz. Örümcek bitkisi dolaylı güneş ışığını ve daha düşük sıcaklıkları tercih eder. Bu bitkiler aynı zamanda hava temizleme yetenekleriyle de tanınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir