Isıtma Sistemleri En uygun olanı hangisi?

Her ne kadar bu yıl soğuk henüz gelmemiş gibi görünse de ısıtma sistemleri birkaç ay önce devreye alınmış ve iklimlendirme sistemleri İspanya’da evsel enerji tüketiminin ana kaynaklarından biri olduğu için en verimli arayışı Bir zorunluluk.

Isıtma türleri enerji kaynağına göre ayrılabilir (biyokütle, jeotermal, güneş, elektrik ve gaz) veya ısının elde edildiği cihaz veya sisteme göre (yerden ısıtma, hava pompası, akümülatör ile elektrik, konvektörlerle elektrik, termoelektrik yayıcılar ve su radyatörlü kazanlar).yerden ısıtma sistemi oda kapatma , yerden ısıtma sistemi kullananlar , hm ısıtma soğutma sistemleri , güneş enerjisi ile petek ısıtma , isıtma sistemleri , termodinamik ısıtma sistemleri , ısıtma havalandırma iklimlendirme , yerden ısıtma nedir , güneş ısıtma , bireysel ısıtma sistemleri,

Popülerliği nedeniyle, İspanya’daki en popüler ısıtma sistemlerinden üçünün olduğu söylenebilir:

  • kazan ısıtması,
  • elektrikli radyatörler
  • ve ısı pompaları.

Daha sonra bunların içinde, sistemin verimliliğinin bağlı olacağı çok sayıda değişken vardır.

Kazan ısıtması En verimli olanı, geleneksel gaza göre% 25 tasarruf sağlayan doğal yoğuşma gazıdır. sistemi. Bu tür ısıtmanın aylık maliyeti, ucuz olmaksızın, fırlayıp fırlamaz. Doğalgaz, daha karmaşık bir iş olan bir tanka sahip olmak veya besleme borusuna bağlanmak gerektiğinden montaj maliyetinin dezavantajına sahiptir. Ek olarak, bir devre üzerinden birlikte çalışan bir kazan ve radyatör sistemine sahip olmak esastır.

Elektrikli radyatörler hakkında konuşursanızİster mavi ısı ister geleneksel olsun, maliyetleri doğalgaz kazanına göre daha yüksek olacaktır. Basit kurulumu, bakımı ve güvenliği nedeniyle en yaygın ısıtma sistemlerinden biridir. Bir termal kW üretimi için 1 kWh gerektiği tahmin edilmektedir. Bu da en verimli sistem olmadığı fikrini veriyor ve cebiniz sonunda bunu fark edecek. Bu sistemi tercih ederken, kurulumu bir gazlı ısıtma sisteminden çok daha ucuz olmasına rağmen, kurulumu için herhangi bir çalışma gerekmediğinden, elektrik ücretinin doğal gaz akışından daha pahalı olduğu dikkate alınmalıdır.

Isı pompası Tek bir cihaz ile kışın ısıtma, yazın klima yaptırmanızı sağlayan, yatırımı düşüren bir sistemdir. Isıyı çektikleri kaynak yerin içindeyse jeotermal veya en yaygın olanı dışarıdaki havadan çıkardıklarında aero-termal olabilir. İstenilen sıcaklığa ulaşmak için daha az enerji harcadığı için% 300’ün üzerinde performansı ve 0,005 kWh maliyeti ile en verimli ısıtma sistemidir. Olumsuz yanı, ısının kolayca dağılmasıdır.

Ve son olarak, ancak giderek daha popüler hale gelen, yayılan zemin. Soğuk iklimler için en iyisidir. Yüksek sıcaklıktaki suyun içinden geçtiği yerin altına kablo veya boru tesisatından oluşur. Bu, evin çevresini yayan ve ısıtan bir ısı çıkışına neden olur. Bu ısıtma sistemi, ısıtma tüketiminde% 10 ile% 30 arasında tasarruf sağlar ve ortamı kurutmaz. Olumsuz tarafı, yüksek ilk yatırımdır.yerden ısıtma sistemi oda kapatma , yerden ısıtma sistemi kullananlar , hm ısıtma soğutma sistemleri , güneş enerjisi ile petek ısıtma , isıtma sistemleri , termodinamik ısıtma sistemleri , ısıtma havalandırma iklimlendirme , yerden ısıtma nedir , güneş ısıtma , bireysel ısıtma sistemleri,

ısıtma sistemi

Düşük sıcaklıklarla başa çıkmak için ısıtma şarttır. Bununla birlikte, tüm evlerin aynı sisteme ihtiyacı yoktur ve birinin veya diğerinin seçimi birçok faktöre bağlı olacaktır: konumdan hava durumuna ve yalıtıma, büyüklüğüne, evin dağılımına veya sakinlerin sayısına kadar.
Seçtiğiniz birini seçin, sonunda sektördeki bir profesyonelin yardımıyla fiyat ve özellikler açısından sizi en çok ilgilendiren ısıtma sistemi seçimine ulaşana kadar tüm faktörleri karşılaştırmalı ve değerlendirmelisiniz.