Küçük Mekanlar İçin Banyo Fikirleri

Küvet ve ayaklı makyaj masasıyla küçük banyo

Küçük alanlar için bu banyo fikirleri, odanızı daha büyük hissettirmek ve her santim alandan en iyi şekilde yararlanmak için yaratıcı yolları paylaşır. Küçük bir banyonun bu kadar rahatsız ve sınırlı hissetmesi gerekmez. Boya rengini değiştirmek, farklı bir makyaj masası eklemek veya bir küvetin yerini değiştirmek, küçük banyonuzdan daha fazla alan elde etmenin birçok yolu vardır.

İçindekiler

Nötr bir renk düzeni kullanın

Yumuşak beyazlar, nötrler ve pastel renkler, ışığı daha kolay yansıttıkları için banyoyu daha ferah ve parlak hale getirebilir. Dolaplar, döşeme ve ahşap işleri için aynı tonları ve renk değerini kullanarak, alanı genişletmek için birlikte harmanlanabilirler. İşlerin çok yumuşak olmasını önlemek için canlandırmak ve etki katmak için cesur renkler, sanat eserleri veya çarşaflar içeren aksesuarları kullanın.

Mermer tezgahlı cam duş ve beyaz fayanslı banyoTavanı duvarlara uyacak şekilde boyayın

Birleştirici renk şeması kullanmak, alanın görsel olarak genişlemesine yardımcı olacaktır. Sık kullanılan bir numara, duvarlardan biraz daha koyu görünme eğiliminde oldukları için düz bir tavanda bir gölge daha açık hale getirmektir. Genel etki, daha geniş bir alan yanılsaması vermek için geçişlerin sayısını azaltmak olacaktır.

Döşeme rengini duvar rengiyle eşleştirin

Zıt renkler kullanmak, bir odayı ikiye bölüyormuş izlenimi verebilir. Küçük bir alanın olabildiğince büyük görünmesini sağlamak için kontrast renklerden kaçının ve karışık bir yaklaşım kullanın. Bir başka ipucu da, herhangi bir geçişi önlemek ve zıt çizgileri kesmek için duşta fayansı tavana kadar döşemektir. Bir püf noktası da, ışıltı ve ekstra derinlik oluşturmak için cam karolar eklemektir.

Cam banyo duş kabiniŞeffaf bir cam duş çevresi ekleyin

Şeffaf camlı sürgülü duş kapısı

Geleneksel duş perdesinden kurtulun ve alanı açmak için duşunuza şeffaf bir cam çerçeve eklemeyi deneyin. Sürgülü veya cep kapısı kullanmak, değerli alanınızı en üst düzeye çıkarmanın başka bir harika yoludur.

Cam raf eklemeyi deneyin

Cam duş ile aynı çizgide cam raflar ekleyerek banyonuzdaki boşluk hissini artırabilirsiniz.

Ayaklı lavabolar takın

Banyoda pedallı lavabo

Kaideye bir lavabo koymak alanı açabilir. Geleneksel bir makyaj masasından geçmek size altta daha fazla alan sağlayacaktır, ancak depolama maliyeti. Bunu düzeltmek için, depolama ihtiyaçlarınız için yan tarafa uzun bir dolap eklemeyi deneyin.

Ayaklı banyo makyaj masasıAyaklı bir banyo dolabı ekleyin

Bir makyaj dolabıyla gitmeye karar verirseniz, ayaklı bir mobilya stili kullanmayı deneyin. Bu tip, daha fazla derinlik algısı için altını görmenizi sağlar ve mekana biraz ferahlık katar. Birçoğu, çarşaflar ve aksesuarlar için bol miktarda saklama alanına sahip olmak için açık bir makyaj masası altında sepetleri kullanmayı tercih ediyor.

Açık raflı banyo dolabıAçık raflı dolaplar kullanın

Açık raflı dolaplar daha ince hissediyor. Diğer bir görsel numara ise daha az etkileyici olacak bir köşe veya kavisli makyaj kullanmaktır.

Depolamayı duvarlarla aynı hizada tutun

Depolama rafınızı duvar dikmelerinin arasına gömmek size çalışmak için daha fazla alan sağlayabilir. Bu, dağınıklığı azaltmak ve daha temiz bir alan sağlamak için aksesuarların saklanmasına yardımcı olabilir. Mümkün olduğunca dar raflar kullanılmalıdır.

Büyük aynalı banyoAyna ekle

Küçük bir banyoda bir duvarı yansıtarak alan genişletilebilir. Aynalar derinlik algısı ekleyebilir ve bir odayı aydınlatabilir. Bir banyo duvarını kaplayan ve tavana kadar uzanan ve üstte ışıklandırmayla aydınlatılan aynalar gerçekten bir mekanı büyütebilir.

Küvetin yanında havlu askısıKüvetin üzerinde havlu askısı kullanın

Küvetin üzerinde asılı duran havlu askıları duştan çıkmayı çok daha kolay hale getirir ve aynı zamanda duvarda yer tasarrufu sağlar. Yerden tasarruf etmek için bağımsız bir makyaj masasının önüne havlu rafları da takılabilir.

Güzel pencere manzaralı küçük banyoPencerelerinizi kullanın

Sabahları sizi karşılamak için pencerelerinizden içeri akan doğal ışık hissini hiçbir şey yenemez. Pencerelerin açıkta olması her zaman herhangi bir oda hissini aydınlatmaya ve büyütmeye yardımcı olur. Mümkünse, pencereleri süslemeden veya buzlu camla kaplayarak mümkün olduğunca fazla doğal ışık geçirin. Bir çatı penceresinin takılması da doğal ışık getirebilir ve normal bir pencerenin artık izin verebileceği gizlilik sunabilir.

Temiz, dağınık olmayan küçük banyoDağınıklığı azaltın

Son fakat en az değil, her santimetre boşluk önemli olduğunda, etrafta yatan herhangi bir şeyi kaldırmaya çalışır. Küçük alanlar için en ucuz ve en etkili banyo fikirlerinden biri, ihtiyaç olmayan eşyaları saklamak ve bunlardan kurtulmaktır. Tezgahları temizlediğinizde ve ekstra aksesuarlardan kurtulduğunuzda bir banyonun ne kadar geniş hissettiğine şaşıracaksınız. Bu kolay düzeltme, bölgeyi yenileyebilir ve estetik açıdan hoş bir hale getirebilir.

Beğenebileceğiniz İlgili Banyo Galerileri:

15 Siyah Beyaz Banyo Tasarımları – 25 Güzel Beyaz Banyo Tasarım Fikirleri – Lüks Banyo Tasarımları

FacebookPinterestE-posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir