Mobilyalarla Hangi Duvar Boyası Renkleri Gidebilir?

 

Koyu çikolata kahvesi ve zengin maun mobilyalar, sofistike görünümleri ve pratik tarzları nedeniyle popülerdir.dış cephe gri boya, dyo köpük rengi duvar boyası, ev iç boya renkleri kataloğu, ev içi boya çeşitleri, ev içi gri boya, füme gri duvar boyası, gri boya ev, iki renk duvar boyama, şifon rengi duvar boyası Koyu kahverengi mobilyalar, ev tasarımında nötr bir elyaftır, ancak sıkıcı olması gerekmez. Odanızı koyu kahverengi ve ahşap mobilyalarınızın etrafında şekillendirirken, belirli duvar renkleri mobilyalarınızda en iyisini ortaya çıkaracaktır.

Koyu kahverengi mobilyalarla bir odada duvarlarınızı boyamak için en iyi renkler şunlardır:

  • Beyaz
  • Blues
  • Gri
  • Bej
  • Yeşil

Sayısız seçenek varken, bu renklerden herhangi birinin özel tonunu seçmek zor olabilir. Neyse ki, bu renkleri koyu kahverengi mobilyalarınıza uyacak şekilde nasıl biçimlendireceğinizin yanı sıra odanızın dekorunun geri kalanına dahil etmek için en iyi renkleri bir araya getirdik.

 

Koyu Kahverengi Mobilya İçin En İyi Duvar Renkleri

Koyu kahverengi mobilyalar tasarlarken, mobilyalarınızı tamamlayan ve öne çıkan renkleri kullanmak istersiniz. İyi bir kural, mobilyanızın yıkamak yerine parlamasına yardımcı olan daha açık tonlar kullanmaktır. İşte duvarlarınız için en iyi seçenekler!

Beyaz

Tasarıma rustik bir yaklaşım ve bir gölün panoramik manzarası için büyük bir pencere ile modern göl evi
dış cephe gri boya, dyo köpük rengi duvar boyası, ev iç boya renkleri kataloğu, ev içi boya çeşitleri, ev içi gri boya, füme gri duvar boyası, gri boya ev, iki renk duvar boyama, şifon rengi duvar boyası

Duvarlarınızı beyaza boyamaya karar verirken yanlış gidebilecek pek bir şey yoktur. Genel olarak, değişen tüm dekor fikirleriniz için temiz bir sayfa oluşturan nihai nötr gölgedir.

Koyu renkli mobilyalar için, mobilyalarınızı odanın odak noktası yapacak parlak bir yüzey oluşturur. Beyaz, daha koyu bir renk paleti ile dekore etmeyi seçerseniz, çok karanlık olabilecek bir odaya ışığın girmesine de yardımcı olacaktır.

Blues

Maviyle gitmeye karar verirseniz, büyük bir artı, çok çeşitli renk seçeneklerine sahip olmanızdır. Mavi soğuk bir ton olduğu için daha koyu tonlar, koyu kahverengi mobilyalarınızdaki sıcak tonların aksine öne çıkmasını sağlayacaktır.

Işık

Koyu kahverengi mobilyalara sahip bir odada hafif ve havadar bir görünüm için soluk mavi, şık bir renk patlamasıyla parlak bir tuval katacaktır. Aydınlık bir yemek odası veya rahat bir aile odası için bunu deneyin.

Orta

Bu yaban mersini rengi, koyu renkli mobilyalara sahip bir yatak odası için mükemmel olacak güzel, rahatlatıcı bir mavi-gridir. Özellikle zıt beyazlarla eşleştirildiğinde gündelik bir zarafet yayar.

Karanlık

Mavimsi yeşil renkli bir kanepe ve zikzak desenli halı ile mavi temalı bir oturma odası

Lacivert veya koyu turkuaz duvarlar ve koyu renkli mobilyalar zengin ve gösterişli bir dekor sağlar. Altın vurgular veya eski sanat eserleri ile stilize edilmiş bu, herhangi bir çalışma odasında veya çalışmada harika görünecektir.

Gri

Pembe nevresim takımı ve oturma odasının her yerinde koyu ahşap mobilyalar ile koyu temalı klasik tarz yatak odası

Mavilere çok benzeyen gri, koyu kahverengi mobilyalarla harika görünecek çok çeşitli gölgelere sahiptir. Gri, beyaz ve bejin popüler olduğu modern bir nötrdür. Bir odayı aydınlatacak, ancak daha yumuşak bir kontrasta sahip beyaza bir alternatif arıyorsanız, daha açık bir gri tonu kullanabilirsiniz.

Daha koyu bir gölge kullanmak istiyorsanız, odanın işlevini ve aydınlatmasını göz önünde bulundurun. Koyu kahverengiler, güzelliğini koyu grilere karşı korur, ancak aynı zamanda odayı bir bütün olarak karartabilir. Karanlık ve sakinleştirici bir alan olarak kalmasını istiyorsanız, bu bir yatak odası için mükemmel olabilir. Bununla birlikte, bu koyu tonları aydınlatmak istiyorsanız, beyazları yorgan, yastık veya kilim şeklinde ekleyebilirsiniz.

Bej

Bir kral yatak ve büyük kahverengi perdeli bir pencere bulunan klasik yatak odası

Bej, koyu kahverengi mobilyalar için başka bir harika nötrdür. Bej, ahşap mobilyaların alt tonlarını tamamlayan bir vurgu görevi görür. Daha koyu kahverengi tonların yapacağı gibi çamurlu olmayacak kadar hafif. Bunların her ikisi de toprak tonları olduğu için odayı turkuaz, mor veya koyu sarı gibi koyu vurgulu renklerle canlandırabilirsiniz.

Yeşil

Yemyeşil zümrütlerden toprak yosunlarına kadar yeşillikler, koyu kahverengi mobilyalarla eşleştirildiğinde çağdaş ve çekicidir.

Koyu renkli ratan yemek sandalyeleri ve battaniyeli masa ile koyu yeşil temalı yemek alanı

Derin orman yeşillikleri zarif ama cüretkar. Sıcak ve ilkel bir stil için rustik desenler ve dokular ekleyebilirsiniz. Veya daha fazla zarafet için süslü altınlar ve bakırlar ekleyebilirsiniz.

Koyu boyalı yemek sandalyeleri ve opak yeşil boyalı duvarda antika mum aydınlatmalı avize ile masa

Yeşilin açık tonları, toplanma amaçlı odalar için idealdir. Sakinleştirici ve uyumlu bir etkiye sahip olabilen yeşil ve kahverengiyi, renk psikolojisine göre doğayla ilişkilendiriyoruz. Bu paleti bir toplantı için tasarlanmış odalara koymak, oda gürültülü ve kalabalık olsa bile konuklarınızın sakin ve dinlendirici bir zaman geçirmelerine yardımcı olabilir.

Mansiyonlar

Koyu kahverengi mobilyalarla daha pek çok renk harika görünür, ancak stil açısından biraz daha cesur ve daha zor olabilirler.

Portakal

Turuncu, doğru yapıldığında koyu kahverengi mobilyaları aydınlatabilen muhteşem bir sıcak tondur. Çoğu turuncu ton iyi bir şekilde birbirine geçer, ancak daha koyu gölgeler, özellikle iyi aydınlatılmamış bir odada karanlık olabilir ve daha küçük olabilir. Duvarlarınızı turuncuya boyamak istiyorsanız, daha açık tonlar odanızı aydınlatacak ve ona sıcak ve enerjik bir hava katacaktır.

Turuncu duvarlara ve koyu renkli mobilyalara daha modern bir yaklaşım arıyorsanız, beyaz veya açık renkli ahşap parçaları dekorunuza karıştırabilirsiniz. Ayrıca, denize girmeden dinamik turuncudan yararlanmak için orta duvar kaplaması ekleyebilir ve üst yarısını turuncu ve altını beyaza boyayabilirsiniz.

Kırmızı

Kırmızılar ve koyu kahverengi mobilyalar zarif görünse de kiraz gibi kırmızı alt tonlu ahşap kullanırsanız kolayca çamurlanabilir. Kırmızı boya kırmızı alt tonları temizleyecektir, bu nedenle duvarlarınızı kırmızıya boyayacaksanız en iyisi bitter çikolata kahvesi kullanmaktır.

Turuncu gibi, koyu kırmızılar zaten karanlık odaların daha küçük görünmesine neden olabilir. Daha parlak kırmızılar ve bordo renkler, özellikle beyaz süslemeler veya altın vurgularla eşleştirildiğinde, koyu renk mobilyalara karşı canlı bir kontrast oluşturacaktır.

Kahverengi İçin İyi Vurgu Rengi Nedir?

Vurgu renkleri, odayı boyamak için gereken zaman ve çaba harcamadan mobilyalarınızı süslemenin kolay bir yoludur. İşte deneyebileceğiniz bazı olağanüstü vurgu renkleri.

Fuşya

Fuşya, her odayı canlandırabilecek cesur bir vurgu rengidir. Bu kırmızımsı-mor renk, klasik koyu mobilyalara doğru miktarda eğlenceli kontrast katar. Bunu kırlentler gibi küçük dokunuşlarla veya kanepe gibi büyük dozlarla ekleyen bu renk, olgunluk, güven ve sofistike bir görünüm sağlar.

Altın

Ayna ve mavi döşemeli mobilyalara sahip koyu ahşap panelli bir duvar

Altın, koyu kahverengi için muhteşem bir vurgu rengidir, ancak aynı zamanda yeşil, kırmızı ve mavi için mükemmel bir vurgu rengidir. Duvarlarınız için bu renklerden birini seçerseniz koyu kahverengi mobilyaları altın çerçeveler, sehpalar veya aynalarla vurgulayabilirsiniz.

Sarı

Sarı bir kanepe ve arka planda mavi tuğla duvar bulunan İskandinav temalı oturma odası

Sarı, koyu kahverengi mobilyalara sahip odalar için inanılmaz derecede çok yönlü bir vurgu rengidir. Yumuşak sarıları küçük renk ipuçları olarak kullanabilir veya zengin, eklektik canlılık eklemek için hardal veya altın sarısı kullanabilirsiniz.

Koyu Kahve Mobilyalarla Bir Odayı Nasıl Aydınlatırsınız?

Koyu renkli mobilyalar, daha derin duvar rengiyle veya çok az doğal ışık alan veya hiç olmayan bir odada eşleştirildiğinde, hızla sıkıcı ve kasvetli hale gelebilir. Koyu kahverengi mobilyalarla bir odayı aydınlatmanın bazı yolları.

Parlak Duvarlar

Beyaz boyalı duvar, ahşap zemin ve açık mavi renkli bir kanepe ile havalı rustik temalı bir oturma odası

Açık renkli duvarlar, koyu renkli mobilyalarla bir odayı aydınlatmanın en belirgin yoludur. Sadece odanın daha büyük ve daha açık görünmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ışığı odaya koyu renkli duvarlardan daha iyi yansıtır.

Renkli Atma Yastıkları

Odaya parlak renkler eklemek, mobilyaların karanlığına karşı koymaya yardımcı olacaktır. Bunu yapmanın kolay bir yolu parlak yastıklar veya battaniyeler kullanmaktır. Odaya renk katmak için renkli bir halı veya başka vurgu parçaları da kullanabilirsiniz.

Daha Hafif Mobilya Ekle

Yatakta beyaz nevresimlerle oturma odasında koyu yeşil boyalı duvar

Bir odayı aydınlatmaya yardımcı olmak için farklı renklerde veya malzemelerde mobilya eklemekten korkmayın. Basit bir beyaz yan sehpa veya metal bir bar arabası, koyu renkli mobilyaların aksine uzun bir yol kat edebilir.

Koyu Kahverengi Mobilyalarla Hangi Renk Perdeler En İyi Gidiyor?

Nötrler

İki küçük sandalyeli küçük bir kahve alanı, küçük bir sehpa ve arka planda gölgelikler

Açık ve koyu olan nötr ve toprak tonlu perdelerin çoğu, koyu kahverengi mobilyalarla harika görünecek. Beyazlar temiz ve havadar bir görünüm sağlayacak, bej sofistike bir görünüm getirecek ve koyu yeşiller topraksı kalırken bir renk tonu verecek.

Sıcak Tonlar

Sıcak tonlu perdeler, bir odaya neşe ve ruh katacaktır. Yanık turuncu, hardal sarısı ve pas gibi renkler, koyu ahşap renklerinde sıcak alt tonları ortaya çıkaracak ve odanın tüm havasını aydınlatacaktır.

Soğuk Tonlar

Arka planda pencereler, duvarda koyu gri bir kanepe ve üzerinde mavi atma yastıkları olan muhteşem bir çağdaş oturma odası

Daha sakinleştirici bir renk şeması arıyorsanız, soğuk tonlar denemek için rahatlatıcı bir renk paleti olacaktır. Açık maviler, morlar ve soğuk griler, koyu kahverengilere karşı güzeldir.

Sonuç olarak

Koyu kahverengi mobilyalar, her oda için zarif bir seçimdir. Eğlenceli ve canlı, karanlık ve sofistike olmak üzere istediğiniz her stile bürünebilir. Elde etmeye çalıştığınız görünüm ne olursa olsun, mobilyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için boya ve vurgu renkleri ekleyerek ulaşılabilir.

Evinizi boyamakla ilgili daha fazla makale arıyorsanız, şu makalelere göz atın:

Yatak Odası Mobilyası Nasıl Yeniden Boyanır veya Yeniden Boyanır?

dış cephe gri boya, dyo köpük rengi duvar boyası, ev iç boya renkleri kataloğu, ev içi boya çeşitleri, ev içi gri boya, füme gri duvar boyası, gri boya ev, iki renk duvar boyama, şifon rengi duvar boyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir