Kum rengi paleti

Normalde bildiğimiz sahil kumu rengi soluk kremden altın veya karamele kadar uzanır, ancak dünyanın bazı yerlerinde kumlar kırmızı, çikolata kahvesi, pembe, turuncu, altın, mor, yeşil veya siyah olabilir.

Ve bu nasıl oluyor? Plajlar, herhangi bir okyanusun kıyısında oluşturulabilir, binlerce yıldır dalgalar kıyı boyunca akarak düz alanlar oluşturur. Bu yeni genişlikler, en derin deniz topraklarından yıkama tortuları biriktirmeye başlar.kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji Rüzgarların ve kıyı fırtınalarının oluşturduğu erozyon yardımıyla denizin derinliklerinden çökeltileri iterler ve sahilde bir kumsal doğar. Herhangi bir normal kumsaldaki kumun rengi, genellikle çevredeki manzarayı ve bitişik okyanus tabanının kompozisyonunu yansıtır. Uzun yıllar boyunca üretilen volkanik aktivite, ezilmiş bir mercan veya yakındaki farklı değerli taşlar, kumun farklı renk tonlarına sahip olmasının nedeni olabilir.

Beyaz kum

Hyams Plajı Avustralya, Yeni Güney Galler’de bulunan bir kasabadır ve üç parlak beyaz kumlu plaj, kuzeyde Chinamans Plajı, güneyde Hyams Plajı ve Mariner’s Beach ile çevrilidir. Üçünün en büyük plajı, yaklaşık 2 kilometre uzanıyor. Hyams Beach, Guinness Rekorlar Kitabı ince kuvars tanecikleri sayesinde dünyanın en beyaz kumuna sahip plajlara sahip olmak için.

Yeşil kum

Dünya kıyılarında yeşil kum bulabileceğimiz en önemli yerlerden ikisi adalar Hawaii ve Islas Galapagos, ancak diğer birçok volkanik alanda da bu tür kumları bulabiliriz, örneğin birkaç Kanarya Adaları.

Yeşil kum esas olarak bazalt (lav) aşındıran olivin kristallerinden oluşur. Kristaller çoğu plaj kumundan daha ağırdır ve kumsala yerleşmelerine neden olurken, daha hafif kum taneleri güçlü dalga aktivitesi ile yıkanır. Olivin, demir ve magnezyum içeren silikat bir mineraldir.kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Pembe arena

Pembe kumsallar da oldukça nadirdir. Bunlar yalnızca kırmızı iskelete sahip küçük bir organizma içeren büyük mercan resif oluşumlarının yakınındaki alanlarda meydana gelebilir.
Öldüklerinde, bu iskeletler okyanusun dibine düşer ve yavaş yavaş, akıntıyla kıyıya taşınan ve kumla karışan küçük parçacıklar halinde aşınırlar. Pembe kumlu bir plajın en güzel örneği şu adreste görülebilir: Harbour Adası Bahamalar’da Porto Riko, Bermuda, Barbados, Filipinler, hatta İskoçya’da daha pembe kumsallar olmasına rağmen.Kum renginde dekore edilmiş rahat ve aydınlık salonlar

Turuncu kum

Malta adasındaki Ramla il-Hamra Plajı Gozo Bulabildiğimiz en turuncu renklerden birine sahip. Porto Ferroİtalyan yarımadasının açıklarında, Sardunya adasında büyük kum tepeleri ile desteklenmiştir. Her iki ada da doğada volkaniktir ve İtalya’nın güney ucunda Akdeniz’in dibinden yukarı doğru çıkıntı yapar. Turuncu kumları, volkanik tortulardan ve bölgede bulunan alışılmadık turuncu bir kireçtaşından elde edilir.kum beji boya | Elpars Dekor

kırmızı kum

Dünyada çok az kırmızı kumsal var. Hawaii, Rabida Adası, Galapagos veya Santorini, Yunanistan’da bulunabilirler. Kum esas olarak demirden yapılır.

Eşsiz jeolojisi sayesinde, Hawai Bu kum rengi ile en çok kumsala sahip adadır. Hawaii’nin Maui adasında bulunan, Kaihalulu Plajı Adanın doğu yarısında, Hana Körfezi yakınlarında küçük bir koyda gizlidir. Dünyanın sayılı kırmızı kumsallarından biri olan kum, kırmızı-siyah rengini koyu çevreleyen demir bakımından zengin tepeden alır.kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , https://www.dekormimari.com/ic-dekorunuzda-bej-nasil-kullanilir/marshall-boya-renkleri-kum-beji-1/iç cephe boya renkleri kum beji

Mor kum

Çevreleyen tepelerde manganez granat Pfeiffer Plajı Big Sur’da, Kaliforniya denize doğru yıkayarak kumu canlı bir mor renge çevirir. Ne kadar kuzeye giderseniz, kum o kadar mor olur.
Güne bağlı olarak, kumlar mor, lavanta, yakut kırmızısı, pembe veya koyu mor tonlarında parlayabilir. Kıtanın karşı tarafında, Long Island’ın kuzeybatısındaki dağlar, kıyı kumlarını maviye çeviren mineral piemontit içerir.

Çikolata kumu

Kaliforniya’daki Rockaway Plajı, başka herhangi bir plajda görülebilecek en lezzetli renklerden biri olan çikolatayı sergiliyor.

Bu olağandışı renk, sahili çevreleyen yamaçlardan yeşil volkanik kayayla karışan mavimsi gri kireçtaşının erozyonundan kaynaklanıyor.kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Gökkuşağı kumu

Rainbow Plajı Fraser’ın Adası’nda Avustralya Dalgalar ve rüzgarlar sayesinde 70’den fazla farklı renk gösterdiğinden normal bir renk paletine göre sınıflandırmak imkansızdır.

Renklerin çoğu, son buzul çağında oluşan ve gökkuşağı şerbetinin katmanlarına kıyasla çok zengin bir saçaklı olan sahilin arkasındaki uçurumlarda açıkça görülebiliyor. Ancak gerçek bir muamele için, her el hareketiyle yeni bir sanat eseri oluşturan bantlarla farklı renkli kum katmanlarını ve katmanlarını görmek için sahildeki kumları kazabilirsiniz.

Siyah kum

Sahil kumu renk paletinin bu özetinin beyazla (teknik olarak tüm renklerin karışımı) başladığı göz önüne alındığında, rengin olmaması olan siyahla bitirmek en uygun görünmektedir. İkincisi bilimsel terimlerle doğru olsa da, mantıksal olarak dünyanın dört bir yanındaki siyah kumlu plajlarda renk eksikliği yoktur, bunlar kıyıya yakın volkanik faaliyetlerin şaşırtıcı bir sonucudur.kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum beji

Siyah kum, yüksek dalga enerjisine sahip bölgelerde, volkanların kenarlarında ve kayanın çoğunun magmatik, koyu veya zayıf renkte olduğu yerlerde silis üzerinde silis kumu üzerinde bir tabaka olarak görülebilir. Bir dizi farklı koyu mineralden (çoğu demir açısından zengin ve silis kumundan daha ağır) oluşabilir. Bu ağırlık, dalgaların yüksek enerjisi en hafif kum tanelerini denize döndürdüğünde kalmasını sağlar.

Kara kumlar aynı zamanda volkanların içinde oluşan ve püskürmeler sırasında dışarı atılan lal taşı, yakut, safir, topaz ve tabii ki elmas gibi değerli taşların kaynağıdır. Siyah kumlu plajlar, özellikle Güney Pasifik adaları, Tahiti, Hawaii, Antiller, Filipinler, İzlanda, Yunanistan ve İspanya’da olmak üzere herhangi bir volkanik bölgede bulunabilir. kum beji rengi , kum beji boya renkleri , filli boya renkleri kum beji , dyo kum beji rengi , boya renkleri kum beji , kum beji rengi filli boya , marshall kum beji kodu , filli boya kum beji rengi , iç cephe boya renkleri kum bejiKanarya Adaları.