Jimnastik Minderleri Bilmeniz Gereken Her Şey

Jimnastik Minderleri SSS

Doğru jimnastik paspasları, beceri geliştirmek ve pratik yapmak için çok önemlidir. Peki doğru matı nasıl bulursunuz? Muhtemelen birçok sorunuz var ve nereden başlayacağınızdan pek emin değilsiniz.

Çıldırmanıza gerek yok! Jimnastik paspasları hakkında pek çok soru alıyoruz, bu yüzden ister yeni başlayan bir jimnastikçi için paspas alıyor olun, ister başkalarına öğretmek isteyen deneyimli bir profesyonel olun, size yardımcı olabilecek bir veya iki şey biliyoruz.

Bu rehber size farklı jimnastik paspasları, kalınlık seçenekleri, kullanabileceğiniz eğitim araçları, paspasınıza nasıl bakacağınız ve çok daha fazlası.

Hadi başlayalım!

Temeller

Jimnastik Minderleri SSS: 5'x10'x2 Eskitme Paspaslar

Sonunda matınızı satın aldığınızda, mükemmel ürünü bularak inişe çıktığınızdan emin olmak istersiniz. Doğru bir başlangıç ​​yapmak için, temel bilgileri okuyun ve ardından kullanabileceğiniz farklı paspas türleri hakkında bilgi edinin.

Jimnastik paspasları nedir?

Jimnastik paspasları, darbe emilimi sağlayan paspaslardır. jimnastik, amigo, dövüş sanatları, güreş ve diğer yüksek etkili sporlar için. Eklemlerinizi korumak için inişlerinizi yastıklarlar ve her zaman güvenli bir şekilde egzersiz yaptığınızdan emin olurlar.

Jimnastik paspasları nelerden yapılır?

Jimnastik paspasları tipik olarak dayanıklı bir vinil kılıfla kaplanmış darbe emici çapraz bağlantılı polietilen köpükten yapılır. Temizlenmesi ve sterilize edilmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve kolayca yırtılmaz veya delinmez, ne kadar trafik alırlarsa alsınlar. Diğer paspaslar, zemin rutinlerinde daha iyi çekiş için halı üstlerine sahip olabilir.

Ne tür jimnastik paspasları mevcuttur?

Jimnastik Minderleri SSS: 4'x8'x2 Eko Katlanır Paspaslar

Jimnastik paspasları için birkaç seçenek var. Paspasınızın ne kadar taşınabilir olmasını istediğinize ve onu nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak, bir seçeneğin size diğerlerinden daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Katlanır paspaslar

Katlanır paspaslar, rahat saklama için katlanan vinil kaplı panellere sahiptir. Bu panel paspaslar, jimnastik paspasları için en popüler seçeneklerden biridir çünkü saklanması ve taşınması çok kolaydır. Beceri seviyelerindeki jimnastik için mükemmel egzersiz paspaslarıdır.

Paspaslar açın

Jimnastik paspaslarının taşınması ve saklanması da kolaydır çünkü kullanılmadığı zamanlarda bir yoga matı gibi sarabilirsiniz.

İniş paspasları

İniş paspasları, nihai darbe emilimi için tasarlanmıştır. Gelişmiş jimnastik ve dövüş sanatları için idealdirler. Çarpma paspasları olarak da bilinen bu paspaslar daha kalın olma eğilimindedir ve çarpma anında havanın kaçmasına izin vererek size daha da yumuşak bir iniş sağlayan örgü kenarlara sahiptir.

Rekabet paspasları

Müsabaka paspasları, bir maç veya zemin rutini zamanı geldiğinde geniş bir alanı kaplaması amaçlanmıştır. Yaptığınız spora bağlı olarak halı veya vinil üstleri olabilir. Yaygınlaştırılması kolaydır ve spor salonları veya kongre merkezleri gibi mükemmel etkinlik mekanlarıdır. Yarışma paspasları, genellikle okulunuzun veya takımınızın renklerine uyacak şekilde bir dizi özelleştirilebilir renkte sunulur.

Jimnastik paspaslarını birbirine bağlayabilir misiniz?

Birden fazla jimnastik minderi satın alırsanız, daha geniş bir çalışma alanı oluşturmak için birden fazla paspası birbirine bağlamak için Velcro sağlanacaktır.

Kullanım ve Dayanıklılık

Jimnastik Minderleri SSS: Ev Tezahürat Minderleri

Jimnastik paspaslarını nerede ve nasıl kullanmalısınız? Spesifik pratiğiniz için ne tür bir paspasa ihtiyacınız var? Bu soruları burada cevaplayacağız.

Evde egzersiz yapmak için jimnastik paspasları kullanabilir misiniz?

Evet, yeriniz olduğu sürece jimnastik minderlerimizden herhangi birini evde kullanabilirsiniz. Aslında, bazı katlanır ve açılır paspaslar, evde zahmetsizce pratik yapabilmeniz için saklaması kolay olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Bir jimnastik minderi ne kadar kalın olmalıdır?

Jimnastik minderiniz için doğru kalınlık, onu nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Genel konuşma, daha kalın paspaslar daha fazla darbe emilimi sağlar, daha ince paspaslar çok fazla darbe emmez.

Seçenekleriniz şunlardır:

 • 1-3 / 8 ″ – 2-1 / 2 ″: Bu, döner paspaslar ve jimnastik paspasları için ideal kalınlık aralığıdır. Bu boyuttaki paspaslar çok amaçlı kullanım için iyidir.
 • 8 ″ – 12 ″: İniş paspasları veya çarpma paspasları, güvenli bir şekilde düşmenizi sağlamak için genellikle ekstra kalındır.
 • 14 ″ – 16 ″: Eğimli paspaslar, yani peynirli hasırlar, en yüksek noktada 16 inç uzunluğa kadar olabilir. Bu paspaslar, emici etkiden çok, temel bilgileri öğrenirken yeni başlayanları desteklemekle ilgilidir.

En iyi jimnastik öğretim araçları nelerdir?

Jimnastik Minderleri SSS: Eğimli Paspaslar

 • Kama paspaslar: Eğimli paspaslar olarak da bilinen bu paspaslar, temel ruloları, yürüme hareketlerini ve tutamakları öğretmek için harika bir araçtır. Öğretmenler ayrıca bunları yuvarlanma yardımcıları, çarpma yastıkları veya iniş paspasları olarak kullanabilirler.
 • Sekizgen paspaslar: Sekizgen bir matla el yayları ve yürüme yolları için denge ve koordinasyon geliştirin. Bu paspaslar, yeni başlayanları daha gelişmiş hareketlere doğru ilk adımlarını atarken destekler. 5-8 yaş arası genç öğrenciler için mükemmeldir.
 • Denge kirişleri: Yerden sadece birkaç inç yukarı kaldırılan bu denge kirişleri, yeni başlayan cimnastikçilerin düşme korkusu olmadan antrenman yapmasına izin verir. Koruyucu vinil kaplamalı dayanıklı bir köpük çekirdekten yapılmıştır. Kolay taşıma için ikiye katlanırlar.

Jimnastik paspasları su geçirmez mi?

Vinil kaplı jimnastik paspaslarının su geçirmez olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, diğer jimnastik minderleri değişecektir. Sadece halı veya vinil ile kaplı köpük tabanlı paspaslar su geçirmez değildir, çünkü açıkta kalan köpük suyu emebilir.

Jimnastik paspasları dış mekanda kullanılabilir mi?

Vinil kaplı paspaslar neredeyse su geçirmezdir, bu nedenle kalıcı olarak dışarıda bırakılabilirler. Vinil, paspasları hava şartlarından ve güneşten koruyacaktır. Sadece vinil veya halı kaplı paspaslar gibi diğer paspaslar, suyu emerek küflenmeye ve küf oluşumuna yol açabilecekleri için açık havada kalıcı kullanım için uygun değildir. Ancak, kullandıktan sonra yanınıza aldığınız sürece, açıkta kalan köpük paspasları geçici olarak dışarıya getirebilirsiniz.

Temizlik ve Bakım

Jimnastik Minderleri SSS: 4'x8'x2 Katlanır Paspaslar

Mükemmel paspası bulduğunuzda, ona uygun şekilde bakabileceğinizden emin olmak istersiniz. Neyse ki sizin için, jimnastik minderleri söz konusu olduğunda, hiçbir şey yok! Temizlemesi kolay olacak şekilde tasarlandılar ve aynı zamanda dayanıklılar. Paspasınızı iyi durumda tutmanın ne kadar basit olduğunu öğrenin.

Jimnastik paspaslarını nasıl temizler ve sterilize edersiniz?

Jimnastik paspasları ister halı kaplı, ister vinil kaplı olsun, temizlenmesi çok kolaydır. Günlük bakım için tozu veya kiri süpürmeli veya süpürmelisiniz. Temizlemek için paspasları bir bezle silebilirsiniz.

Paspaslarınızın iyi görünmesini sağlamak için temel adımlar bunlar, ancak hijyenik olduklarından nasıl emin olursunuz? Paspasın üzeri vinil veya halı ile kaplı olsa da, bakteri üremesini önlemek için her kullanımdan önce ve sonra paspası sterilize etmeniz gerekir.

Malzemeye bağlı olarak paspasları dezenfekte etmek için bazı yararlı ipuçları.

Vinil Jimnastik Paspasları Nasıl Temizlenir

Vinil paspaslar üzerindeki bakterileri öldürmek oldukça basittir. iş için doğru ürünleri kullandığınız sürece. Paspasları temiz bir bezle ve önerilen dezenfektanlardan biriyle sildiğinizden emin olun.

 • ULINE Temizleyici ve Dezenfektan: Bu hızlı etkili, az kokulu dezenfektan, kullanımdan sonra egzersiz ekipmanına püskürtülmek üzere tasarlanmıştır. Suyla seyreltilmesi gerekmez, bu da temizliği bir esinti yapar.
 • Evde Ecore Enviro Care Nötr Dezenfektan: Ecore’un bu dezenfektanı, güvenli ve sıhhi bir ortam sağlamak için çeşitli yüzeyler ve ekipmanlar üzerinde çalışır. Birkaç şekilde uygulayabilirsiniz: bir bezle, paspasla, süngerle, kaba spreyle veya ıslatarak.
 • Dezenfektan mendiller: Özel bir temizleyici bulmaya vaktiniz yok mu? Markette bulduğunuz dezenfektan mendiller, bir paspası hızla sterilize etmenin basit ve hızlı bir yolunu sunar.
 • Sürtünme alkolü veya peroksit: İki ölçek suyla bir ölçek peroksidi veya alkolü ovalayarak kendi dezenfektanını yarat. Ardından paspası silin ve bir sonraki kullanımdan önce tamamen kurumasını bekleyin.

Halı Kaplı Jimnastik Minderleri Nasıl Temizlenir

Halı kaplı yüzey daha iyi tutuş sağlar ve bu da zemin rutinleri için harikadır, ancak bu halı lifleri dezenfekte etme zamanı geldiğinde bazı özel işlem gerektirir. Üstü halı kaplı paspaslarınızın sıhhi olmasını sağlamak için ihtiyacınız olan şeyler burada.

 • Halı şampuanı: Elbette! Halı kaplı bir paspasa normal bir halı gibi davranmalısınız. Temiz tutmak için, kullanımdan sonra yüzeyde oluşabilecek bakterilerden kurtulmak için kiri vakumlayın ve halıyı şampuanlayın.

Jimnastik paspaslarını nasıl tamir edersiniz?

Paspasınızdaki vinil kasanın yırtılma ihtimaline karşı, yapışkanlı bir vinil yama kullanarak tamir edebilirsiniz. Sadece şu adımları izleyin.

 1. Yamayı yuvarlak bir şekilde kesin, böylece kenarlar yakalanmaz.
 2. Yamayı, hava kabarcığı olmadığından emin olarak yırtık veya delinme üzerinde düzleştirin.
 3. Güvenli olduğundan emin olmak için yamanın kenarlarına dikkatlice sızdırmazlık maddesi uygulayın.
 4. Tamamen kurumasını bekleyin. O halde pratik yapmaya geri dönün, çünkü paspasınız yeni kadar iyi!

Paspasınızı bir bütçeye göre sabitlemeniz gerekiyorsa, bazı yüksek kaliteli koli bantları da geçici bir düzeltme için yırtığı kapatabilir.

Sonuç

Şenlikli bir tekerleğin zamanı, çünkü artık bilginiz var! Yanınızda tüm bu cevaplarla, ister jimnastikçi, ister ponpon kız, güreşçi veya dövüş sanatları meraklısı olun, ihtiyacınız olan mat türü hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Hala yanıtlanmış sorularınız varsa, döşeme uzmanlarımız arama veya sohbet yoluyla size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Alışverişe hazır mısınız?

TÜM JİMNASTİK PASPASLARI ALIN

Chelsi Hewitt hakkında

Chelsi Hewitt

Chelsi Hewitt, döşeme konusunda uzmanlaşan bir Phoenix bölgesi yazarıdır. İç tasarım ve Kendin Yap projelerine takıntılı bir şekilde büyüdü ve bu asla kaybolmadı. İnsanlara döşemeyi öğretmek ve evleri, garajları, ofisleri ve daha fazlası için tam olarak istediklerini bulmalarına yardımcı olmak için Flooring Inc.’e katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir