Kahvaltı barlı küçük mutfaklar

Kaç şey oluyor mutfak! Sabahın 3’ünde kaç konuşma, kahkaha ya da atıştırmalık … Mutfakta “hayat kurmak”, yeni bir ev düşünen herkesin en yaygın isteklerinden biridir, bu da kaçınılmaz olarak içinde yemek yemek için bir yer ayırmayı gerektirir.

Sorun, kentsel daire ve apartman dairelerinin daralan alanlarıyla birlikte bulmanın giderek yaygınlaşmasıdır. küçük mutfaklar Yuvarlak veya dikdörtgen masası ve en az 4 sandalye için yeterli alan ile tam teşekküllü bir ofisin neredeyse sığmadığı.

Ancak, alan ne kadar küçük olursa olsun mutfakher zaman kahvaltı, öğle yemeği veya hafif akşam yemekleri için bir alan ayırabileceğimiz şekilde tasarlanabilir: bu nedenle Amerikan Bar. Bu, adını, mutfağın oturma odasına (boyutuna bakılmaksızın) açık olduğu ve barın görsel bir unsur olarak davrandığı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki evlerin etkisine borçludur. boşluk ayırıcı.

Bir Amerikan Bar Genellikle sahip küçük arka plan (yaklaşık 45cm) ve bir normal bir masadan daha yüksek yükseklik (75cm), genellikle mutfak tezgahı (90cm) ile devamlılığı vardır. Bu nedenle genellikle normal sandalyeler yerine yükseltilmiş tabureler eşlik eder.

Nasıl yerleştirilir Amerikan Bar mutfakta? Sahip olduğumuz birkaç metrede, onu dahil etmenin birçok yolu var. Birkaç ipucu görelim:

Pencerenin altı

Pencerenin altında mutfak mobilyalarının olması genellikle rahatsız edici erişim ve temizlik dezavantajına sahiptir, özellikle de giysilerimizi içeriye astığımızda. Bu nedenle, çubuğu altına yerleştirmek idealdir: sadece ışığın önünde ye Bir duvarın önünden daha hoş, ancak daha az arka plana sahip olduğu için daha fazla olacak rahat pencere yönetimi ve mutfak mobilyalarının rahatsız edici köşelerinden de kaçınacağız. Bir de yerleştirmeniz gerekiyorsa radyatöralçak çubuk mükemmel bir yer olacak.

Barlı mutfaklar

Pencerenin önünde

Barı pencerenin altına koyma imkanınız yoksa en azından önüne koymaya çalışın ki beraber yemek yiyin. Görüntüleme Dışarıya. Yerleştirmek için yararlanabilirsiniz Mutfak mobilyası bir tarafta dışkı diğer tarafta.

barlı küçük mutfaklar

Birleştirici unsur olarak çubuk

İçinde küçük daireler neredeyse zorlanıyor mutfağa oturma odasına katıl görsel alanı genişletmek ve ezici bölümlerden kaçınmak için. Bu durumlarda bar genellikle tezgahın bir parçasıdır, tabureleri mutfağın içi yerine oturma alanına yerleştirerek mutfak ile oturma odası arasında bir geçiş rolü oynar. Çok küçük zeminlerde bu tezgah üstü çubuk, yemek odası yaşam alanından yer kaplayacak ek bir masanın yerleştirilmesinden kaçınarak.

Yemek için barı olan mutfaklar

Bu tam açılma durumlarında tavsiye edilir zemin aynı hem mutfakta hem de yaşam alanında her iki alan arasındaki bu birliği güçlendirmek için.

Mutfak barları

Ayırıcı eleman olarak çubuk

oturma odasına açık mutfaklar Geniş alanlar için idealdirler, ancak bazıları tam bir açıklıktan rahatsızdır. Onların arasındaysanız ve mutfağınızı açık tutmak istiyorsanız ama alanları iyi sınırlamak, oluşturmayı dene Marco etrafına (alçı levha veya mobilyanın kendisi ile) ve aralarına “kapamak” için çubuğu yerleştirin. tatlı çörek”.

Mutfak barları

Her zaman aynı amaca yönelik başka bir seçenek, bir alt alandaki duvar duvarın kendisini destek olarak kullanarak iki boşluğu ayıran ve barı en üste yerleştiren.

Kahvaltı barlı mutfaklar

Ada barları

Eğer sahipsek bir cephede mutfak, Her iki alan arasına estetik bir bar yerleştirmek için oturma odasına açılan açıklıktan faydalanabiliriz. isla. Bu tür çubuklar şu şekildedir: Ters çevirme ve onlar altta aç (yani, diğer tarafta mobilya içermezler), bu da bacaklarını tamamen esnetebildikleri için yemeyi çok rahat hale getirir.

Ayrıca kullanılmadıkları zamanlarda dışkıların tamamen altında saklanmasına (etraflarında serbestçe dolaşabilmeleri için boşluk bırakır) ve her iki taraftan da yemek yemeye izin verirler.

Yemek için barı olan küçük mutfaklar

Yarımadadaki barlar

Eğer sahipsek L şeklinde mutfak ve onu oturma odasına açmak istiyoruz, tezgahı devam ettirmek için ona en yakın uçtan faydalanabilir ve barı sanki bir yarımada Olacak. Bölmenin ortasında bir sütun bulursanız, sütunu görünür bırakma ve çubuğun bölgesini işaretleme fırsatını kullanın.

Yemek için barı olan mutfaklar

Duvardan geliyor

En yaygın seçeneklerden biri duvardan küçük bir çubuk çıkarmaktır. Normalde iki tabure barındırır ve şunlar için idealdir: mikropartamentos yemek masasının sığmadığı yer.

Barlı mutfaklar

Bu çözüm, kapalı olmasına rağmen çalışma yüzeyi olarak veya küçük kahvaltılar için ek bir destek alanına ihtiyaç duyan mutfaklar için de uygundur.

Kahvaltı barlı mutfaklar

Muaf çubuklar

Bazen tezgahı devam ettirip barı yerleştirip mutfak mobilyasının görsel bir parçası yapma imkanımız olmuyor. Bu durumlarda bir “icat” edebiliriz duvara sabitlenmiş çubuk (mutfağın içinde veya en yakın duvarda) ile süsleyebileceğimiz takvimler, çarşaflar, raflar, Aynalar veya sadece dışarıya bakıldığında.

Kahvaltı barlı mutfaklar

Ortadaki çubuklar

Bazen barı, sanki bir mobilyadan çıkıyormuş gibi mutfağın sonunu değil ortasına yerleştirebiliriz. Böylelikle bar, mutfağı kapatmayan, aksine ortada bir eleman oluşturan bir tür yarımada veya çıkıntı oluşturur. İçin idealdir çok uzun tek cepheli mutfaklar, çünkü bu şekilde doğrusallığını biraz bozar.

barlı küçük mutfaklar

Bir tezgahın üzerinde

Ayrıca, altına mobilya yerleştirmediğimiz bir tezgah parçası üzerinde bir çubuk oluşturmak da yaygındır. Bu seçenek, gelecekteki bir cihazı koymak için boşluğu bırakmak istediğimiz veya bir radyatör yerleştirmek için biraz boşluk bırakmamız gerektiği için idealdir. Çubuk böylece bir çalışma alanı olarak her iki tarafta da devam eden bir tezgah “parçası” haline gelir.

Yemek için barı olan küçük mutfaklar

Entegre çubuklar

Yemek yemiyorken dolaşmak için olabildiğince fazla alana ihtiyaç duyduğumuz mutfaklar için idealdir. Bunlar, mobilyaların içine gizlenmiş ve yalnızca gerektiğinde çıkarılabilen çıkarılabilir çubuklardır. Tekerlekli bir masa veya basit bir tepsi olarak hareket edebilirler, ancak her durumda çok pratiktirler.

Kahvaltı barlı mutfaklar

Daha fazla ilham …

Bu kadar çok seçenek varken eve kahvaltı barı yerleştirmemek için hiçbir mazeret olmadığı doğru mu? Daha fazla fikre ihtiyacınız olursa, size biraz küçük mutfakların görüntüleri ile yerleşik Amerikan bar seninkini seçmen için.

Barlı mutfaklar

Barlı mutfaklar

Kahvaltı barlı mutfaklar

Barlı mutfaklar

barlı küçük mutfaklar

Yemek için barı olan mutfaklar

Kahvaltı barlı mutfaklar

barlı küçük mutfaklar

Yemek için barı olan küçük mutfaklar

barlı küçük mutfaklar

Yemek için barı olan küçük mutfaklar

Yemek için barı olan mutfaklar

Üzerinden: apartmenttherapy.com | archilovers.com | bhg.com | bloglovin.com | boligpluss.no | cotemaison.fr | deardesigner.co.uk | decoholic.org | decoraciona.net | designsponge.com | arzutoinspire.net | diegoenriquefinol.com | digsdigs.com | eye-swoon.com | flickr.com | fotoscocinas.com | freshome.com | gunsbase.com | instagram.com | loftitlove.com | homeadore.com | micasarevista.com | myparadissi.com | myscandinavianhome.com | pinterest.com | renotalk.com | sarahrichardsondesign.com | tinysidekick.com | yatzer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir