Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Laminat ve Vinil Döşeme

Bu Haber 09 Mart 2021 - 17:37 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

parke zemin üzerinde yalınayak yürüyen kadın

REDPIXEL.PL/ Shutterstock

Uygun maliyetli zemin çözümleri ararken, laminat ve vinil zemin kaplaması, parke, taş ve karo için mükemmel alternatiflerdir. Her ikisi de dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda kolay kurulum ve bakım özelliğine sahiptir. Laminat parke ile vinili karşılaştırırken, her bir döşemenin hangi odalarda en iyi şekilde çalıştığı, mevcut döşeme türleri ve her birinin avantajları ve maliyetleri dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Bu kılavuz, projeniz için hangi döşeme tipinin en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için laminat ve vinil zeminlerin derinlemesine karşılaştırmasını sağlar.

Laminat parke

Laminat parke hakkında ne olduğu, hangisi için en iyisi olduğu, mevcut farklı laminat parke türleri ve bununla ilişkili faydalar ve maliyetler dahil her şeyi öğrenin.

Laminat parke nedir?

Laminat parke iyi performans gösteren ve ayağın altında iyi hissettiren ekonomik ve işlevsel bir döşeme kurulum seçeneğidir. Laminat, reçine ile kaplanmış dört katmandan oluşur: bir üst aşınma katmanı, bir baskılı, dekor katmanı, bir sunta katmanı ve bir destek katmanı ve doğal ahşap ve taşı taklit eden birçok stilde gelir. Bu ürün çizilmeye karşı dayanıklı ve temizlenmesi kolay olsa da, bazı ev sahipleri nemin şişmesine ve kolayca kırılmasına neden olabileceğini fark eder. Verimli malzemeleri ve üretimi nedeniyle, laminat parke diğer zemin kaplama ürünlerine kıyasla nispeten ucuzdur. Laminat parkenin nerede kullanılacağı. Kurulacak en iyi odalar laminat parke yemek, aile ve oturma odaları gibi trafiğin yoğun olduğu odaları içerir. Parke evinize değer katarken, laminat kullanmak bu döşemenin görünümünü ek dayanıklılıkla taklit edecektir. Akçaağaç, meşe, taş, fayans ve daha fazlasına benzeyen stiller bulabilirsiniz. Mevcut bir zeminin üzerine laminat döşemeniz gerekirse, düşük profilli tasarımı bunu yapmanıza olanak tanır.

Laminat parke çeşitleri

Laminat parke, birbirine kenetlenen plakalar (“yüzer zemin” olarak bilinir) veya bir arka tutkal tabakası içeren tutkal ve tutkalsız kurulumlara ek olarak dekorunuza uyacak birçok stilde sunulur. Tutkal seçeneği, döşeme tahtaları arasında bir sızdırmazlık oluşturmaya yardımcı olur ve bu, banyolar ve mutfaklar gibi dökülmelerin sıklıkla meydana geldiği alanlara monte edilirken faydalı olabilir.

Laminat parkenin faydaları

Laminat parkenin oldukça gerçekçi görünen ucuz bir kurulum olmasının yanı sıra, diğer faydalargücü, çizilmeye karşı dayanıklılığı ve dayanıklılığı dahil. Ayrıca leke tutmaz, geniş bir stil yelpazesi olduğunu ve bunlar için mükemmel bir seçim olduğunu göreceksiniz. alerjiden muzdarip.

Laminat parke maliyetleri

Bir laminat parke projesi için ortalama toplam maliyet, Metrekare başına 4 dolar ve 5 dolar. Bozuk, bu, aralarında ödeme yapmayı bekleyebileceğiniz anlamına gelir Metrekare başına 2 dolar ve 3 dolar Kurulum için. Ortalama malzeme maliyeti Metrekare başına 1,50 ABD doları, alt kaplama fiyatları ortalama Metrekare başına 0,30 ABD doları. Kurulumu kendiniz yapmayı seçerseniz, sadece hammaddelerin maliyetlerini ve bunların hepsini hesaba katmanız gerekir. ihtiyacınız olacak araçlar projeyi tamamlamak için.

Vinil döşeme

Şimdi bir göz atalım vinil döşemene olduğu, ne için en iyisi olduğu, mevcut tipler, maliyetleri ve faydaları dahil.

Vinil döşeme nedir?

Vinil döşemeler üretim süreci, PVC’den (polivinil klorür plastik) yapılan sentetik malzemeleri içerir. Küçük PVC parçaları aşırı ısıya maruz kaldığında ve ince tabakalar halinde bastırıldığında esnek vinil tabakalar oluşur. Bu plakalar, seramik karolar, taş ve ahşap dahil olmak üzere çeşitli malzemeler gibi görünebilir ve hissedilebilir. Benzerliklerinden dolayı vinil, linolyum ve laminat parkeyi karıştırmak kolaydır. Aradaki fark, vinil döşeme bileşiminin tamamen sentetik olması, linolyum ve laminatın ise doğal malzemeler içermesidir. Bu, vinilin daha basit bir kuruluma sahip olduğu ve daha az maliyetli olduğu anlamına gelir.

Vinil döşeme aşağıdakiler için en iyisidir:

Vinil döşeme çamurluklar, mutfak, banyolar ve çamaşır odaları dahil evinizdeki birçok oda için en iyisidir. Kapalı bir verandanız varsa, vinil döşeme de bu alan için mükemmel bir seçimdir. Vinil herhangi bir yüzeye monte edildiğinden, bu malzeme bodrumlarda da işe yarar.

Vinil döşeme çeşitleri

Var üç ana tip vinil plakalar, vinil levhalar ve soyup yapıştır yer döşemeleri dahil vinil döşeme. Bunun ötesinde, yapısı ve derecesi ile ilgili üç seçeneğiniz var. Bunlar arasında kalınlıkları ve dayanıklılıkları nedeniyle rakip stillerden daha yüksek kaliteli lüks vinil plakalar, dört katmanlı bir yapıya sahip su geçirmez bir seçenek olan WPC vinil döşeme ve taş-plastik kompozit içeren sert çekirdekli vinil plakalar bulunur. evinizin yoğun trafik alanları için mükemmel olan çekirdek.

Vinil döşeme faydaları

Vinil döşemenin bakımı kolaydır, suya dayanıklıdır, rahattır, uygun maliyetli ve dayanıklıdır. Ayrıca kurulumunun kolay olduğunu göreceksiniz ve bu kurulum nerede yapılırsa yapılsın, vinil döşemenin leke direncinden yararlanacaksınız.

Vinil döşeme maliyetleri

Vinil zemin döşemenin fiyatı arasında Metrekare başına 2 dolar ve 3 dolar. Kurulum için işçilik aynı maliyet aralığına sahiptir. Metrekare başına 2 dolar ve 3 dolar. Yine, döşemeyi kendiniz döşemeyi seçerseniz, gerekli araçlarla birlikte yalnızca hammaddelerin maliyetini hesaba katmanız gerekir.

Laminat ve vinil zemin

Laminat ve vinil zeminleri karşılaştırırken farklılıklar ve benzerlikler vardır. Yapılacak en iyi şey, kurulumun hangi odada yapılacağını belirlemek ve ardından o oda için hangi malzemenin en iyi olduğuna karar vermektir. Laminat parkeyi vinil ile karşılaştırırken, karar vermenize yardımcı olabilecek başka bir husus, sentetik veya tamamen doğal malzemeler kullanmak isteyip istemediğinizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Vinil ve laminat aynı mı? Vinil döşeme fayans veya tabaka halinde mevcuttur; esnektir ve bakımı kolaydır. Laminat parke Serttir, kenetlenen kenarları vardır ve alt zemine tutturulması gerekmez, vinil ise kurulum sırasında kendinden yapışkanlı bir destek veya tutkal kullanır. Her iki malzeme de seramik karo, ahşap ve taşın görünümünü taklit eder. Daha dayanıklı, vinil mi yoksa laminat mı? Vinil döşemenin montajı daha kolayken, laminat parke daha dayanıklı. Hasara dayanıklıdır ve yüksek trafikli alanlar ve çocuklu veya evcil hayvanlı evler için idealdir. Laminat veya vinil döşeme banyolar için daha mı iyi? Laminat parke neme, çizilmeye ve lekeye karşı dayanıklıdır ve yoğun yaya trafiğinde dayanıklıdır ve bu onu harika bir seçenek haline getirir. Suyun altına girmemesini sağlamak için küvetlerin ve tuvaletlerin etrafında silikon contaya ihtiyaç vardır. Soy ve yapıştır çeşitleri su sızıntılarına duyarlı olabileceğinden, vinil döşeme, özellikle de vinil levha banyolar için iyi bir seçimdir. Döşememi döşemek için bir profesyonel tutmalı mıyım? Deneyim seviyenize bağlı olarak, laminat veya vinil zeminleri bir DIY projesi olarak kurabilirsiniz. Alanı nasıl ölçeceğinizden ve ne kadar malzemeye ihtiyacınız olduğunu hesaplayacağınızdan emin değilseniz, bir profesyonel kiralamak iyi bir fikirdir. Biliyorlarsa altlık mevcut herhangi bir döşemenin ortaya çıkması gerekip gerekmediği, malzemenin nasıl kesileceği ve tahta sıralarının doğru bir şekilde nasıl monte edileceği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
Dekorasyon
Çocuklar HABERLERİ
Ev Tasarımları HABERLERİ
Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Modern balkon perdeleri Modern balkon perdeleri

BALKON PERDELERİ: GÜNCEL VE MODAYA UYGUN DEKORASYON FİKİRLER...

En İyi İlham Kaynağınız İçin  8 Ev Sineması Fikri En İyi İlham Kaynağınız İ...

Sinemalarda film izlemeyi sever misin? Ama yoğun programınız...

Evinizi Etkileyecek 9 Güzel Bohem İç Dekorasyon Fikirleri Evinizi Etkileyecek 9 Güz...

‘Boho tarzı’ terimini hiç duydunuz mu? Gerçekten...

12 Çarpıcı  Çamaşır Odası Tasarım Fikri 12 Çarpıcı Çamaşır Odası...

Küçük veya küçük bir ev, sahibinin her bir odayı bölmede dah...

5