karo yerleştirme ile nasıl oynanır

Birkaç hafta önce size banyoda estetik olarak nasıl yenilik yapılacağını anlattık. farklı biçimlerdeki döşemeler. Bunlarla ilgili sorun eskiden maliyetti: Standart dışı herhangi bir karo (eşkenar dörtgenler, altıgenler, kavisli formatlar vb.) Genellikle fiyatını dört ile çarpar.

Bu yüzden bu sefer fikir vererek en sade ceplere odaklanmak istiyoruz. banyo duvarları aynı derecede orijinal ancak bir ömür boyu kullanılan formatları kullanıyor. Gibi? İle oynamak fayans döşemek!!

Bu seçenek öncekinden daha ucuz olabilir, çünkü “alternatif” biçimli karolar normal kare ve dikdörtgen olanların çok üzerinde bir fiyata sahip olma eğilimindedir, bu nedenle ekonominiz pek çok eğlence için değilse, yerleşimde yenilik yapabilirsiniz ve gerçek harikalar yaratın. Biraz fikir görelim!

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Düz renk 10 × 20 karodan daha ucuz olan nedir? Ve yine de yerleştirmeye karar verirsen balıksırtı Her zamanki “tuğla” düzeni yerine, çok dinamik ve modern bir etki elde edeceksiniz.

Aslında, bu tür bir yerleştirme daha estetik olma eğilimindedir. çok dikdörtgen fayansUzun tarafı kısa olanı dört veya beş ile çarpan, ancak klasik ölçülerle de işe yarıyor.

En yaygın olanı, çapraz olarak yerleştirmektir. bir evet bir hayır, ancak kıvrımı kıvırmak istiyorsanız, kiremitleri yerleştirerek de sivri uç oluşturabilirsiniz. çiftler halinde.

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Ayrıca bir de eklerseniz siyah harç ve aynı renkteki muslukları veya ekranları seçiyorsunuz… işte, zaten çok modern bir banyonuz var!

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Bu seçenek aynı zamanda karo-boya kombinasyonu Tüm duvarı döşememeye karar verirseniz, tamamlanmasında çok ilginç etkiler yaratır.

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Chevron Fayans

Eğer istersen şivron estetiği öncekinden daha mükemmel, özellikle bunun için hazırlanmış fayanslarla yapabilirsiniz. Bunlar ile birlikte gelir çapraz kenarlar, böylece ortada düz bir çizgi oluşturarak birbirleriyle birleşerek mükemmel bir şekilde karelerler.

Bu tür karolar genellikle normal dikdörtgen olanlardan biraz daha pahalıdır, ancak yine de en alternatifin fiyatlarına ulaşmazlar.

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Her zamanki yerleşimleri genellikle yatay olsa da, aynı zamanda çok dekoratif ve orijinaldirler. dikey olarak yerleştirildiğindeya aynı renkte ya da ince farklı tonlarda.

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Onlarla oynamanın başka bir yolu da renkleri karıştırmak aralarındaki kontrast (aralıklı veya iki farklı düzlemde) veya önceki duruma benzer şekilde harç veya boya ile karıştırılır.

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Dikdörtgen balıksırtı karolar

Zikzak fayans

Dikdörtgen bir karo döşemenin bir başka orijinal yolu da bunu yapmaktır. taban yatay olacak şekilde zig zag.

Temelde bir «oluşturmak gibidirçapraz sivri uç»(Görüntülere bir köşeden diğerine bakarsanız takdir edeceksiniz), ancak yatay olarak yerleştirildiğinde ortaya çıkan etki bir tür damalı tetris en meraklı.

Zikzak fayans

Zikzak fayans

Dikey yerleştirme

Dikdörtgen karo düşündüğümüzde, ya daha minimalist seçenekler için hepsi aynı hizada ya da bir tuğla duvar olarak yerleştirilmiş yatay yerleşim akla hemen geliyor.

Bununla birlikte, daha orijinal ve hala çok az sömürülen bir versiyondur (iç mimarlar tarafından dekore edilmiş birçok banyoda halihazırda görülmesine rağmen) dikdörtgen karoların dikey olarak döşenmesi.

Dikey fayans

Ya tek başına veya boya ile birlikteBaşka renkte veya daha büyük dikdörtgen biçimli karolarda, oldukça dekoratif olmasının yanı sıra ekonomik bir seçenektir.

Bunları yerleştirmek için temel olarak 3 temel seçenek vardır:

a) Çevrimiçi

En basit olanı: Biri oluşturan diğerinin üzerine yerleştirilirler. Kafes. Daha temiz ve minimalist versiyonlar için idealdir.

Dikey fayans

b) Uzun kenarın yarısı

Yatay yerleştirmede olduğu gibi tuğla tipiBu durumda, dikey bir şerit yerleştirilir ve bir sonraki, yanındaki karonun uzun kenarının ortasında başlar.

Dikey fayans

c) Kısa tarafın ortası

Bu durumda döşeme, dikey olanlar yerine yatay bölümlerde gerçekleştirilir, böylece önce bir sıra dikey kiremit döşenir ve ardından ikincisi aşağıdaki karonun kısa kenarının ortasında başlar.

Dikey fayans

Çini kombinasyonu

Ucuz fayanslı tasarımcı banyosu elde etmenin bir başka özgün fikri de onları yerleştirmektir. farklı boyutları ve / veya bölgeleri birleştirmekYa aynı duvarda ya da farklı duvarlarda.

Örneğin, farklı boyutlarda dikdörtgen ve kare beyaz karoları karıştırabilirsiniz. aynı duvarda tipik anodin duvarından çıkmak, hatta renkli çizgiler oluşturmak ve muhteşem bir etki elde etmek için.

Çini kombinasyonu

Bu tür biçimleri de birleştirebilirsiniz farklı duvarlarda aynı duvar yerine. Bu durumda olağan farklı duvarı işaretle başka bir renk veya yerleştirme türü ile.

Çini kombinasyonu

Ekonominiz izin veriyorsa, daha basit dikdörtgen veya kare tabanlı karolar da kullanabilir ve ardından farklı formatlarda döşemeli bazı özel alanlar.

Çini kombinasyonu

Kısacası kiremitlerin farklı bir şekilde yerleştirilmesi ile norm dışına çıkmak için binlerce seçenek. Hayal gücüne güç!

Çini kombinasyonu

Çini kombinasyonu

Üzerinden: archiproducts.com | beyourjordans.us | billis.gr | deskgram.com | imgrid.net | lucido.eu | mutina.it | overstock.com | pinterest.com | smapin.com | topsimages.com | trendecora.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir