Kahverengi Deri Mobilya ile Oturma Odası Renk Şemaları

Aşağıda oturma odası renk şemaları için fikirlerimizi kahverengi deri mobilyalarla paylaşın.Kahverengi deri kanepe ve narenciye duvar boyası ile oturma odası

Kahverengi deri mobilyalarınız imza parçanızdır. Tüm doğru yerlere giyilir, sonunda derinin aldığı o güzel patinaya sahiptir ve rahat ve rahattır. Ancak onunla ne yapacağınızdan emin değilsiniz, karanlık ve ağırdır ve bir odayı kişisel zevkinize göre fazla geleneksel veya erkeksi hissettirebilir. O mobilyayla kullandığınız renkler, mekanın size ve konuklarınıza nasıl hissettirdiğini belirleyecektir.

Kahverengi deri mobilyalarla eşleşecek en iyi renkler, büyük ölçüde kendi kişisel zevkinize bağlı olacaktır. Bununla birlikte, en popüler renk eşleşmeleri şunlardır:

  • Kahverengi ve Altın
  • Beyaz donanma
  • Gri ve Teal
  • Kahverengi ve Beyaz Turuncu
  • Kırmızı ve Siyah ile birlikte kahverengi
  • Siyah ve Kirli Beyaz ile Kahverengi
Açık yeşil duvar boyası ve beyaz gömme dolaplı deri kanepe ile oturma odası

Vurgu rengini kahverengi deri mobilyalarla birleştirmek için çoğunlukla kahverenginin sıcaklığını dengelemek için soğuk vurgulu bir arka plan kullanmak isteyeceksiniz. Bu vurgu için sessiz mavi, açık gri veya yeşil duvar renkleri çok uygundur.

Deri kanepe ile oturma odası açık gri duvar boyası deniz mavisi vurgulu yastıklar

Turuncu, hardal sarısı veya kırmızı gibi daha maceralı vurgu renkleri iç tasarıma biraz kişilik kazandırabilir.

Kahverengi mobilya kırmızı vurgulu duvarlar ile oturma odası

Aşağıda fikirleri daha da derinlemesine ele alacağız.

Kahverengi kanepe turuncu vurgulu duvar turuncu halı ile oturma odası

Alanınızı narenciye ile aydınlatın! Keyifli limon sarısı ve mandalina portakal tonları bolca parlak, havadar ve neşeli bir eğlence getiriyor. Burada duvarlarınızı parlak beyaz tutun, jüt veya kenevir gibi doğal bir malzemeye nötr bir halı koyun ve narenciye tonlarınızı vurgulayın.

Sabah kahvesi fincanlarınızı koyabileceğiniz ahşap bir tepsi, mandalina ve limon kumaşıyla döşeli ahşap çerçeveli bir yan sandalye, baharda parlak sarı çiçeklerden oluşan bir vazo ve sonbaharda turuncu anneler ile limon sarısı bir tekstilden yapılmış büyük boy bir osmanlı hepsi, deri mobilyalarınızın odayı ağırlaştırmasını önleyecek parlaklığı ekler. Turuncu rengi eşleştirme hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kahverengi deri mobilyalar ve ahşap desenli modern oturma odası

Alanınıza zengin kahverengi çizgiler, ahşap vurgulu sehpa, bir dizi deri kaplı kitap, duvarlara çerçeveli sanat eserleri ve ekstra battaniyelerinizi koymak için büyük bir deri sepet ekleyerek dengeyi koruyun.

Griege boya ve kahverengi deri kanepeli oturma odası

Duvarlarınızı yumuşak, nötr griye, mor yerine bej alt tonlarıyla boyayın. Bazı insanlar bu renge greige diyor ve popülerlik kazanıyor, bu da onu boyahanede bulması kolay bir renk haline getiriyor!

Tavus kuşu mavisi boya rengi

Başka bir fikir de Peacock blue. Daha koyu bir renktir ancak onu altınla ve yumuşak, nötr bir gri ile eşleştirdiğinizde alanınızı aşağı sürüklemez. Antik İran halınızı bu alanda kullanın, muhtemelen istediğiniz tavus kuşu mavisi tonlarına sahip olacak ve sarsıcı olmadan ilgi katacak küçük, sessiz renk patlamaları ekleyecektir.

Yerleşik bir kitaplıktaki (raflarınızı duvarınızla aynı renkte tutun), dramatik tavus kuşu mavisi ve altın perdeler veya duvar kağıdı, mekanınızın sofistike tonunu belirleyecek bir odak noktası oluşturur. Havasız kalmaması için aksesuarlarınızı hafif tutun ve dikkatlice düzenleyin.

Çerçeveli resminizi duvarlarınıza benzer bir tonda örtün ve koyu renkli ahşap ve hatta deri çerçeveler kullanın. Fırçalanmış altın çerçeveli bir teraryumla daha fazla altın ekleyin ve yumuşak yeşillikler getirmek için hava bitkileriyle doldurun. Yılan bitkisine sahip tavus kuşu mavisi seramik saksı, doku ve ilgi katar ve havanın temizlenmesine yardımcı olur! Koyu renkli deri mobilyalar için üretilen bu renkler, dengeli, zarif ama yıllarca göze hitap edecek rahat bir his yaratıyor.

Yeşil renkli boya ve kahverengi deri koltuklu oturma odası

Zamansız ve zarif bir kanepe renk kombinasyonu için açık kahverengi bir kanepeyi zengin yeşil renkli duvar boyasıyla eşleştirmeyi deneyin. İç mekanı parlak ve davetkar tutmaya yardımcı olmak için doğal ahşap öğeler ve beyaz dekor parçaları getirin.

Pantone rengi yeşillik

Neden renk uzmanlarına bakmıyorsunuz? Daha organik temalı bir oturma odası tasarımı için Pantone Greenery rengini kullanmayı deneyin. Yeşillik, vurgu renginden çok nötr gibi okuyan muhteşem bir sarı-yeşildir. Doğa ile bir bağ duygusu uyandırır ve kullanıldığı her yerde sakin bir his uyandırır.

Zengin, deri bir kanepe ile eşleştirin ve asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir alana sahip olacaksınız. Daha maceracı renk arayanlar için, arka planda kaybolan ve her şeyi birbirine bağlayan renk olan Greenery ile vurgularınız için parlak ve cesur bir viridian yeşili patlaması kullanın. Görünüşünüz gelenekselse, Greenery karamel ve yosun tonlarıyla güzelce oynar.

Eğer peşinde olduğunuz şey eklektikse, duvarlarınızı Greenery ile boyayın, yere sahte bir hayvan postu atın ve vurgularınız için derin patlıcan moru kullanın. Kanepelerinizi ve duvarlarınızı yansıtan yastıklar atın, yumuşak yeşillikler ve kahverengiler, patlıcan moru desenli veya tamamen patlıcan moru kumaşla kaplı birkaç yastık fırlatın. Muhteşem seramik kaplar alın ve Tradescantia dikin, bu bitkiler mor alt kısımları olan muhteşem yeşil yapraklar sergiliyor.

Parlak mor yaprakları ve yumuşak pembe çiçekleri olan küçük bir saksıya Mor Shamrock bitkisi ekleyin ve patlıcan aksanlarınızı doğal olarak yapın! Fırçalanmış altın veya çelik, bu görünümle iyi çalışır, bu nedenle burada arzuladığınız metali kullanın, ancak tutarlı olmasını sağlayın, bir tane seçin ve uyum ve birlik oluşturmak için ona bağlı kalın.

Açık mavi boya ve deri mobilyalı oturma odası

Deri mobilyalar, özellikle fazla doldurulmuşsa, genellikle havasız ve sert olarak düşünülür, ancak bu şekilde olması gerekmez. Deri rahattır, güzeldir ve zamansızdır; modernden geleneksele, dünyevi ve eklektik ve bunların arasında herhangi bir yere gidebilir. Turuncu ve sarı gibi beklenmedik tonlar, derideki alt tonlarla iyi bir şekilde eşleşir. Açık mavi ve yeşil tonlarına sahip oturma odası boyası renkleri, derinin sakinleştirici ve rahatlatıcı havasını ortaya çıkarır. Biraz dikkatli bir planlama ile deri mobilyalarınızı harika bir tasarımın temeli olarak kullanabilirsiniz.

Daha fazla ilgili bilgi için bu sayfadaki kahverengiyle uyumlu renklere bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir