Köpekler için En İyi Koltuğ

Kullanılacak en iyi malzemeler ve kumaşlar dahil olmak üzere köpekler için en iyi kanepelerden bazılarını paylaşan makalemize hoş geldiniz.Kanepede köpek

Eviniz için mobilya seçerken, genellikle yayların ve çerçevenin fiyatını, rengini ve dayanıklılığını düşünürsünüz. Ancak köpekleriniz varsa, döşeme malzemesinin bu listenin başında olması gerekir. En iyi yapılmış, pahalı kanepe bile, döşemelik kumaş evcil hayvanlara uygun değilse, köpeklerle bir evde bir yıldan kısa bir sürede yıkılabilir. Kanepenizi viski ile korumak bir seçenektir, ancak ilk etapta doğru döşemeyle başlamak daha da iyi ve daha kalıcı bir çözümdür.

Peki köpekler için en iyi kanepe malzemesi nedir?

Deri ve suni deri ile başlayalım. Her ikisi de köpek seven bir ev için harika seçeneklerdir. Deri dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Deri mobilya seçerken birkaç şeyi aklınızda bulundurun. Boyalı deri, boyalı deriye göre daha dayanıklı olacaktır ve bu da çiziklerle daha kolay bozulabilir. Zaten bir patine sahip olan yıpranmış deri, çizikleri daha iyi gizleyecektir, ancak olması şart değildir.

Sharpei köpekleri deri kanepede

Tüm deriler sonunda bir patina geliştirecek ve gösterilecek kadar derin olan herhangi bir çizik, basitçe patine ve karaktere katkıda bulunacaktır. Silmesi kolay, derinin leke tutması ve kokuları emmesi daha az olasıdır. Espressodaki Three Posts Conesville suni deri kanepeye bir göz atın, bu güzel, modern bir köpek sahiplerinin rüyası!

Espresso renginde suni deri kanepe

Suni deri, evlerinde hayvan bazlı ürünler bulundurmamayı tercih edenler için gerçek deri kadar dayanıklı, temizlenmesi kolay ve solmaya karşı dayanıklıdır. Ürünü renklendirirken hiçbir hayvan boyasının kullanılmadığından emin olmak için üretim sürecini kontrol edin.

Mikrofiber koltukta köpek

Şimdiye kadar merak ediyor olabilirsiniz, köpekler için en iyi kanepe kumaşı nedir? Sentetik mikrofiberler, şimdiye kadar hepimiz aşina olduk, mükemmel köpek dostu kanepeler yapıyoruz. Bu elyaf fırçalanır, süet benzeri bir görünüm ve his verir, bu nedenle köpekler ve sahipleri için rahat ve yumuşaktır. Lifler sıkı bir şekilde dokunmuştur, bu da kürkü temizlemeyi bir esinti haline getirir, dokumaya takılmak yerine, kürk sadece üstüne oturur ve kolayca tiftiklenir veya vakumlanır.

Temiz mikrofiberi hafif sabun ve suyla kolayca tespit edebilirsiniz. Ikea’nın Knislinge kanepesi güzel bir geçiş parçası ve 300 $ civarında fiyatlandırılıyor, bu da onu bir köpek ve bütçe dostu seçenek yapıyor. Mikrofiber sadece deriden daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda geniş bir renk ve stil yelpazesine sahiptir, bu da onu hemen hemen herkes için harika bir seçenek haline getirir. Kumaş bir kanepenin nasıl temizleneceği hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Denim mavisi renkli polyester kanepe

Oturma odanız için mükemmel olan bir diğer sıkı dokunmuş, dayanıklı, köpek dostu kanepe kumaşı da denim. Denim, çoğu insan koltuk döşemelerini düşündüğünde akla gelen bir şey değildir, ancak mükemmel bir anlam ifade eder. Denim iyi giyer, dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır ve rahattır. Daha rahat bir tasarıma sahip olmak için harika bir seçenektir.

Zaten sevdiğiniz bir kanepeniz varsa, koyu bir kotla yeniden kaplatın. Denim kanepeler, ilginç denim döşemeli Chesterfield’lardan modern ahşap çerçeveli Janley kanepeye kadar geniş bir üretici yelpazesinden temin edilebilir. Denim boyanabilir, böylece standart maviye bağlı kalmanıza gerek kalmaz. Mikrofiber gibi, çoğu lekeyi temizlemek için sadece biraz suya, fırçaya ve yumuşak bir sabuna ihtiyacınız var. Daha inatçı lekeler için, kabartma tozu ve su karışımı harikalar yaratabilir ve kotlara zarar vermez.

Köpekler için kanepe kılıfı

En az bir kez slipcovers’dan bahsetmezsem ihmal ederdim. Ancak herhangi bir kılıf değil, köpek sahipleri için gerçekten sıkı örgülü bir şey istersiniz. Tuval, aradığınız şey. Bir kılıfın ana avantajı, onu çıkarabilmeniz ve yıkayıcının içine atabilmenizdir, bu da temizliği ve bakımı çok kolay hale getirir.

Diğer bir avantajı da, kanvas bir kılıfın yeni bir kanepeye göre daha ucuz olması, kanepenizin rengini istediğiniz sıklıkta değiştirmenizi kolaylaştırmasıdır. Bugün tartıştığımız diğer lifler gibi, kanvas da sıkıca dokunmuştur, yani evcil hayvan kürkü örgünün bir parçası olmayacaktır. Haftada birkaç kez vakumla bir kez daha verin ve koltuğunuz tüysüz kalacaktır.

Kanepede köpek

Evde köpeğiniz varken neyi seçeceğiniz konusunda zor ve hızlı kurallar yoktur, ancak hayatınızı kolaylaştıracak malzemeler vardır. Kanvas gibi koyu renkler, desenler ve dokulu kumaşlar, evcil hayvanlarınızın yaptığı izleri gizlemede uzun bir yol kat edebilir.

Bununla birlikte, bu seçeneklerle sınırlı değilsiniz, açık renkli bir kanepe istiyorsanız, deri veya mikrofiber kullanın, evcil hayvanlarınız özellikle dağınıksa daha sık temizleyeceğinizi unutmayın. Sadece sıkı dokunmuş, dayanıklı, temizlemesi kolay, uzanmak için rahat ve göze hoş gelen kumaşlara sahip koltuk stillerini aramayı unutmayın; siz (ve küçük köpeğiniz de!) Uzun yıllar mutlu olacaksınız.

Bu makaleyi beğendiyseniz ve daha fazlasını istiyorsanız, bunu köpekler için en iyi katlarda kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir