Kare banyoların dağıtımı

Farklı türlerin dağıtımına devam ediyoruz. banyo. Gördüysek dar ve uzun ve varyantı geniş ve kısa, bu sefer odaklanacağız kare banyolar.

Gerçek şu ki vakalar yüzlerce olabilir, çünkü kare kare olmasına rağmen kapı köşede veya ortalanmış olabilir, banyoda duvarda bir pencere olabilir veya olmayabilir, ortasında bir pencere veya küçük bir pencere olabilir. yüksek bir köşede, belirli bir alanda (bizi tuvaleti oraya yerleştirmeye zorlayacak) iniş borusu, köşede bir mochette veya tam bir kare olabilir…. Tüm bu özellikler bizi banyoyu bir şekilde dağıtmaya zorlayacaktır.

Buna ek olarak, ihtiyaçlar (küvet veya duş tercih edersek, bide olmadan yapabilirsek) ve tabii ki boyutu da etkiler: açıkçası büyük bir kare küçük bir kare ile aynı değildir: ilkinde bir küvet ve duş da yerleştirebiliriz ve ikinciye muhakkak küçük bir duşla çekim yapacağız …

Her durumda, bazı temel yönergeler verebiliriz:

– Kapı aşağı yukarı ortalanmışsa ve önünde büyük bir pencereniz varsa, iki seçeneğiniz vardır:

a) Pencerenin altına bir bitki veya havlu askısı koymak için (özellikle küçük banyolarda), kapıyı açarken her iki tarafa da lavabo, duş ve tuvalet yerleştirmek için ön paneli serbest bırakın. Bir tarafa uzun bir duş (veya duş ve küvet), diğer tarafa tuvalet ve lavabo koymayı veya tuvaletin yanına daha küçük bir duş veya küvet koymayı ve diğer tarafa büyük bir sürekli lavabo yerleştirmeyi seçebilirsiniz.

Kare banyoların dağıtımı

dağıtım-kare-uzay-05

dağıtım-kare-uzay-07

b) Lavabo büyükse, lavaboyu kapıya bakacak şekilde duvara, tuvaleti ise pencerenin altına yerleştirirken, pencerenin ön duvarına pencere altına yan yana bir duş veya küvet koymanıza izin verebilirsiniz. karşı duvar.

Kare banyoların dağıtımı

dağıtım-kare-uzay-04

– Kapı ortalanmışsa, banyonuz genişse ve pencereniz yoksa, şanslısınız çünkü tüm duvarlardan yararlanıp banyonuzu “U” şeklinde yerleştirebileceksiniz ya da yaratıcı seçenekleri tercih edebileceksiniz (ki bunu başka bir gönderi için bırakıyoruz. paketlemeyin) …

Kare banyoların dağıtımı

– Kapı köşede ise ve pencereniz yoksa, tüm tuvaletleri «L» ‘ye yerleştirebilirsiniz, örneğin bir tarafta lavabodan başlayıp duş veya tuvalet ile devam edebilirsiniz. Banyo yeterince büyükse, kapıyı açtığınızda bıraktığınız duvar bölümünü de kullanabilir (örneğin birkaç dolap yerleştirmek için) veya lavaboyu yerleştirmek için yarım yükseklikte bir duvar yerleştirmek gibi yaratıcı çözümleri tercih edebilirsiniz. duşu arkasına yerleştirin …

dağıtım-kare-uzay-13

Kare banyoların dağıtımı

Bunun yerine kapı köşede ise ve büyük bir merkezi pencereniz varsa, yanlardaki duvarlardan yararlanabilirsiniz ve hatta köşelerden birine jakuzili küvet bile koyabilirsiniz.

Kare banyoların dağıtımı

Ayrıca şunları da aklınızda bulundurun: Yenileme seçeneğiniz varsa ve banyonuz büyükse, kapıyı ortaya koyun: alanı daha iyi kullanacaksınız. Öte yandan, küçükse, hafifçe eğimli olarak yerleştirin (duvarlardan birinden yaklaşık 40-45 cm uzağa ve girişe o derinlikte bir lavabo yerleştirin (iki sığ raf ve bir tezgah üstü lavabo ekonomik ve çok estetik bir seçenektir) )). Bu, duşu (daha derin olan) ve tuvaleti yerleştirmek için karşı duvarda boşluk bırakır.

dağıtım-kare-uzay-12

Kare banyoların dağıtımı

Üzerinden: freshpalace.com | creaarredamenti.it | decorpad.com | jimmyoh.com | ideakon.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir