Kullanılmış Mutfak Dolabı Satın Alma

Bu, staonless çelik aletlerin öne çıkmasını sağlamak için duvarları kaplayan beyaz mutfak dolaplarına sahip bir mutfak.

Ev sahiplerinin akıllarında mükemmel bir mutfak var ama çok pahalı olabilir. İşte kullanılmış mutfak dolaplarının avantajları ve dezavantajları ve bunları nereden satın alacağınız.


Ev sahiplerinin – özellikle sabitleyici üst kısım satın alan yeni ev sahiplerinin – evlerinin belirli alanlarını yeniden şekillendirmek istemeleri yaygındır. En yaygın tadilatlardan biri mutfak tadilatıdır. Ne yazık ki, mutfağınızın ne kadar ‘yüksek kaliteli’ veya modern görünmesini istediğinize bağlı olarak, bir mutfağı yenileme maliyeti oldukça astronomik olabilir.

Sadece yer döşemeniz, tezgahlarınız, aydınlatmanız ve endişelenmeniz gereken aletler değil, aynı zamanda bir kol ve bir ayağa mal olabilecek mutfak dolaplarınız da var; yani onları yeni almayı seçerseniz.

Neyse ki, daha önce sahip olduğunuz mutfak dolaplarını çok daha ucuz bir fiyata alabilir ve bunları yeni mutfağınıza uyacak şekilde geri yükleyebilirsiniz. Bu sadece dolaplarda tasarruf etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel yeniden modelleme bütçenizi de azaltmalıdır; bu tasarrufları evinizin başka bir yerinde (banyonuz veya oturma odanız gibi!) harcamanıza olanak tanır.

Kullanılmış dolaplar söz konusu olduğunda, bunları elde etmenin birden fazla yolu vardır. Bazı ev sahipleri, kendileri için takas yapmayı seçebilir (bu, esasen birini veya bir dizi öğeyi bir başkasıyla takas etmeyi seçebilir). Diğerleri fiziksel ve çevrimiçi mağazaları aramayı seçebilir veya bunları doğrudan sahibinden satın almayı tercih edebilir.

Kullanılmış dolaplarınızı nasıl temin ederseniz edin, satın almadan önce bilmeniz gereken her şey burada.

Daha Önce Sahip Olduğunuz Ne Tür Dolaplar Satın Alabilirsiniz?

Önceden sahip olunan iki tip mutfak dolabı vardır: kullanılmış çalışma dolapları ve teşhir dolapları. Kullanılmış çalışma dolapları, bir ev mutfağında kullanılan, hala çalışma koşullarında olan dolaplardır.

İnsanlar, mutfaklarını yeniden şekillendirmeyi ve diğer şeylerin yanı sıra dolaplarını yükseltmeyi planlarken, kullanılmış çalışma dolaplarından genellikle kurtulurlar.

Yepyeni veya özel yapım dolaplara kıyasla, kullanılmış çalışma mutfak dolapları, dolaplara ihtiyacınız varsa ancak dolaplara harcayacak çok paranız yoksa çok daha hesaplı.

Ravinte 30 Paket 5 İnç Mutfak Kare Dolap Kolları Mat Siyah Dolap Çeker Siyah Çekmece Çeker Mutfak Dolabı Donanım Mutfak Dolapları için Kolları Dolap Kolları Çekmece Kolları
Daha fazla bilgi için görüntüye tıklayın

Bunları genellikle son derece ucuza satın alabilir veya hatta ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Bununla birlikte, kullanıldıkları için kirli, pis, hırpalanma eğilimindedirler ve belki bazen uygun çalışma koşullarında bile değildirler. Bu eski dolapları zımparalayarak, biraz yeni boya veya leke ekleyerek ve donanımı güncelleyerek çeki düzen vermek mümkündür.

Vitrinler, ev tadilatı için ev geliştirme mağazalarında veya mutfak showroomlarında göreceğiniz dolaplardır. Bu dolaplar, gerçek bir mutfakta sergilenen dolapların tam olarak nasıl görüneceğini size göstermek için tasarlanmıştır.

Ev tadilatı mağazaları veya mutfak showroomları kapandığında veya toplu satış satışları yaptığında, bu kullanılmış dolapları kendi ev geliştirme projeniz için deneme fırsatıdır.

Kullanılmış çalışma dolapları gibi, bu kullanılmış vitrinler de yepyeni dolaplar kadar pahalı değiller, ancak aynı zamanda sürekli kullanılan bir mutfakta bulunan dolaplar kadar kötü durumda olmayacaklar.

Yine de, kullanılmış çalışma dolapları gibi, bu eski vitrinlere sessiz bir görünüm vermek onları yepyeni gösterebilir.

Kullanılmış Dolapların Artıları

Fırına uygun çelik kulplu mutfağın beyaz çalkalayıcı dolaplarına yakından bir bakış.

Bir ev sahibi yeni bir dolap setine yatırım yapmak istediğinde, neredeyse her zaman tüm mutfağı barındırabilecek eksiksiz bir dolap seti arar; sadece iki veya üç dolap değil.

Ev tadilatı için bir mutfak teşhir salonuna giderseniz, tüm mutfak için eksiksiz dolap setleri bulma olasılığınız çok daha yüksek olacaktır. Lavabo, musluk ve hatta aydınlatma gibi diğer mutfak bileşenlerini bile takabileceğiniz zamanlar vardır.

Ev sahiplerinin kurtulduğu kullanılmış çalışma dolaplarının eksiksiz setlerini de bulabilirken, bu ek mutfak bileşenlerini de bulma şansınız önemli ölçüde azalır.

Bazen, daha fazla kullanmazlarsa eski tezgahı dolaplarla birlikte atmaya istekli olabilirler. Birinden kullanılmış çalışma dolapları satın almak istiyorsanız, diğerleri arasında, Kraftmaid ve Wellborn gibi kaliteli markaları bulamayabilirsiniz. Bu marka isimlerini işsiz kalan mağazalarda bulma şansınız daha yüksek olacak.

Bulacağınız en yaygın kullanılan dolap stillerinden biri beyaz sırlı çiftlik evi stilidir. Bunu bir ev geliştirme mağazasında veya showroom’da bulabilirseniz, potansiyel olarak kiler, demirbaşlar, kapı ekleri için cam paneller ve kesme tahtası da anlaşmaya dahil edilmiş olabilir.

Bulmak için en yaygın diğer stil, basit ama klasik akçaağaç dolabıdır. Şanslıysanız, bunları çiftlik evi lavabosu, bakır mutfak donanımı özellikleri, mutfak aydınlatması ve hatta kuvars veya mermer tezgahlarla bulabilirsiniz. Bu ev tadilatı mağazaları veya showroomları kapandığında, zaman zaman bu setlerin tamamını orijinal fiyattan% 50’ye varan indirimlerle bulabilirsiniz.

Lavabolar, musluklar ve tezgahlar ve baharat rafları gibi ekstra mutfak aksesuarlarını gerçekten bulabilmek istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz, bu ürünleri satan veya büyük indirim satışları olan mağazaları aramaktır. Teşhir modelleri oldukları ve bir bütün olarak tasarlandıkları için, üreticiler ve perakendeciler bu ünitelere bir bütün olarak katılmaya daha isteklidirler.

Kullanılmış Dolapların Eksileri

Kırık dolap kapakları yığınına yakından bakış.

Kullanılmış çalışma veya vitrin satın almanın kesinlikle dezavantajları ve sınırlamaları vardır. Kullanılmış çalışma dolapları, yıllardır birisinin mutfağında günlük kullanımdan kaynaklanan yıpranma ve yıpranma açısından en çok aşılması gerekenlere sahiptir.

Sadece sürekli açılıp kapanma veya çarpma nedeniyle hasar göstermekle kalmazlar, aynı zamanda yıllarca yiyecek ve yağ lekeleri ve diğer günlük kullanım türleriyle mücadele etmek zorundadırlar.

Dolapların en fazla zarar verme eğiliminde olan kısımları, dış etkenlere açık olmaları durumunda kapılar, cepheler ve yan kısımlardır. Hasar, boya veya laminattaki yongalardan, renk değişiminden, gres veya gıda lekelerinden veya donanım arızalarından kaynaklanabilir. Dolaplar tadilat için mutfaktan çıkarılırken ek hasar da alabilir.

Kullanılmış vitrinler hala bir miktar aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalıyor, ancak içinde yaşadıkları birinin evindeki dolaplarla neredeyse aynı miktarda günlük suistimal yaşamıyorlar.

Yiyecek veya içecekle ilgili herhangi bir şeyin aksine, elleçlenmekten daha fazla zarar görme eğilimindedirler. Kapılar, insanların onları sert bir şekilde çarpmasından veya bir satış temsilcisi ile konuşurken çocuklarının dolapları oyuncak olarak kullanmalarına izin vermesinden tamamen kapalı kalmayabilir.

Bir showroom veya ev geliştirme mağazasının vitrinlerden kurtulmasının bir nedeni, stilin eski olmasıdır. Durum böyleyse, bu eski, tarihli dolapları taze ve çağdaş görünmelerini sağlamak için çeki düzenleyebileceğiniz yollar var.

Showroomların, potansiyel müşterilerin bakabileceği ek numune seçeneklerine sahip olmak için dolaplarda ağır nesneleri depolayabileceği zamanlar vardır. Yine de, genellikle bu ekranların mümkün olduğunca yeni ve iyi durumda görünmesini isterler.

Dikkate Almanız Gereken Diğer Faktörler

Düzgün Hazırlayın

Devam etmeden ve yeni veya kullanılmış veya eski vitrinler satın almadan önce ilk adım mutfağınız için ihtiyacınız olan ölçüleri bilmektir.

Unutmayın, kullanılmış veya teşhir dolapları satın alıyorsanız, parayı harcadıktan sonra iade seçeneği yoktur. Her zaman eski atasözünü kullanın; bir kez kesin, iki kez ölçün. Mutfağınızda sahip olduğunuz alana uymayan dolaplara takılıp kalmak istemezsiniz.

Kullanılmış Dolapları Reddetmekte Acele Etmeyin

Tahmin edebileceğiniz gibi, kullanılmış veya eski vitrin satın almak, yepyeni veya özel yapım dolaplar satın almakla uzaktan bile aynı şey değildir. Son derece şanslıysanız, ilk seferinde tam olarak istediğiniz dolapları bulabileceksiniz.

Bununla birlikte, gerçekçi davranıyorsak, özel gereksinimlerinize uyan dolapları bulmanız muhtemelen biraz zaman alacaktır. Yine de akılda tutulması gereken bir şey, esnekliğin, kullanılmış dolapları ararken size uzun süre kazandıracağıdır. En çok kullanılan dolaplar yine de bazı onarımlara ihtiyaç duyacağından, bu süreyi renk ve donanım açısından tam istediğiniz gibi özelleştirip hayallerinizdeki dolaplar haline getirebilirsiniz. Tek gereken biraz dirsek yağı ve yaratıcılık.

Kullanılmış Dolapları Nereden Satın Alabilirsiniz?

Cam panelli ve eski kulplu mat siyah dolap seti.

Mutfağınız için kullanılmış dolaplara yatırım yapmaya hazır mısınız? Aramaya başlama zamanı. İşte uygun fiyatlarla kullanılmış dolap satan birkaç yer:

1. Craigslist

Çılgınca geliyor ama Craigslist’te neredeyse her şeyi bulabilirsiniz. Web sitesinde her zaman eski ev aletlerini ve mutfak dolaplarını satan insanlar var. Yalnızca eski dolaplarını satan insanları bulmakla kalmaz, aynı zamanda web sitesinde satış için listelenen eski teşhir modellerini de bulabilirsiniz.

Bir dolap setine aşık olmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, dolapları satan kişinin bulunduğu yerdir. Craigslist’teki çoğu insan eşya göndermeye istekli değildir ve yeni dolaplarınızı almak için uzun bir yolculuğa çıkmak zorunda kalmak istemezsiniz. Girişler sürekli olarak siteye gelir ve gider, bu nedenle sık sık kontrol ettiğinizden emin olun.

2. Mobilya Showroomları

Neredeyse yeni görünen ve tanınmış bir markadan bir dolap setine göz kulak olursanız, showroomlar en iyi seçeneğinizdir. Çoğu zaman, showroomların mevcut trendlere ve stillere ayak uydurmak için ekran modellerinde hızlı ciroları vardır.

Bu nedenle, genellikle mağazanın artık ihtiyaç duymadığı vitrin setlerinden büyük bir indirim elde edebilirsiniz. Yerel mobilya galerilerinize veya ev geliştirme mağazalarına gitmeden önce, şu anda böyle bir şey sunup sunmadıklarını görmek için önceden birkaç telefon görüşmesi yapın. Bu sorgulamaları vaktinden önce yapmak, sizi yalnızca ihtiyacınız olan şeylere sahip olmadıklarını bulmak için oraya kadar araç kullanma zahmetinden kurtarabilir.

3. eBay

eBay, Craigslist olarak sunduğu avantajlara çok benzer. EBay’in Craigslist’in sunmadığı bir şey, satıcıdan nakliye sağlamaktır. Gerekirse satın almadan önce nakliye seçeneğinin mevcut olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca “şimdi satın al” seçenekleri de vardır ve ihale sürecinden geçmek zorunda değildir.

4. Mimari Kurtarma

Büyük bir şehirde veya büyük bir metropol bölgesinin yakınında yaşıyorsanız, kullanılmış dolapları aramak için harika bir ilk yer mimari bir kurtarmadır.

Şu anda aradığınız şeye sahip olacaklarının hiçbir garantisi olmasa da, bu kurtarmalar tipik olarak, yalnızca bütçeye uygun değil, aynı zamanda hala iyi çalışma koşullarında olan çok sayıda seçenek ve kullanılmış dolap çeşitlerine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir