Kulenin yapımının Timelapse Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kulelerinden biri

On dört yıldan daha uzun bir süre önce dünya, Dünya Ticaret Merkezi’nin ikiz kuleleri. Amerika Birleşik Devletleri halkı ve hükümeti onu yeniden inşa etmek için bir araya geldi, daha büyük ve daha güzel … Amerikan halkının bazı tavırlarını paylaşabiliriz ya da paylaşmayabiliriz ama bu videoyu izlemeyi bırakamayız.

2 dakikadan kısa bir süre içinde inşaat sürecini ve zeminlerin neredeyse sihir gibi nasıl ortaya çıktığını görebiliriz. Ama burada sihir yok. Çok fazla uygulamalı bilgi var. Mimarlar, birkaç gün önce gördüğümüz gibi küçük bir daireyi dağıtmayı öğrendikleri kavramları akıllıca uygularlarsa, böyle bir inşaat için neye başvurmaları gerektiğini hayal edin.

Bunu görmek, olayda yer alan kişi sayısı hakkında fikir edinmemizi sağlar. ikiz kulelerin yeniden inşası. Yerdeki bir delikten muhteşem bir yapıyı kaldırmak için yan yana çalışan yüz binlerce insan. Mimarlar, mühendisler, işçiler hedefe ulaşmak için hep birlikte. Tıpkı evlerimizde çalışabilecekleri gibi, ama çok daha büyük ölçekte.