Kanepe Boyutları Tasarım Fikri

Burada, iç tasarımınız için doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için kanepe boyutları boyut kılavuzumuzu paylaşıyoruz.Oturma odası kanepe

Kanepeniz bir yatırımdır – akıllıca harcayın. Bir odada hangi kanepeye gideceğinize karar vermek çok önemlidir. Kanepeler ucuza gelmez, bu yüzden akıllıca yatırım yapmanız önemlidir. Güzel desenler ve çarpıcı kumaşlar dikkatinizi dağıtmak çok kolay – ancak eviniz için bu kadar önemli bir ürünü satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var.

Bir Oda İçin Doğru Boy Kanepe Nasıl Seçilir

Bir kanepe seçmeye başlamadan önce ölçeği düşünün… Kendini açıklayıcı görünebilir ama eğer yaşam alanınız küçükse, kocaman bir kanepeye sahip olmak mekana hakim olur ve onu zorba hissettirir. Aynı şekilde, daha geniş bir yaşam alanınız varsa, küçük bir kanepe odanın geri kalanına orantısız görünecektir. Burada tavan yüksekliğini de dikkate almaya değer. Tavan yüksekse, mekana görsel ilgi katmak için uzun, geniş ve alçak bir kanepe bulmak isteyeceksiniz. Odanızın tavanı alçaksa, bunun tersi geçerli olacaktır.

Neden 2D çizim becerilerinizi test etmiyorsunuz ve odayı ölçeklendirmiyorsunuz? Odanın nasıl yapılandırılabileceğini görselleştirmenize yardımcı olması için mobilyalarınızın geri kalanını çiziminize ekleyin. Odada dolaşmak için boşluk bırakmayı unutmayın, bu nedenle, çalıştığınız alanın doğru bir temsilini elde etmek için bunu çiziminize dahil edin. Odanızın kesin ölçüleriyle mekanınızı görselleştirmenize yardımcı olabilecek iç tasarım programları bile var.

Sonra, odanızın şekli ve karakteri …

Bunu düşünmeyebilirsiniz, ancak alanınızın şekli, kanepenizin ne kadar büyük veya küçük olması gerektiği ve nihayetinde duruma ne kadar iyi uyacağı konusunda büyük bir etki yaratır. Kendi başlarına ilgiyi hak eden çarpıcı dönem özelliklerine sahip eski bir mülkte yaşıyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz boyut, özellikle daha küçük bir kat planıyla çalışıyorsanız, koltuk renkleri kadar önemli olabilir.

Kanepe ölçünüz, odanızın mevcut özelliklerine ve karakterine uymalıdır. Bu şekilde, alanın geri kalanıyla orantısız görünmeyecek ve aslında zaten orada olanı geliştirmeye yardımcı olacaktır. Kahverengi kanepeli küçük oturma odası

Trafik akışını düşündünüz mü?

Ve hayır, dışarıyı kastetmiyoruz. Sizin ve diğerlerinin uzayda nasıl özgürce hareket edebileceğini düşünmeniz gerekir. Kanepeniz, kapıları kapatacak veya hareketi engellemek için alanı ayıracak kadar büyük olmamalıdır. Yaşam alanınızda isteyeceğiniz son şey, kendinizi kısıtlanmış ve mobilyalarınızla sınırlı hissetmektir.

Sonra kendinize ‘Kanepemden ne istiyorum?’ Diye sorun.

Cevap açık – tabii ki dinlenmek için bir alan! Bununla birlikte, rahatlamanın farklı yolları vardır ve bu tamamen size, evinize ve kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Kanepeniz tüm ailenin yakın bir şekilde bir araya gelebileceği bir yer mi? Öyleyse, geniş bir bölmeli kanepe ideal olabilir. Belki de televizyonun önünde tamamen uzanabileceğiniz sakin bir alanın peşindesiniz? Ekstra destekli uzun bir kanepe düşünün. Ya da sadece ayaklarınızı kaldırıp kestirebileceğiniz zarif bir yerin peşindesiniz – daha küçük bir şezlonga ne dersiniz?

Koltuğunuzdan neye ihtiyacınız olduğunu tanımlamak, alanınız için mükemmel çözümü bulma konusunda tüm farkı yaratır.

Ölçü almak

Odanızın ölçeğine ve şekline, oradaki trafiğin hareketine ve kişisel koltuk gereksinimlerinize göre düşüncelerinizi bir araya getirirken, artık ölçüm yapma zamanı. Aklınızda bir kanepe stili olabilir veya belki de gözünüzü satılık bir kanepeye dikmiş olabilirsiniz! Kanepenizin büyük olasılıkla gideceği alanı ölçün ve genişliği hissetmek için biraz maskeleme bandı koyun.

Kanepenizin boyutunu düz bir kağıda bile çizebilir ve bunu kesebilirsiniz, böylece gerçekçi bir boyut fikriniz olur. Ardından, yürüyüş yolları, sehpalar vb. İçin ne kadar alanınız olduğunu kontrol etmek için hayali kanepenin etrafında yürüyün. Odanızı ölçmek, bakmanız gereken kanepenin boyutunu ve (belki de yeniden değerlendirmeyi) gerçekçi bir şekilde düşünmenize yardımcı olacaktır. , bu da koltuk aramanız söz konusu olduğunda seçeneklerinizin ince ayarını yapmanıza yardımcı olacaktır. Bir kanepenin nasıl ölçüleceği hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Standart Koltuk Ölçüleri

Standart kanepe boyutları olduğunu biliyor muydunuz? Şaşırtıcı gelebilir ama doğru. Elbette farklı mobilya türlerinde küçük farklılıklar olabilir, ancak genel olarak satın alınabilecek kanepelerin çoğu aynı yaklaşık ölçümlere sahiptir. Bunların ne olduğunu öğrendikten sonra, bu boyutlara göre mekanınızın kaba bir planını oluşturabilirsiniz. Nazik olduğumuz için onları sizin için araştırdık.

Standart kanepe boyutları çoğunlukla 6 ‘ila 8’ fit uzunluğunda ve 32 ‘ila 40’ inç derinliğinde.

Seksiyonel Kanepe Ölçüleri

Seksiyonel kanepe… Doğal olarak, seksiyonel koltukların birçok farklı ortak stili var. En yaygın türler:

5 koltuk kesit boyutu

– Kanepenin sol ve sağ bölümlerinin eşit uzunlukta olduğu yerler. Örneğin, eşit kenarlara sahip tipik bir 5 koltuklu bölüme bakıyorsanız, bu genellikle 95 x 95 inç veya 98 x 98 inç olarak ölçülür. Kanepenin arkasından öne doğru derinlikler genellikle 36-40 inç arasındadır.

– 78-88 inç uzunluklarda ölçülen üç kişilik bölmeli kanepeler. Kanepenin arkasından öne doğru derinlikler genellikle 37-40 inç arasındadır.

3’lü Koltuk Ölçüleri

Üç kişilik kanepe boyutu

Üç kişilik… Üç kişilik kanepe tipik olarak 90-96 inç genişliğindedir. Kanepenin arkasından öne doğru derinlikler genellikle 31-39 inç arasındadır.

Loveseat Boyutları

Loveseat… 48-72 inç genişliğinde ve 36 inç derinliğinde değişen ölçülere bakıyorsunuz.

Yataklı Kanepe Ölçüleri

Yatağınız bittiyse ve arkadaşlarınız burada kalmak için yumurtalıyorlarsa, yataklı kanepeye sahip olmak mükemmel bir pratik çözümdür. Sadece yerden tasarruf sağlayan faydalarını deneyimlemekle kalmayacak, aynı zamanda ikili işlevi onu dinlenmek için bir yer olarak inanılmaz derecede kullanışlı kılıyor!

Tam Boy Yataklı Kanepe Ölçüleri

Tam boy yataklı kanepe boyutu

Özel boyutlarda yapılmış, tam boyutlu bir yataklı kanepenin peşindeyseniz, yatak genişliği 52 55 – 55″ ve tamamen açıldığında yaklaşık 90″ olan 67″ – 83″ ölçümlerine bakıyorsunuz.

Queen Yataklı Kanepe Ölçüleri

Daha büyük düşünüyorsanız daha iyi, o zaman bir sonraki beden – Kraliçe, 75 ″ ila 96 ″ inç arasında değişen ve yatak genişliği 58 ″ ila 62 arasında mevcuttur.

King Yataklı Kanepe Ölçüleri

Bir kral yataklı kanepe için, 74 ″ ila 76 ″ yatak genişliğiyle 84 ″ ila 92 from arasında değişen boyutlar bulacaksınız.

Sehpa Ölçüleri

Her zaman dikkat edilmesi gereken, kanepenin yanına veya önüne mükemmel bir şekilde oturabilen ortalama bir sehpa boyutudur. Ortalama sehpanızın standart ölçüsü 48 inç uzunluğunda ve 30 inç genişliğindedir. Şimdi, su ısıtıcısını çalıştırma zamanı!

Daha fazla fikir için buradaki koltuk kumaşı türleri galerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir