Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Laminat parke zemin

Yüzen zeminler, parçaların birleşik, taşınmaz bir bütün oluşturmak için nasıl bir araya geldiği konusunda yapboz bulmacalarına çok benzer. Yolda duvarlar olmasaydı, muhtemelen tüm zemini alıp başka bir odaya taşıyabilirdiniz. Bu, yüzer zeminleri, her seferinde bir tahta veya fayans olmak üzere yerine çivilenmiş veya yapıştırılmış geleneksel zeminlerden farklı kılar. Neden “Yüzer Zemin” Diyorlar? ‘Yüzer’, zeminin alt […]

19 Şubat 2021 - 5:09 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi. A+A-

Laminat parke zemin

Yüzen zeminler, parçaların birleşik, taşınmaz bir bütün oluşturmak için nasıl bir araya geldiği konusunda yapboz bulmacalarına çok benzer. Yolda duvarlar olmasaydı, muhtemelen tüm zemini alıp başka bir odaya taşıyabilirdiniz. Bu, yüzer zeminleri, her seferinde bir tahta veya fayans olmak üzere yerine çivilenmiş veya yapıştırılmış geleneksel zeminlerden farklı kılar.

Neden “Yüzer Zemin” Diyorlar?

‘Yüzer’, zeminin alt zemine ya çivileme ya da yapıştırma yoluyla doğrudan bağlanmaması anlamına gelir. Düzgün hazırlanmış bir alt zeminin üzerinde basitçe dinlenir veya “yüzer”. Zeminde yürürken gürültüyü azaltmaya yardımcı olmak için yeni döşemenin altına gürültü emici bir mantar veya köpük altlık da yerleştirilebilir. Bazı yüzer döşemeler, her bir döşeme parçasına zaten eklenmiş alt tabakaya sahiptir.

Bu, montajı diğer kaliteli zemin kaplamalarından biraz daha kolay ve daha hızlı hale getirir. Yüzer bir zeminin döşenmesi de genellikle geleneksel yöntemler kullanılarak benzer döşeme türlerinin döşenmesinden biraz daha ucuzdur.

Yüzer Zeminin Faydaları

Oda nemi, değişen hava koşulları nedeniyle değişiklik gösterme eğilimindedir. Nemdeki bu değişiklikler ahşap zeminlerin genişlemesine ve daralmasına neden olabilir. Bu genişleme ve daralma, yapıştırılmış veya çivilenmiş levhaların burkulmasına ve bükülmesine neden olabilir. Sonuçta, hareket etmenin başka yolu yok!

Yüzer bir zemin yerinde sabitlenmediği için nem onu ​​statik olan ahşap zeminler kadar etkilemez. Yüzen bir zemin, değişen hava koşullarında zarar görmeden genişleyebilir ve daralabilir.

Hasar görmüş yüzer bir zeminin bir kısmını değiştirmek, yapıştırılan döşemeyi değiştirmekten daha kolaydır. Yapıştırılmış zeminler ister tek parça isterse tüm zemin olsun, kaldırılması çok zordur.

Bir zemini değiştirme zamanı geldiğinde, yüzer bir zemini kaldırmak, onu ilk etapta kurmak kadar kolaydır. Çivilenmiş veya yapıştırılmış seçeneklerden farklı olarak, sıkıcı bir şekilde çivileri kaldırmanız veya yapıştırılmış karoları alt zeminden zorla ayırmanız gerekmeyecek. Bu, evinizde çok daha az karmaşa, gürültü ve bozulmaya neden olur. Aynı zamanda çok daha hızlı.

Farklı Yüzer Zemin Türleri

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yüzer zemin türleri vardır. Seçiminiz büyük ölçüde bütçenize, tasarım estetiğine, evinizin mimari tarzına ve yüzer zemini evinizde nereye yerleştirmeyi planladığınıza bağlı olacaktır.

Dil ve Yiv Ahşap

Bu tip yüzer döşeme, gerçek sert ağaçtan veya ‘tasarlanmış’ ahşap döşemeden yapılabilir. İkincisi, ince bir gerçek ahşap kaplama tabakası ile kaplanan kalıplanmış veya preslenmiş ahşabı ifade eder. Tasarlanmış ahşap döşeme, mutfaklara, banyolara veya bodrumlara monte edildiğinde genellikle su hasarına daha az eğilimlidir.

Her iki ahşap döşeme türü de yeni gibi görünmeleri için giyildiğinde zımparalanabilir ve yeniden cilalanabilir. Parke zeminler baştan sona sağlam olduğundan, birkaç kez yeniden cilalanmaya dayanabilirler. Tasarlanmış bir zemin üzerindeki ince kaplama genellikle bir veya muhtemelen iki kez zımparalanabilir ve yeniden cilalanabilir.

Bambu

Bambu, dayanıklı, çevre dostu bir döşeme seçeneğidir. Sert ağaçlar gibi, bambu döşeme de tekrarlanan zımparalama ve yeniden cilalama işlemlerine dayanacak kadar dayanıklıdır. Daha yavaş büyüyen bir ağaçtan ziyade hızlı büyüyen bir çim olduğu için, bambu döşeme tipik olarak benzer kalitede bir sert ağaçtan daha ucuzdur.

Bambu döşeme, çeşitli farklı tahıl yönlerinde, renklerde ve kaplamalarda mevcuttur. Özellikle çağdaş bir evde yaşıyorsanız, seveceğiniz bir tane olduğundan emin olabilirsiniz!

Esnek Vinil Karo (SPC veya WPC)

Gelişmiş üretim teknolojileri ve üstün malzemeler, esnek vinil karoyu birkaç on yıl öncesinin karosundan çok uzak kılar. Bu vinil karolar, geliştirilmiş dayanıklılık ve ayak altında konfor ile ahşap veya taş görünümü sunar. Onlar da büyük ölçüde suya dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Lüks vinil karo unvanlarını gerçekten hak ediyorlar!

Vinil tahta döşeme, ahşap tahta döşemenin görünümünü taklit ederken, diğer vinil seçenekleri taş karolara çok benzer. Onlara çıplak ayakla basana kadar, yani! Sert, soğuk taştan farklı olarak, vinil versiyonu yumuşaktır ve ayak altında oda sıcaklığıdır.

Yüzer Zeminler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Taş Polimer Kompozit (SPC) döşeme, daha sert bir desteğe sahip bir lüks vinil karo türüdür. Bu destek, polimer stabilizatörlerle karıştırılmış kireçtaşı tozundan oluşur. Bu sert, son derece yoğun destek, bu tip vinil karoların yüzer bir kurulumun üstesinden gelmesine izin verir. Yüzecek kadar sert olan başka bir vinil döşeme türü, Ahşap Plastik Kompozit (WPC) olarak bilinir.

Yüzer Zeminler Muazzam Tasarım Esnekliği Sunuyor

Mevcut muazzam sayıda seçenek, yüzer döşemeleri bir tasarımcının hayali haline getirir. Gerçek sert ağaçların, işlenmiş ahşap ve bambunun yanı sıra lüks vinil karo yüzer zeminlerde sayısız seçenek mevcuttur. Taş, seramik ve hatta metal görünümlerinden birini seçin. Yüzlerce seçenek, benzersiz eviniz için doğru görünümü bulmanızı mümkün kılar.

Bu kadar çok seçeneğe sahip olmanın biraz göz korkutucu olabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle döşeme uzmanlarımız sizin, yaşam tarzınız ve eviniz için doğru döşemeyi seçmenizde size rehberlik etmekten her zaman mutluluk duyar. Hatta onları yerinde görebilmeniz için en sevdiğiniz örnekleri evinize bile getireceğiz.

Döşemeyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sormaktan asla çekinmeyin! Döşeme uzmanlarımız, mağazalarımızdan birinde veya yerinde sorularınızı yanıtlamaktan her zaman mutluluk duyar. Ayrıca, yüzer bir zeminin eviniz için doğru olup olmadığını tartışmak için deneyimli döşeme uzmanlarımızdan biriyle çevrimiçi danışmanlık da sunuyoruz.

Yeni Yüzer Döşemenizi Yapalım

Bölge Kat Deposu’nda, yüzer döşemeler dahil her türlü zemin kurulumunda uzmanız. Yerel uzmanlarımız, kaliteli döşeme kurulumları konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Tüm sert ağaç, mühendislik parke, lüks karo veya yenilenebilir döşeme ve kurulum ihtiyaçlarınızı karşılayacak uzmanlığa ve deneyime sahibiz. Yüzer döşeme kurulumunuzu bugün görüşebilmemiz için bizimle iletişime geçin!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ve Lekeleri Önlemek için 10 İpucu Halı Nasıl Temizlenir: Halısını Korumak ...

Sydney Shields tarafından | Gerçek Kontrol Eden: Ashley De Zeeuw 23 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı. Yorum Yap Halı, piyasadaki en popü...

Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu Parke Zemin Yenileme Hızlı Kılavuzu

Parke döşeme, 1960’larda Amerikan evlerinde ilk olarak popüler hale gelen benzersiz bir stildir. Standart döşeme deseni değildir,...

Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır Gıcırtılı Zemin Nasıl Onarılır

Genç çocuklarınızın sokağa çıkma yasağını geçip geçmediğini bilmeniz gerektiğinde gıcırtılı zeminler kullanışlı olabilir, ancak aksi ta...

Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajları Nelerdir? Sert parke Ağacın Halıya Göre Avantajlar...

Sert ağaç ve halı, konut ve ticari mülkler için iki popüler döşeme malzemesidir, ancak hangisi daha iyidir? Her iki seçenek de farklı a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ