Isıtmalı Havlu Isıtıcı ve Raf Fikirleri

Popüler tasarım türleri ve banyonuz için en iyi incelenmiş modeller dahil olmak üzere ısıtmalı havlu ısıtıcısı ve raf fikirleri kılavuzumuza hoş geldiniz.Isıtmalı havlu askılı banyo

Isıtmalı havlu ısıtıcısı ve ısıtmalı havlu askısı, havluları kullanmadan önce ısıtmak için tasarlanmış bir korkuluk sistemidir. Havluları ısıtırken biraz da kurutabilirler. Bu birkaç yolla yapılabilir. Bunun bir yolu, rayı oluşturmak için kullanılan borunun içinden ısıtılmış bir tel geçirmektir. Başka bir yol, raydan akan ısıtılmış yağ veya su ile yapılabilir.

Bunlar, havlu asıyor olabileceğiniz tüm alanlara harika eklemelerdir, ancak en çok sıhhi tesisat veya kablolara erişiminizin olduğu ve banyo veya duştan ılık ve kuru bir havlu isteyebileceğiniz banyo gibi alanlarda pratiktir.

Isıtmalı Havlu Isıtıcı Kullanma

Isıtmalı havlu askısı kullanırken istenen iki sonuç vardır. Öncelikle rafa konulan havluyu ısıtması umulur. İkincisi, ıslak olursa havluyu da kurutmak ister. Bu görevleri en etkili şekilde gerçekleştirmenin en iyi yolu, havlunun yüzeyinin olabildiğince rafa değmesi veya rafa yaklaşmasıdır. Bu en iyi, bir havluyu ikiye, üçüncü veya dördüncü katlayarak ve rafın üzerine örterek yapılır. Havlu ısıtma askısını bir kez açtığınızda, sihrini üzerindeki havlu yerine koyacaktır.

Bunlara sahipken dikkat edilmesi gereken bir şey, rafın kullanım sırasında sıcak olacağıdır. Bu, kullanılmadığında kapatılması gerektiği anlamına gelir ve hala açıkken yakalarsanız tehlikeli olabilir. Bu, büyük olasılıkla bir aile veya çocuk banyosu veya mutfak gibi kamusal alanlar için ideal bir seçim değildir.

Havlu Isıtıcı Banyoyu Isıtır mı?

Isıtmalı havlu ısıtıcısı bulunan banyo

Bir havlu ısıtma rafına sahip olmakla birlikte gelen harika bir profesyonel, havlu ısıtma rafından yayılan ısının, yerleştirildiği banyoyu da ısıtmaya yardımcı olabilmesidir. Bununla birlikte, bir banyodaki, özellikle daha büyük bir banyodaki tek ısı kaynağı olmamalıdır, çünkü havlu askısı tam bir ısıtma sisteminin ihtiyaçlarını muhtemelen karşılayamaz. Havlu askısı esas olarak havluların ısıtılması için kullanılmalıdır.

Isıtmalı Havlu Askısı Nasıl Takılır

Daha önce de belirtildiği gibi, ısıtmalı bir havlu askısının çalışmasının iki yolu vardır: ısıtma telleriyle (elektrikli) veya ısıtılmış borularla (hidronik). Ne tür ısıtmalı havlu askısı kurmayı düşündüğünüze bağlı olarak, nasıl kurulacağını büyük ölçüde etkiler.

Sert telli bir havlu ısıtıcı rafı için, rafı yerleştirmek istediğiniz alanda uygun elektrik olduğundan emin olmanız gerekir. Elektrik işlerinde deneyimsizseniz, bu bir elektrikçi tutmak için iyi bir projedir. Elektrik konusunda deneyimliyseniz, en iyisi, rafı GFCI korumalı bir devreye yerleştirmek istediğiniz duvardan bir kabloyu çekmektir; bu, rafın hemen arkasında yapılabilir, böylece rafa asılabilir, en temiz görünüm. Rafı kabloların üzerine kurduktan sonra, oradan açılıp kapanması kadar kolay olmalıdır. Satın aldığınız ürünle ilgili talimatlar varsa, bunlara uyduğunuzdan emin olun.

Borulu ısıtmalı havlupan rafları için biraz daha fazla iş var. Rafın içinden geçen borular olmalı ve sıcak suyun içinden geçebilmesi için boruların mevcut olanla bağlanması gerekiyor. Zaten deneyimli bir tesisatçı değilseniz bu, bir tesisatçı ile temasa geçme ihtiyacını gerektirebilir. En basit ifadeyle, rafı takmak için sıcak su boru hattını rafın içinden yeniden yönlendirmeniz gerekir ve ardından açıp kapattığınızda borular akan su ile ısınır.

Banyolar İçin Isıtmalı Havlu Askısı Seçimi

Duş dışında sıcak havlu askılı modern banyo

Bu modern banyo tasarımında duşakabinle ulaşılabilen bir sıcak havlu askısı bulunmaktadır. Bu raflardan birini eklemek, evinize ekstra fayda ve değer katabilecek harika bir DIY banyo tadilatı projesi olabilir.

Isıtmalı havlu askısı benzersiz bir ürün olsa da, stilinize ve ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel havlu askısını elde etmek için göz önünde bulundurulması gereken birçok farklı seçenek vardır.

Havlu Isıtıcıda Nelere Dikkat Edilmeli

Bir havlu ısıtıcısı satın alırken bakmanız gereken çok şey vardır, ancak akılda tutulması gereken en önemli üç nokta şunlardır:

Tarzı: Stil seçimiyle birlikte, evin temasına ve ilhamlarına göre renk seçimleri gelir. Çok sayıda havlu ısıtıcısı standart paslanmaz çelik veya krom renktedir, ancak daha lüks projeler için seçilebilecek başka renk seçenekleri de vardır. Çubukların şekilleri bile eşleştirmeye çalıştığınız belirli bir temaya veya stile uyacak şekilde değişebilir, onunla yaratıcı olmaktan çekinmeyin ve gerçekten sizin için doğru olanı elde edin.

Emniyet: Havlu ısıtıcının yerleştirildiği yer ve ne kadar ısındığı bir önlem olmalıdır. Bunlar, rafların çubuklarındaki metalin havluları düzgün bir şekilde kurutup ısıtabilmesi için ısınması gereken havlu ısıtıcıları olduğundan, yanlışlıkla rafa dokunursanız bu bir tehlikeye neden olabilir. Kullanıcı için sorun olabileceğini düşündüğünüz yerlerde bundan kaçınmak için bazı stiller seçilebilir. Ek olarak, bu üniteler elektrikle çalıştığından, elektrik tehlikesi oluşturmaması için duvara düzgün şekilde sabitlenmesi önemlidir.

Depolama kapasitesi: depolama kapasitesi, ne tür havlu ısıtıcısını seçeceğinizde, ısıtmak ve kurutmak istediğiniz öğelerin boyutunu bilerek göz önünde bulundurmanız gereken bir başka önemli şeydir. Bir havlu askısı almak, daha küçük alanlar ve miktarlar için iyi olabilir. Özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak alabileceğiniz daha da büyük raflar vardır. Bunlar hala yeterince büyük değilse, kurutulması veya ısıtılması gereken daha büyük miktarlarda veya daha büyük öğelerde yardımcı olabilecek ısıtma dolapları ve ısıtma kovaları vardır.

UV sterilizasyonu: UV sterilizasyonu, dezenfekte ettiğiniz nesne ne olursa olsun mikroorganizmaları yok etmek için UV ışığını (kısa dalga boylu ultraviyole ışınları) kullanan dezenfektan bir yöntemdir. Bu yöntem, havluya ekstra bir sanitasyon seviyesi eklemek için birçok havlu ısıtma cihazında kullanılır. Bu, satın almadan önce bir havlu ısıtma cihazında aramanız gereken bir şeydir, bunlar ticari tip ısıtıcılarda yaygındır, ancak tipik ev ürünleri kadar yaygın değildir. Kapalı bir alana sahip olmak bu süreç için önemlidir.

Aşağıda farklı tipte havlu ısıtma cihazları açıklanmıştır: (Bazıları aşağıdaki tiplerin kombine versiyonları bile olabilir)

Isıtmalı Havlu Askısı

Duvara monte edilen ısıtmalı bir havlu askısı, rafa duvarda ve dışarıda bir boşluk bıraktığı için sınırlı alanın olduğu alanlarda iyidir. Bu tür havlu rafları, duvara düzgün şekilde monte edilmek üzere tipik olarak daha küçük ve daha hafiftir. Çok ağır herhangi bir şey, yoğun destek ihtiyaçları gerektirebilir veya doğru şekilde kurulmazsa duvardan düşebilir.

Merdiven Isıtmalı Havlu Askısı

Merdiven ısıtmalı havlu askısı

Merdivenli havlu askısı bağımsız veya duvara monte edilebilir. Merdiven işlevi, sanki tırmanabilirmişsiniz gibi basamakları üst üste olan bir merdiveni andıran stildir. Bu, birden fazla havlu asmak veya hatta bir havluyu içeri ve dışarı dokumak için iyi bir seçimdir, böylece daha fazla yüzey alanı ısınır ve kurutulur.

Bağlantısız ısıtmalı havlu askısıBağlantısız Isıtmalı Havlu Askısı

Bağlantısız bir ısıtmalı havlu askısı, monte edilmiş bir ısıtmalı havlu askısının tersidir. Bu türün tipik olarak üzerinde durması gereken ayakları vardır ve daha fazla destek olmadan kendi başına durması için yere yerleştirilir. Bunlar genellikle rafın mobil olarak daha iyi kullanıldığı yerlerde veya odalarda kullanılır, böylece kullanılmadığında çıkarılabilir. Bunlar genellikle duvara monte edilen bir şeyden daha fazla yer kaplar ve öğeyi kullanabilmek için bir prize takılması gereken bir kablo gerektirirler.

Sıcak Havlu Dolabı

Sıcak havlu dolabı, tipik olarak kaplıcalarda veya manikür salonlarında gördüğünüz, küçük bir buzdolabına benzeyen bir şeydir, ancak içindeki eşyaları ısıtmak yerine soğutur (bu durumda havlular). Sıcak havlu dolabı, bir seferde bir raftan daha fazla havlu tutabilir ve ısıtabilir, bu da işlerin ticari tarafında biraz daha fazla kullanılır.

Kovalı tasarımlı ısıtmalı havlu ısıtıcısı, tüm havluya daha eşit bir sıcaklık getirmenin yanı sıra aynı anda çok sayıda büyük nesneyi ısıtabilen bir başka endüstriyel ve ticari seçenektir.

En İyi Isıtmalı Havlu Rafları ve Isıtıcıları

Burada, sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için en iyi ısıtmalı havlupan ve raf fikirlerini daralttık. Bu listeye en iyi incelenen rafları ve dolapları ekledik.

Ev Sahibi Merdiven Stili Sıcak Havlu Isıtıcı

Homeleader L34-002 havlu ısıtıcısı kurutma rafı

Homeleader L34-002 Havlu Isıtıcı ve Kurutma Askısı, takılı ve dahili termostatı olan 9 paslanmaz çelik çubuğa sahiptir. Bu model, dahili termostat tarafından izlenen 15 dakika içinde 122 Fahrenheit ile 131 Fahrenheit derecesine ulaştı. Bu tasarım, duvara monte edildiği için yerden tasarruf sağlar ve daha küçük yerlerde kullanılmasına izin veren kompakt bir tasarıma sahiptir.

Homeleader Havlu ısıtıcısı ve kurutma askısı şu bağlantıyı izleyerek bulunabilir: https://amzn.to/2LjdoOq

Spa Luxe Sıcak Havlu Dolabı

Spa Luxe sıcak havlu dolabı

Spa Luxe Sıcak Havlu Dolabı Havlu CABI, havluları sıcak ve nemli tutmak için kullanılan yeni bir tasarımdır. Bunlar en çok kaplıcalarda ve salonlarda kullanılır, ancak kişisel banyolara da harika bir katkı sağlayabilir. Bu özel model yaklaşık 24 el havlusu tutabilir. Kabinin temiz bir görünüm vermek için kapanan bir kapısı vardı. İç kısımda havluları yerleştirmek için iki raf vardır ve tutarlı bir 160 derece Fahrenheit’te kalır.

Spa Luxe Sıcak Havlu Dolabı bu bağlantıyı takip ederek bulunabilir: https://amzn.to/2Rhwgko

Homeleader Bağlantısız Sıcak Havlu Askısı

Banyo için bağımsız sıcak havlu askısı

Homeleader TW-05S Havlu Isıtıcı ve Kurutma Rafı, bağımsız veya duvara monte bir raf olabilir. Bu raf, havluları ısıtmak için yaklaşık 30 dakika içinde 131 Fahrenheit ila 141 Fahrenheit arasında bir sıcaklık yayar ve sıcaklıkları güvenli ve sabit tutmak için yerleşik bir termostata sahiptir. Bu model, modern bir tasarım ve renk vermek için beyaz çelikten yapılmıştır.

Homeleader TW-05S Havlu ısıtıcı ve kurutma askısı bu bağlantıyı takip ederek bulunabilir: https://amzn.to/2qlQvCE

Amba Curved Duvar Tipi Havlupan

Eğimli duvara monte havlu ısıtıcısı

Amba RWH-CP Radyant Kablolu Kavisli Havlu Isıtıcı, havluları ısıtmak ve kurutmak için 10 bara sahiptir. Bu model paslanmaz çelikten yapılmıştır. Amba, her boyuttaki banyoya veya istenen başka bir yere yerleştirmeyi kolaylaştırmak için yaklaşık 24 inç’e 32 inç’e 6 inçlik kompakt bir boyuttadır. Raftaki hem yatay hem de dikey çubuklar ısıtılır.

Amba RWG-CP Radyant Havlu Isıtıcıya şu bağlantıdan ulaşılabilir: https://amzn.to/37Vc2Ts

Innoka 2’si 1 Arada Havlu Isıtıcı

2'si 1 arada bağlantısız ve duvara monte sıcak havlu askısı

Innoka 2’si 1 arada havlu ısıtıcısı, duvara monte edilebilen veya bağımsız bir raf olarak tek başına bırakılabilen 6 Bar alüminyum bir raftır. Alüminyum çerçeve, fırçalanmış krom kaplamaya sahiptir. Bu model bağımsız olabilir, yani kurulum işlemi için çok az şey gerektirir, sadece ayakları ekleyin ve kullanıma hazır olmalıdır. Bu ürünün fişe takılması gerekiyor ve 30-40 dakikalık bir zaman dilimi içinde yaklaşık 110 ila 122 Fahrenheit derecesine ulaşabilir.

Innoka 2’si 1 arada Havlu ısıtıcısı ve kurutma askısı şu bağlantıyı izleyerek bulunabilir: https://amzn.to/2FCRG4J

Zadro Havlupan Kovası

Havlu ısıtıcı kovası

Zadro Ultra Büyük Havlu Isıtıcı Kovası, yukarıda belirtilen ısıtma raflarından farklıdır. Bu model, adından da anlaşılacağı gibi, iki büyük boy banyo havlusu, bornoz, battaniye ve hatta pijama için yer bulunan bir kova şeklindedir. Bu model, istenen malzemeler için optimum ısı seviyelerini elde etmek için çok sayıda uzunluğa sahip bir zamanlayıcı içerir. Ürünün tamamı kovanın içindeyken, yalnızca metale dokunan nesnelerin ısıtıldığı rafların aksine eşit şekilde ısıtılır. Bu öğenin kullanılması için fişe takılması gerekir, ancak kullanılmadığında saklayacak bir depolama alanına sahiptir.

Zadro Havlu ısıtıcı kovasına şu bağlantıdan ulaşılabilir: https://amzn.to/34HCjme

Daha ilgili banyo fikirleri için buradan duşakabin tasarımları galerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir