Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Kum beji rengi boyalı evler

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sıkıcı bir renk olduğunu düşünür; Ancak, bu yetersiz gölgenin sunabileceği çok şey var. Birincisi, boyutu ve tarzı ne olursa olsun çeşitli odalarda kullanılabilir. Bunun dışında duvarlarda, tavanlarda, döşemelerde, döşemelerde ve mobilyalarda da kullanabilirsiniz. Hepsinden iyisi, estetik açıdan hoş bir atmosfer yaratmak için farklı renklerle eşleştirilebilir. Size daha iyi […]

04 Şubat 2022 - 12:56 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi. A+A-

Kum beji rengi boyalı evler

Bej ile Uyumlu 16 Renk

Birçok insan bej renginin yavan ve sıkıcı bir renk olduğunu düşünür; Ancak, bu yetersiz gölgenin sunabileceği çok şey var. Birincisi, boyutu ve tarzı ne olursa olsun çeşitli odalarda kullanılabilir. Bunun dışında duvarlarda, tavanlarda, döşemelerde, döşemelerde ve mobilyalarda da kullanabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, estetik açıdan hoş bir atmosfer yaratmak için farklı renklerle eşleştirilebilir. Size daha iyi bir görünüm sağlamak için bej ile uyumlu en iyi renklerin bir listesi.

BU MAKALEDE

 • Beyaz
 • Yeşil
 • Mavi
 • Mor
 • Turkuaz
 • Portakal
 • kahverengi
 • Açık pembe
 • Gri
 • Sarı
 • kırmızı
 • Siyah
 • Lacivert
 • Altın
 • Parlak Mavi ve Turuncu
 • tek renkli

Beyaz

Bej ve beyaz klasik bir kombinasyondur. Her iki renk de nötr renkler olsa da, iki ton birbiriyle eşleştirildiğinde biraz kontrast oluşturabilir. Sonuç, temiz ve havadar bir görünüme sahip zarif bir kaplamadır.

Bu renk kombinasyonu, odanın daha rahatlatıcı ve ferah görünmesini sağladığı için genellikle oturma odalarında kullanılır. Odaya ferah bir hava kattığı için yatak odalarında da kullanabilirsiniz.

Bu renk kombinasyonunu evin dış cephesinde kullanmayı düşünüyorsanız, mükemmel uyum sağlarlar. Aşağıdaki bej ev ve beyaz süslemeli fotoğrafa bakın.

Yeşil

Bej ile uyumlu bir diğer renk ise yeşildir. Bildiğiniz gibi her iki ton da doğada bulunur ve bu iki renk çoğu zaman bir araya getirilerek ferah ve rahat bir atmosfer oluşur. Ayrıca, bu renk kombinasyonu herhangi bir odayı modern ve ferah gösterebilir.

Bej, orman, zeytin ve koyu yeşil dahil olmak üzere yeşilin farklı tonlarıyla çalışabilir. Çoğu zaman bu renk kombinasyonu, yarattığı konforlu ve rahat ortam nedeniyle oturma odalarında ve yatak odalarında kullanılır. Ayrıca küçük odayı daha ferah göstermek için banyo motifi olarak da kullanabilirsiniz.

Mavi

Doğada görülen bir diğer renk kombinasyonu ise bej ve mavidir. Açık olmak gerekirse, bu renkler bize denizi ve kumu hatırlatıyor. Bu nedenle, özellikle deniz kabukları gibi dekoratif parçalardan bazı vurgu renkleri eklerseniz, bu çift oturma odasına bir plaj havası getirir.

Ek olarak, bu renk kombinasyonu aynı zamanda herhangi bir odayı rahat ve davetkar hissettirebilir, bu da onu yatak odanız için mükemmel bir motif haline getirir.

Bunun dışında bej ve mavi bir odayı görsel olarak büyütebilir. Hal böyle olunca da bu renk kombinasyonunu küçük aralıklı banyolarda ve dar koridorlarda kullanabilirsiniz. Filli boya kum beji rengi

Cesur hissediyorsanız, bej rengi kobalt ve kraliyet mavisi gibi parlak ve çarpıcı bir mavi tonuyla da eşleştirebilirsiniz. Bu renk kombinasyonu, sade bir odaya biraz kişilik katabilir.

Mor

Mor cüretkar bir renktir ve çok dikkatli kullanılmalıdır. Spesifik olmak gerekirse, bu cesur ton, çekici ve zarif hale getirmek için nötr bir renkle seyreltilmelidir.

İyi haber şu ki, mor bej ile iyi çalışabilir. Birlikte eşleştirildiğinde, sonuç, sofistike bir dokunuşa sahip çağdaş bir odadır. Bu nedenle bu renk kombinasyonu genellikle oturma odaları için kullanılır ancak yatak odaları için de kullanabilirsiniz.

Turkuaz

Retro temalı bir iç mekan için bej ile turkuazı kombinleyebilirsiniz. Bu iki renk bir araya getirildiğinde sofistike ve kusursuz bir görünüme neden olabilir.

Örneğin, turkuaz duvarlı bir odaya bej mobilyalar yerleştirebilirsiniz. Odaya biraz stil ve kişilik eklemek için nane veya lavanta dokunuşu da ekleyebilirsiniz.

Turkuaz gibi parlak renkler kullanırken, odayı aşırı dramatik hale getirmekten kaçınmak için kısıtlama zorunludur. Denge oluşturmak için bej gibi nötr bir ton gereklidir. Ayrıca, bu renk kombinasyonu, zarif ve çağdaş bir iç mekana yol açabilir.

Portakal

Ağır nötrlerle çalışıyorsanız, turuncu gibi koyu bir renk eklemek odanın canlı görünmesini sağlayabilir. Ayrıca turuncu, bej bir odayı renklendirerek daha sıcak, davetkar ve rahat hissettirebilir.

Bej rengi duvarlarınız varsa, duvarları aydınlatmak için turuncu perdeler yerleştirebilirsiniz. Vazo veya kırlent gibi turuncu vurgulu parçalar kullanmak, kasvetli bir odaya hayat katmanın başka bir harika yoludur.

kahverengi

Erişilebilir Bej (gri alt tonlu nötr bej), özellikle oturma odası, yemek odası, yatak odası veya koridorda kullanıldığında rahat ve rahatlatıcı bir etki sunar. Unutmayın, bej yatıştırıcı bir renktir, kahverengi ise biraz sıcaklık sağlar. Birlikte eşleştirildiğinde, iki renk ev gibi ve davetkar bir atmosfer yaratır.

Bu renk kombinasyonunu kullanmak için duvarlarınızı ve tavanınızı bej ile boyayabilirsiniz. Buradan, odaya zevkli ve zarif bir görünüm kazandırmak için duvara ahşap kalaslar ekleyebilirsiniz. Bu renk kombinasyonunu kullanmanın bir başka harika yolu da bej renkli duvarlara sahip bir odaya kahverengi mobilyalar yerleştirmektir.

Burada fotoğrafta, bej-gri duvarın, mobilya ve döşemenin ahşap kahverengi rengiyle iyi bir uyum sağladığını ve sıcak ve rahat bir his yarattığını görebilirsiniz.

Açık pembe

Bir odayı yumuşak ve feminen göstermek istiyorsanız, bej ve açık veya pastel pembe harika bir renk kombinasyonudur. İdeal olarak, bu çift bir kızın yatak odası veya çocuk odası için iyi çalışır çünkü yatıştırıcı bir etki yaratır. Ayrıca pastel veya açık pembe, canlandırıcı bir renktir ve donuk bir odaya hayat katabilir.

Bu renk kombinasyonunun mutfak veya yemek alanı için önerilmediğini unutmayın. Bunun nedeni, bu renklerin tatlılar veya tatlılar ile ilişkilendirilmesidir.

Bu nedenle, insanlar hayallerinde kek, kek ve donut olduğu için yemeklerine odaklanamayacaklar. Mutfaklar ve yemek odaları için mavi, kırmızı, sarı ve gri gibi renkleri tercih etmek en iyisidir.

Gri

Bej ve gri her ikisi de nötr olsa da, bu iki rengin eşleşmesi donuk veya kasvetli değil. Aslında bu renk kombinasyonu klas ve ev gibi bir ortam yaratır, bu nedenle onu bir mutfak ve oturma odası için bir tema olarak kullanabilirsiniz.

Ek olarak, yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etki de üretebilir, bu da onu yatak odaları için harika bir motif haline getirir. Bu renk kombinasyonu aynı zamanda bir çocuk odası için de harika çünkü cinsiyetten bağımsız.

Bej rengi duvar boyası olan bir odayı modern göstermek için kilim, kırlent gibi gri vurgulu parçalar ekleyebilirsiniz. Daha şık bir görünüm için desenli gri perdelere de yer verebilirsiniz.

Sarı

Bej ve sarı mükemmel bir kombinasyon çünkü bu iki renk bir odayı hem sade hem de sofistike gösterebilir. Unutmayın, sarı canlandırıcı bir renktir ve aşırıya kaçmadan donuk bir odaya parlaklık katabilir.

Hal böyle olunca bu renk kombinasyonu bir oturma odasında kullanıldığında ev sıcaklığında ve davetkar bir atmosfer yaratıyor. Bunun dışında bej ve sarı da yatak odası ve yemek alanı için motif olarak kullanabileceğiniz harika renklerdir.

Sarı ile güvenli bir şekilde eşleştirmek için, aşağıdaki gibi bazı açık gri tonlarını kullanabilirsiniz:hoş gri, duvarlarda, tavanda veya mobilyalarda sıcak açık gri boya rengi.

kırmızı

Bej ve kırmızı cüretkar bir kombinasyondur ve sadece birkaç kişi bu iki rengi eşleştirebilir. Yine de bu renk kombinasyonu davetkar bir atmosfer yaratır. Aslında kırmızı, donuk bir odaya parlaklık ve hayat getirebilir. Ayrıca, bir odanın zarif ve zamansız görünmesini sağlar.

Bej ile kırmızıyı eşleştirirken, renk paletinde zeytin beji gibi orta bej bir ton seçmek en iyisidir,çalkalayıcı bej,kilim bejveya turuncu, ten rengi ve pembe alt tonlu herhangi bir bej tonu. İç mekana biraz lüks katmak için altın tentürlerle süslemeler de yerleştirebilirsiniz.

Siyah

Bej, sıcak ve havadar bir atmosfer yarattığı için beyaza mükemmel bir alternatiftir. Siyahla eşleştirildiğinde, bu kombinasyon sofistike ama davetkar bir ortam sağlar.

Bej ve siyah kutular, özellikle doğru dekorasyonlar yapıldığında bir odayı zamansız ve zarif gösterecektir. Bu renk kombinasyonu yatak odaları, mutfak ve yemek alanı dahil olmak üzere çeşitli odalarda kullanılabilir.

Dış kısımdaki bej ve siyah kombinasyonu, evin ön cephesini gerçekten zarif gösteriyor. Aşağıdaki fotoğrafa bakın. Bu, bej dış cephe kaplaması, gri çatılar, beyaz döşeme ve siyah panjurlar arasında iyi bir renk kombinasyonudur.

Siyah, herhangi bir bej tonuyla eşleştirilebilir. Ancak kusursuz bir görünüm elde etmek için siyahı soğuk ve orta tonlarda bej boya rengiyle eşleştirmek en iyisidir.

Lacivert

Cesur ve parlak renkler kullanmak istemiyorsanız bunun yerine lacivert kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi bej ve lacivert klasik renklerdir.

Kombinasyon bir araya getirildiğinde, zarif ama rahat bir atmosfer yaratır. Unutmayın, bu iki ton birlikte iyi çalışır çünkü ikisi de nötr renklerdir, ancak bir odaya renk ve hayat katabilirler.

Bu renk kombinasyonunu kullanmanın harika bir yolu, lacivert vurgulu bir duvarı bej bir duvarla eşleştirmektir. Bunu yaparak odaya bir renk patlaması ekleyebilirsiniz.

Altın

Bej, altın süslemeleriniz için mükemmel bir arka plandır. Altının bej bir arka plana biraz stil ve lüks katabileceğini unutmayın.

Bunu yaparak, sıkıcı bir odayı zarif ama rahat bir ortama dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bej renkli bir odada bej renkli bir mobilyanın üzerine vazo, resim çerçevesi gibi altın süslemelerin yerleştirilmesi, odanın daha çekici ve şık görünmesini sağlayacaktır. Yukarıdaki fotoğraftaki örneğe bakın.

Parlak Mavi ve Turuncu

İkiden fazla rengi eşleştirmek riskli olabilir. Estetik açıdan hoş bir ortam yaratmak için kullanacağınız tonların birbirine iyi uyum sağlaması gerektiğini unutmayın.

Renklerle oynamak istiyorsanız, bej rengi turuncu ve parlak mavi ile eşleştirebilirsiniz. Belirtildiği gibi, bej ve mavinin eşleşmesi bir kıyı görünümü veya bir plaj havası yaratır. Turuncu eklendiğinde, koyu renk odaya çok fazla kişilik getirir. Ayrıca, bu renk kombinasyonu rahat bir atmosfer yaratır.

tek renkli

Monokromun çekilmesi zordur; Ancak bej, çok fazla kullanabileceğiniz ve yine de harika görünebileceğiniz birkaç renkten biridir.

Aslında bejin farklı tonlarını kullanarak sade ama samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca, küçük bir odayı geniş gösterebilir. Ancak, bejin soğuk ve sıcak tonlarını kullanırsanız monokromun iyi çalıştığını unutmamalısınız.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar...

İç duvarlar nasıl boyanır Evin iç duvarlarını renklendirmek için beş kolay adım beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları,...

Lake mutfak dolabı boyama Lake mutfak dolabı boyama

Ahşap için parlak, lake dolabı boyama opak veya yarı parlak olabilen cilalama ve kaplama verniği olmak üzere iki işlem vardır. İlk pros...

Dış cephe boya renkleri görseller Dış cephe boya renkleri görseller

Dış cephe boya renkleri nasıl seçilir Evinizin çekiciliğini artırmanın en kolay yollarından biri dış cephe boyasının rengini değiştirme...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ