Kullanılmış Klimaları İnternetten Nereden Satın Alabilirim?

Bu, duvara monte edilmiş split tip klimaya yakından bir bakış.

Dünyanın yaşadığı iklim değişiklikleri ile klima ihtiyacı artıyor. İşte kullanılmış klimaları satın alabileceğiniz çevrimiçi siteler.


Bir tadilatın ortasındaysanız veya klimasız eski bir eviniz varsa, bir ünite takmayı düşünebilirsiniz. Klima kurulumunda çok fazla harcama olabilir. Maliyetleri düşürmek için ikinci el bir ünite satın almayı düşünebilirsiniz.

Üst düzey bir ünite kurmak için tasarruf ediyor olabilirsiniz, ancak bu arada evinizi serin tutmak için bir şeye ihtiyacınız var. Ya da nihayet çalışmayı durduran bir birimi değiştirmeniz gerekebilir, ancak bütçeniz kısıtlıdır.

Yeni veya kullanılmış olmaktan çok düşünülmesi gereken çok şey var. Merkezi bir hava ünitesi mi arıyorsunuz? Belki bir kerede bir odayı soğutarak maliyetleri daha da düşürmek istersiniz. Bu durumda, bir pencere veya duvar ünitesi veya taşınabilir bir ünite arıyor olabilirsiniz. Mevcut, kullanılmış veya yenilenmiş her türlü klima ünitesini bulabilirsiniz.

Bu göründüğü kadar uygun maliyetli mi ve ikinci el bir klima için saygın bir kaynak nasıl bulunur? İkinci el bir ünite satın almanın artıları ve eksilerinin yanı sıra ikinci el bir ünite edinme kaynaklarının bir listesini derledik. Hala ilgileniyor musunuz? İkinci el bir klima ünitesinin nasıl tedarik edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İkinci El Klima Satın Almanın Artıları ve Eksileri

Klimanızla ikinci el gidip gitmeme konusunda hala kararsızsanız, bu artılar ve eksiler listesi kararınızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Artıları

  • Ünitenin toprak dolgusuna düşmesini engelliyorsunuz. İkinci el klimalara yönelik artan talep, daha fazla insanın ünitelerini basitçe atmak yerine yenilemesi anlamına geliyor.
  • Daha düşük bir maliyetle neredeyse yeni bir birim alabilirsiniz. Yeniden modelleme yapan birçok insan, iyi çalışır durumda olsalar bile tüm cihazlardan kurtulacaktır. Bu, yeni bir klima kadar uzun süre dayanabilecek bir klima ünitesinde büyük bir puan alabileceğiniz anlamına gelir.
  • Üniteyi yalnızca daha pahalı bir ünite elde edene kadar bir ara boşluk olarak alıyorsanız veya orada yalnızca geçici olarak yaşıyorsanız, ikinci el bir ünite bankayı bozmayacak iyi bir yatırımdır.

Duvara monte split tip klimayı tamir etme sürecinde olan bir adam.

Eksileri

  • Ünitenin yaşına bağlı olarak, ünite kırılırsa parça bulmak daha zor olabilir. İkinci el parçalara sahip perakendeciler var, ancak bunları hızlı bir şekilde tedarik edemeyebilirsiniz.
  • Daha eski bir ikinci el ünite satın alırsanız, yeni modeller kadar enerji verimli olmayabilir. Seçeneğiniz varsa, birkaç yıldan eski kullanılmış bir klima satın almayın.
  • Tüm ikinci el cihazlarda olduğu gibi, sınırlı bir garantiye sahip olabilir veya olmayabilir. Çoğu bayi tarafından yenilenmiş ve sertifikalandırılmış birimlerin bir tür garantisi ve muhtemelen para iade garantisi olacaktır. Üniteyi satan önceki bir sahibinden satın alırsanız, kapsamındaki herhangi bir garanti devredilemez.

Kullanılmış Klima İnternetten Nereden Alınır

Kullanılmış bir klima satın almaya karar verdiyseniz ve çevrimiçi olarak bir klima satın almanın rahatlığını istiyorsanız, bunu sizin için kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir çevrimiçi kaynak listesi hazırladık.

Üniteler kullanıldığından veya yenilendiğinden, mevcut seçenekler değişiklik gösterir ve zaman zaman daha düşük envanterlere sahip olabilirler. Aradığınızı hemen bulamazsanız, sitelerin çoğunda istediğiniz birim için bir soruşturma göndermek için bir alan vardır.

Tüm ev için modern bir ısıtıcı ve klima ünitesi.

Teklif

Teklif, çevrimiçi sınıflandırılmış bir bölüm gibidir. Aletlerden arabalara kadar her şeyi listeleyebilir veya satın alabilirsiniz. Kullanılmış klimalar bu sitede listelenmiştir.

Dikkatli alışveriş yapın. Bunlar sahibi listelendiği için durum şüpheli olabilir. Ayrıca teslim alma veya teslimatı ayarlamanız gerekecektir.

Kullanılmış AC Depo

Used AC Depot, sertifikalı yenilenmiş üniteler satan çevrimiçi bir perakendecidir. Klima üniteleri ve kompresörleri için garanti sunarlar. Nakliye sunuyorlar ve bunun için maliyetler eyalete göre değişecektir.

Amerikan Navlun

Eskiden Sears Outlet, American Freight yenilenmiş ve yeni klima üniteleri sunmaktadır. Envanterleri tek pencere veya duvar birimlerinden oluşur. American Freight, UPS aracılığıyla gönderi sağlar.

Kullanılmış AC Depo

Used AC Warehouse, yenilenmiş ünitelerin yanı sıra çizilme veya çökme nedeniyle indirimli olan üniteler sunar. Çok çeşitli markalara sahiptirler ve fiyat eşleştirme sunarlar. Yenilenmiş üniteleri de sınırlı bir garantiye sahiptir.

Facebook Pazarı

Kullanılmış klima ünitelerini Facebook Marketplace’te bulabilirsiniz. Facebook gibi bir siteyi kullanırken dikkatli olun. Ünitelerin içinde olacağına dair bir garanti yoktur, bu nedenle kullanılmış bir ünite satın alırken neleri kontrol etmeniz gerektiği konusunda eğitim almanız gerekecektir.

eBay

Facebook Marketplace gibi eBay de bir anlaşma bulmak için iyi bir yer olabilir. Birçoğu yenilenmiş sertifikalıdır ve siz onlardan satın almaya karar vermeden önce satıcı hakkındaki yorumları görme olanağına sahipsiniz.

Bu, duvara monte edilmiş split tip klimaya yakından bir bakış.

Overstock.com

Bu çevrimiçi perakendeci, bir anlaşma yapmak için harika bir yer olarak bilinir. Fazla stok, yenilenmiş klima ünitelerini tedarik etmek için de kullanılabilir. Daha geçici bir çözüm arayanlar için seçimleri çoğunlukla portatif ve pencere ünitelerinden yapılmaktadır.

RefurbKing

RefurbKing, klima üniteleri de dahil olmak üzere yenilenmiş cihazlarda uzmanlaşmıştır. Yenilenmiş parçaların yanı sıra pencereler, duvarlar ve taşınabilir üniteler satıyorlar. Makul iade ve değişim politikalarının yanı sıra nakliye hizmeti de sunarlar.

Sam Mağazaları

Sam Stores, aynı üniteyi daha düşük bir fiyata bulabilirseniz, yenilenmiş klima ünitesi stokları için fiyat eşleştirmesi sunar. Yalnızca çevrimiçi bir perakendeci olarak, güvenli işlemleri garanti ederler. 48 kıta eyaleti için sabit oranlı nakliye hizmeti sunuyorlar.

Fabrika Saf

Factory Pure, hem yenilenmiş hem de yeni klima ünitelerini doğrudan üreticiden satan bir aile perakendecisidir. Klima üniteleri üretici tarafından yenilendiği için para iade garantisi ile gelirler.

Newegg

Newegg, çok çeşitli ürünlerde indirim sunan bir e-ticaret sitesidir. Sitede sunulan cihazlar arasında yenilenmiş klima üniteleri bulunmaktadır. Newegg’in yenilenmiş klimaları 30 günlük üretici garantisi ile birlikte gelir.

TV'nin üzerine monte edilmiş klima ile konforlu hale getirilen oturma odasında dinlenen bir adam.

Danby

Sürdürülebilir kalma çabası içinde, cihaz üreticisi Danby cihazlarını yeniler ve web sitelerinde satışa sunar. Yenilenmiş Danby cihazları 12 aylık garantiyle satılır.

Yenilenmiş birimlerin mevcudiyeti, incelenmek ve yeniden inşa edilmek veya geri dönüştürülmek üzere gönderilenlere bağlı olarak değişir.

Arka planda garaj satışı için tabelada kapanış.

İkinci El Klima Bulmanın Diğer Yolları

Bir klima ünitesini çevrimiçi satın alma konusunda rahat değilseniz, görünmeden bakın, kullanılmış bir klima bulmanın başka yolları da vardır.

Çoğu çevrimiçi perakendecinin saygın olduğunu ve memnun kalmazsanız paranızı geri alabileceğinizi unutmayın. Kullanılmış ancak yenilenmemiş bir ünite satın alarak, bir limon alma riskini daha fazla alıyorsunuz. Her şeyde olduğu gibi, alıcı dikkatli olun.

  • Garaj satışlarını ve emlak satışlarını kontrol edin. İnsanlar hareket ediyor veya yeniden şekilleniyorsa, klimalarını değiştiriyor olabilirler. Bir tadilat üzerinde çalışan komşularınız varsa, klima ünitelerini değiştirme planları olup olmadığını sormaya değer olabilir.
  • Yakınınızdaki yenilenmiş cihaz merkezlerini kontrol edin. Yenilenmiş klimalara sahip olabilirler ve bunlar genellikle üretici sertifikalı olacaktır, bu da en azından sınırlı bir garantiye sahip olacakları anlamına gelir.
  • Kurtuluş Ordusu gibi ikinci el mağazalar klima kullanmış olabilir. Büyük olasılıkla pencere veya duvar üniteleri olacaklardır ve ne tür bir durumda olacaklarına dair bir garanti yoktur. Eğer mekanik olarak eğiliyorsanız, bir tane bulursanız, bu sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Kullanılmış Klima Nasıl Satın Alınır

Craigslist gibi bir siteden kullanılmış bir klima almış olabilirsiniz veya topluluğunuzun “al, sat, takas et” gönderilerinde satış için listelendiğini görmüş olabilirsiniz.

Yenilenmemiş ve sertifikalandırılmamış kullanılmış bir klima ünitesi satın aldıysanız veya satın almayı düşünüyorsanız, gerçekten bir pazarlık yaptığınızdan emin olmak için aramanız ve aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Duvar tipi split klimanın filtrelerini değiştirme sürecinde olan bir adam.

Filtreleri kontrol edin

Temiz, bakımlı filtrelere sahip bir ünite istiyorsunuz. Filtreleri değiştirebilirsiniz, ancak bu ek bir masraf olacaktır. Kirli, çatlak filtreler, ünitenin temel bakımı bile almamış olabileceğini gösterir.

Soğutucu akışkan seviyelerini ve hortumların durumunu kontrol edin

Düşük soğutucu akışkan seviyeleri ünitenin daha az enerji verimli olmasına neden olur ve çatlamış hasarlı hortumlar sızıntılara ve kompresörde olası hasara yol açar.

Filtrelerde olduğu gibi, hortumların durumu da ünitenin ne kadar iyi korunduğunun bir işaretidir.

Çalıştığından emin olmak için bir profesyonelin birimi incelemesini sağlayın

Mümkünse, satıcının ödeme yapmadan önce onu çalıştırmanıza izin vermesini sağlayın, böylece onarımın ötesinde bir ünite için hiç paranız kalmaz.

Elinizde bir başkasının çöpü ile sonuçlanmak istemezsiniz. Toz ve aşınmış parçaları arayın. Kullanılmış bir ünite, özellikle bir merkezi hava ünitesi yepyeni görünmeyecektir, ancak büyük ezikler veya kir birikmesi olmamalıdır.

Kurulum için gerekli tüm parçalara sahip olduğunuzdan emin olun.

Önceki sahibinden alınan parçalar iyi durumda değilse, parçaları makul bir fiyata bulabileceğinizden emin olun. Eksik parçaları değiştirmek için yeni bir birimin fiyatını ödemek istemezsiniz.

Araştırmanı yap

Bakmakta olduğunuz model için yorumları okuyun. Farklılıkları görmek için yeni modellerin özelliklerini eski birimlerle karşılaştırın.

Daha yeni bir model, sandığınız kadar eski modelden çok farklı olmayabilir. Bu, rutin bakım için gerekli parçaların çoğunun hazır olacağı anlamına gelir.

Eski üniteler enerji tasarruflu değildir

Kullanılmış bir klima için yatırdığınız paranın, enerji faturanızdaki ekstra maliyete değip değmediğini belirleyin.

İster yeni ister kullanılmış satın alıyor olun, hangi klima ünitesinin satın alınacağına karar vermek için çok fazla çalışma ve araştırma vardır. Ayrıntılar için endişelenmek için ne kadar çok zaman harcarsanız, kararınızda o kadar rahat olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hala iyi durumda olan bir klima ünitesini değiştiriyorsanız, bağışlamayı veya yeniden satılmak üzere yenilenmesini sağlamayı düşünün. Eski biriminizin çöp sahasına düşmemesini sağlayarak sürdürülebilirlik döngüsünü devam ettirebilirsiniz. Kötü durumdaysa, parçalar için yine de iyi olabilir.

Mevcut tüm klima ihtiyaçlarınızın iyi bir temizlik olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Klima filtrelerinizi nasıl temizleyeceğinizle ilgili makalemize bir göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir