Lake mutfak dolabı boyama

Ahşap için parlak, lake dolabı boyama opak veya yarı parlak olabilen cilalama ve kaplama verniği olmak üzere iki işlem vardır.

İlk prosedür, vernikle kaplanmak yerine iyileştirilmesi gereken değerli ahşaplar için uygundur. lake mutfak dolabı boyama

İkinci işlem mobilyalara, zeminlere, pencerelere, çitlere verilir. Ortamın nem koşullarına bağlı olarak, ahşap genişler veya büzülür ve özellikle atmosferik maddelere maruz kalan yüzeylerde çatlama ve soyulmayı önlemek için dikkate alınması gereken şey budur.lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,

Her boya belirli bir nemi absorbe edebilmelidir, bu nedenle her zaman kullanım amacına göre boya veya ahşap ürünleri satın almak önemlidir. İç cephe boyaları dış cepheye uygun olmamakla birlikte, dış cephe boyaları da iç mekanlarda kullanılabilir.

beyaz lake boya

Parlatma, ahşabın doğal yapısını vurgular. Çalışmaya başlarken önce yüzeyi hem zımpara kağıdı hem de zımpara ile düzleştirmeli ve tahılı bozmadan ahşabın yüzeyini düzleştirmelisiniz. Ahşabın hazırlanması ıslatma ve temizlemeden oluşur. S.

bir fırça veya süngerle ahşap üzerine hafif sabunlu bir solüsyon sürüyorum, kuvvetlice fırçalayın, temiz su ile durulayın ve kurulayın.

Kuruduktan sonra tane yönünde ince taneli bir zımpara kağıdı geçirilerek oluşan ahşabın tozu alınır.

Leke, ahşabın doğal dokusunu örtmeden yüzeyde doğal renge güzel bir gölge geçirdi. Mordan ile işlenen yüzeyler koruyucu maddelerle kaplanmalıdır; ev içi kullanım için aşağıdaki tipler kullanılır:

  1. Toz halindeki su mordan: yarım litre sıcak suda metal kaplar kullanmadan çözdürün, soğuduktan sonra kullanın. Işığa ve havaya dayanıklıdır, her türlü ahşap için uygundur, su katılarak hafifletilebilir;
  2. ruh mordant: sadece mat cilalama için kullanılır. Yarım litre suda bir torba, ben mari usulü ısıtılan ruhta çözülür (dikkat yangın tehlikesi);
  3. Çizilmeye dayanıklı leke: Piyasada hazırdır, tanik asit içeren ahşaplar için uygundur (örn. Meşe ağacı).

Lekenin tonu perakendeci tarafından gölge kılavuzu ile seçilmelidir, ancak her bir ahşap renge farklı tepki verebilir, bu nedenle son rengi seçmeden önce küçük bir test yapmak ve kurumaya bırakmak daha iyidir. Çalışma yöntemi tüm lekeler için aynıdır, ahşabın verniklenmesi yönünde bol miktarda leke solüsyonu fırça veya süngerle geçirilir.

lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,

lake mobilya boyanır mı

Tüm yüzey iyice emprenye edildikten sonra uygulama daneye çapraz olarak tekrarlanır ve son olarak kuru bir fırça veya sünger ile tane yönünde son kat son kat geçirilir. Dikey yüzeyler her zaman aşağıdan yukarıya işlenmelidir. Leke bir gece kurumaya bırakılmalıdır.

Mat cilalama ipeksi bir etki sağlar: çok uçucu bir çözücü içinde nitroselüloz bağlayıcılı bir ciladan oluşur. Opak, renksiz veya hafif renkli olabilirler. Küçük yüzeylerde yumuşak bir fırça kullanılır, daha büyük yüzeyler için yünlü bezler (örneğin keten artıkları), kullanılacak maddeyle ıslatılan ve şerit halinde hafif bir basınçla şeritten geçen bir tür el yastığı kullanılır. ahşap tahıl.

Yatak yarı kuru geçirilmelidir. Mat vernik, özel renkli bir verniktir, yumuşak bir fırça ile geçirilmeli, bir miktar baskı ile soyulmalıdır, çabuk kurur.

Özellikle kullanılmış mobilyaların yenilenmesi için uygundur; önce nemli ve çok sıkılmış bir geyik derisini kuvvetli bir şekilde bir yüzeye geçirin, kurumasını bekleyin, ardından zımpara kağıdını geçirin ve oluşan tozu alın ve son olarak yumuşak bir fırça ile cilayı geçirin.

lake mobilya boyama

İç cephe boyası: (kapılar, merdivenler, pencereler, gardıroplar, sandalyeler, genel olarak mobilyalar). Ürün ticari olarak renksizdir, ahşabın damarlarını vurgulamak için kullanılır, yüzeyler daha fazla aşınmaya maruz kalır. Renksiz vernikten sonra özel daha dayanıklı sentetik bir emaye uygulanabilir. İç cephe boyası kokusuzdur. Ahşap cilalama sadece uzmanlar içindir çünkü zaman, sabır ve enerji gerektirir. Cilalanacak yüzey tamamen temiz, pürüzsüz ve kusursuz olmalıdır.

lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,

Temel cilalama : Tüm gözenekleri doldurmak için dairesel hareketlerle keten bir ped kullanarak gece boyunca kurumasını bekleyin.

Yüzey parlatma : yüzeyi parlatma yağı ile ıslatın, seyreltilmiş cilayı keten bir pedle silin ve bir gece kurumaya bırakın. Aynı işlemi 3 ila 5 kez tekrarlayın, keten bezinin önceki katmanları çizmediğinden emin olun.

Yüzey bitirme : Son katın üzerinden keten bezi, parlak ve kusursuz bir yüzey elde edene kadar uzun süre geçirin. Tropikal ahşapları ve tik ağacını cilalamak için özel yağlar veya özel boyalar kullanılmalıdır.

Ahşabın ve türevlerinin boyanması : Renkli bir emaye ile ahşabın tüm yüzeylerini kaplayabilir ve iyileştirebilirsiniz, tıpkı eski bir mobilya parçasını modern ve neşeli yapabildiğiniz gibi.  

lake dolap boyama

Ham ahşap verniği: Parçanın içine sığması amaçlanıyorsa 4 kat vernik gerektirir. Ham ahşap, yağ veya ahşap koruyucu bir madde ile hazırlanmalı ve aynı zamanda yüzeyi kazıyıp düzleştirmelidir. Hazırlık boyası genellikle sementit gibi beyaz bir boya ile verilir. Yarı parlak veya opak sentetik emaye ile iki kat uygulayın ve iyice kurumasını bekleyin. Üçüncü bir kat emaye uygulanması gerektiğinde, hazırlık boyası ve emaye aynı marka olmalıdır. Daha fazla aşınan nesnelere (mobilya, oyuncaklar) darbeye dayanıklı sentetik boya uygulanmalıdır.

Eski boyalı yüzeyler : Hasar görmemişlerse, amonyak solüsyonu ile yıkayın, kurumasını bekleyin ve hafifçe zımparalayın, bir kat emaye uygulayın. Hasar görmüşse soyulan kısımları çıkarın, kalan kısımları uygun bir çözücü ile yıkayın, ardından ahşaba yapışan kısımlara koruyucu bir sıvı uygulayın. Neredeyse tahrip olmuşsa, eski boyayı bir asit çözücü ile ham olana kadar çıkarın. lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,