Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Klima Filtrelerini Temizleyin

Klimalar ve COVID-19 iyi bir karışım oluşturmaz. Ancak bu pandeminin yakın zamanda ortadan kalkmayacağını bildiğinizde, AC filtrelerinin solunum sağlığında nasıl büyük bir rol oynadığını düşünmek önemlidir. Klima filtrelerini ve sistemlerini temiz tutma konusundaki tavsiyelerini almak için Encon’da Dave Indursky ile konuştuk! Podcast Sürümü: Geri kalan sizler hakkında bilgim yok, ama son zamanlarda çok hastayım! Neyse […]

29 Ekim 2020 - 8:59 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi. A+A-

Klima Filtrelerini Temizleyin

Kirli bir klimanın portre.

Klimalar ve COVID-19 iyi bir karışım oluşturmaz. Ancak bu pandeminin yakın zamanda ortadan kalkmayacağını bildiğinizde, AC filtrelerinin solunum sağlığında nasıl büyük bir rol oynadığını düşünmek önemlidir. Klima filtrelerini ve sistemlerini temiz tutma konusundaki tavsiyelerini almak için Encon’da Dave Indursky ile konuştuk!


Podcast Sürümü:

Geri kalan sizler hakkında bilgim yok, ama son zamanlarda çok hastayım!

Neyse ki koronavirüsten değil. Ama boğazımda hafif başlayan ve daha sonra hakkında uyarıldığımız şiddetli göğüs öksürüğü türüne dönüşen kesintisiz öksürük yüzünden bir dakikalığına tam anlamıyla bir zıplama tedavisi gördüm. Ben hayranlıkla yazdığım sürüngenler gibi: Tam bir sıcaklık dengesine ihtiyacım var ya da hastalanıyorum ve tüm sistemim altüst oluyor.

Sıcaktan hoşlanmıyorsanız, içeride daha fazla zaman geçirmek yaz aylarında varsayılan durumunuz olabilir. Seni suçlayamam CDC diyor 8.000’den fazla insan öldü 1999 ve 2010 yılları arasındaki ısıya bağlı ölümlerden. Oturma odamdaki endüstriyel güçte AC ünitesinin alt tarafına bir tür Yabancı-esque facehugger, bu acımasız New York yazlarının sadece bir parçası.

Ama görünüşe göre, klimanın altına bir tür ters iguana gibi park ederek o kadar çok zaman harcamak muhtemelen hastalanmamı etkiliyordu. Moore HVAC’a göre. Bu lanet olası öksürük, sonunda çöküp sigortamın tele-sağlık sağlayıcısını kullanarak biraz Prednison ve harika çalışan bir astım inhaleri alana kadar neredeyse bir ay sürdü. Geçen bir ay öksürüğün bir iyi yanı, en azından bana güvence vermiş olmasına rağmen, ‘rona’ değildi.

Peki klimanız sizi hasta mı ediyor? Ya klimalar ve yakın zamanda ortadan kalkmayacak olan bu salgın?

AC filtrelerinin solunum sağlığında büyük rol oynadığı ortaya çıktı! Klima filtrelerini ve sistemlerini temiz tutma konusundaki tavsiyelerini almak için Encon’da Dave Indursky ile konuştuk!

Klimalar Havadaki Bakteriler İçin Parti Başlattı

Mikroskobik mavi bakteriler.
Şey, eğer dev mavi sosisli sandviçlerin suratına et tokuştursaydın muhtemelen kendini çöp gibi hissedersin …

Gerçek filtrelere dalmadan önce, “klima hastalığı” gerçek bir şeydir.

WebMD, güneşin altındaki her şeyin sizi, ister püskürtmeli güneş kremi ister patates kızartması olsun, sizi öldüreceğine ikna etmiş olsa da, açık olalım – doktorların bize bazı şeylerin kafamızda olduğunu söylemenin bir yolu var. Bu özellikle bunu okuyan kadınlar ve kadınlar için geçerlidir: boğazınız kaşınıyor, öksürmeyi durduramazsınız ve sıcaklık ayarlamasında ısrar edersiniz ve hayır derler. Hadi gibi, 2020 ve cidden soğuk havanın soğuk algınlığına neden olmadığına inanmamı mı bekliyorsunuz? Kıçım! Jiletlerimi tozluklarla değiştirdiğim an onları saat gibi alıyorum!

Peki klimalardan hastalanmanıza ne sebep olur? Eh, soğutucunun kendisi doğası gereği kötü değildir. Aksine, bu tür bir hava zaten evinizde dolaşan. Zaten önünüzde küf varsa ve temizlik eksikliği gibi şeylerden kaynaklanan mikrop ve istifçilikya da her şeyde toz birikiyor çünkü yönetici işlev bozukluğunuz devreye girdi ve kendinizi tozlanmak gibi hissetmiyorsunuz. Neden iki gün sonra geri geleceği zaman tozlanıp, özellikle de bir yerde yaşıyorsanız savaş öncesi daire bu tamamen dağılıyor ve zaten mutlak bir pis hava kalitesine sahip mi?

Ama bu şeyleri kontrol edebilseniz de kontrol edemeseniz de, tüm bu toz, küf ve diğer pislikler doğrudan AC havalandırma deliklerine uçar ve birisinin bir kardeş partisinde üst kattan birini çekmesi gibi geri püskürür. Bunlardan herhangi birine alerjiniz varsa kurbağa size yardımcı olur.

Soğuk algınlığına ve boğaz ağrısı, öksürme ve solunum yollarınızı kızdırmak gibi soğuk algınlığı benzeri semptomlara neden olan virüs türleri söz konusu olduğunda, ortalama klimalı daireniz gibi kuru ve soğuk ortamlarda geliştikleri ortaya çıkıyor. Görünüşe göre soğuk hava burnunuzdaki bu hastalıkları önlemeye yardımcı olan zarları kurutur; bu nedenle, direncinizi düşüren, burun kanallarınızın kurumasını ve bu kaba, huysuz kan boogerlerinden geçmesini önlemek için kullanışlı bir nemlendirici bulundurmak iyi bir fikirdir. .

Gizem çözüldü! Yani gerçek AC filtrelerine.

Kirli Filtreler Kirli Havayı Daha Fazla Yayar ve Bobinlere Zarar Verebilir

Kirli bir klima filtresine işaret eden bir el.

Dolayısıyla, klima evinizin etrafında zaten dolaşan mikropları dolaştırıyorsa, kirli bir filtreyle ne yaptığını hayal edin. Çok sık temizlemezseniz, muhtemelen tozun çalıştığı anda kokusunu alabilirsiniz.

Dışarıdaki tüm pis kirleri yaymakla kalmaz, aynı zamanda hava akışını çok daha az verimli hale getirir. Şu anda NYC’de kaldırımlarda et ızgara yapabileceğiniz düşünüldüğünde, gerçekten berbat bir teklif.

Filtrelerdeki aşırı birikme, soğuk havanın geriye doğru akmasına neden olduğundan, bu, odayı daha soğuk yapmak yerine, sadece bobinlerin donmasına neden olduğu anlamına gelir. Bobinler giderse, ünite yeterince çabuk gider. Dışarıdaki krematoryum sıcaklıklarına ulaştığında ve bekleme listeleri uygun fiyatlı konut için olduğundan daha uzun olduğunda, herhangi birine yeni bir AC ünitesi kurarken iyi şanslar!

Ben bundan suçluyum, hepimiz öyleyiz. Kendimi hasta hissederken fazla bir şey yapamayacak kadar yorulduğumda filtre temizleme işaretini ihmal ettim. Bazen onu gerçekten temizleyebiliyorum ve ertesi gün lanet şey yine yanıyor. Ancak ister 2-4 haftada bir temizlemeye özen gösterin, ister ünite üzerindeki ışık söndüğünde, filtreyi temizlemeyi unutmayın. Hastalanmanızı durduracak ve ayrıca ünitenin yanmasını önleyecektir.

Pencere tipi klima yanıyor.

Kurutucudaki tiftik tuzağını boşaltmayı unutmak kadar yüksek bir olasılık değildir çünkü ikincisi daha fazla ısı iletir, ancak yine de bir risktir.

AC Filtrenizi Nasıl Temizlersiniz

Klima için temiz bir filtre yerleştirmek.

Klima filtrelerini temizlemek biraz garip olsa da, zor ya da imkansız değil. Bunun için özel malzemelere bile ihtiyacınız yok. Klimayı kapatın ve filtreyi arayın, genellikle göze çarpan plastik bir çıkıntı veya nerede olduğunu gösteren bir çıkartma vardır. Her şey başarısız olursa, Google model numaranızı ve size nereye bakacağınızı gösteren bazı eski kılavuzlar veya videolar bulmalısınız.

Filtreyi lavaboda veya küvette çalıştırmadan önce bir toz bezi alın. Tüy silgi kullanmayın çünkü bu AC akışını her yere yayacaksınız. O Swiffer silgi bezleri gibi o tozu emecek bir şey alın, onlar boktan. Yavru köpeği önce filtrenin yerinden geçirin, ardından başıboş tozu toplamak için ünitenin yanlarından ve altından geçirin.

Ardından filtreyi musluğun altına veya küvete koyup bir bez veya küçük bir havluyla ovun. Bunun için en iyisi mikrofiber bezleri kullanmayı seviyorum, ellerimi onunla kurutursam doku beni mahvediyor, ancak bunlar AC filtrelerini temizlemek için oldukça uygun. Yığının bu mikrofiber havluların üzerine yerleştirilme şekliyle ilgili bir şey, filtrede sıkışan tüm toz ve kiri verimli bir şekilde toplamalarını ve malzemeyi kolayca temizlemelerini sağlar.

Filtredeki tüm kiri yeterince temizledikten sonra, musluğun altında bir kez daha durulayın ve ardından başka bir havluyla ÇOK iyice kurulayın. TAMAMEN kuru olduğundan emin olun! Üniteye hemen nemli bir filtre koymak bile bobinlere çok eğlenceli olmayan bazı şeylerin olmasına neden olabilir. Öyleyse, bunu en az bir saat kadar dışarı çıkmayı planladığınız veya üniteyi bir süre kullanmayacağınız zamanlar için düzenleyin, böylece filtre temiz bir havlu veya biraz gazete üzerinde kuruyabilir, sonra tekrar yerine koyabilirsiniz. .

Filtre sürekli kirleniyorsa ve “filtreyi kontrol et” ışığı, temizledikten hemen sonra yanmaya devam ederse, bu, filtreyi değiştirmek için bir işaret olabilir.

Filtreniz ayakkabınızın altı gibi görünüyorsa, anlıyorum. Şiddetliyim yönetici işlev bozukluğuve bu sürtük meşgul ve yorgun. Ama aynı adım atmak sorun olmazken Stash Tea tekrar tekrar kutu, çünkü her bir kutuyu boşaltmak için yeterli yeriniz yok çünkü notu hiç almadığınız için zaten yeterli çayınız var, AC filtrenizi ihmal etmeyin. Yaz aylarında AC hastalığı olduğu gibi berbat bir durumdur, ancak ‘rona’nın dolaşmasıyla anksiyetenizi büyük ölçüde artıracaksınız. Mikrofiber bir havluyla iyice fırçalayın, yürüyüşe çıkarken kurumasını bekleyin, sonra tekrar yerine koyun ve iyisiniz.

Röportaj versiyonunu dinleyin ve Facebook’ta Encon’a bakın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Alüminyum Pencereler vs PVC Pencereler Alüminyum Pencereler vs PVC Pencereler

ikinci el pencere kapı , pencereler , ikinci el pvc pencere , ikinci el pimapen pencere , pencere yağmurluk , ahşap görünümlü pvc pence...

Yatak Odası Tadilat Fikirleri Yatak Odası Tadilat Fikirleri

Yatak odanızın görünümünü ve hissini iyileştirmek için atabileceğiniz birçok adım var! İlk olarak, herhangi bir mobilyanın değiştirilme...

Terrazzo Fayans Nedir? Terrazzo Fayans Nedir?

Terrazzo karoların kullanımıyla evinizin doğal güzelliğini artırın. Kökeni, nasıl yapıldığı, avantajları, dezavantajları ve bakımı hakk...

Çay Aletler ve Aksesuarlar Çay Aletler ve Aksesuarlar

Hayatınıza çay içen kişiyi ne alacağınızdan emin olmayan veya çay dünyasına dalmayı düşünen bir kahve içiciyseniz, bu tatil sezonunda e...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ