Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

L’de banyo dağılımı

Bu Haber 09 Aralık 2020 - 3:33 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Serisini bitirdik banyo düzeni en son standart tipoloji ile: L şeklindeki banyolar. Böylece, dar ve uzun, varyantı geniş ve kısa, ve kare banyolar Bu bölümü tamamlıyor ve kendimizi hissettiğimiz mutfaklara geçiyoruz… Gördüklerimize ek olarak, köşeli, çeşitli moketalı, çapraz, yivli vb. Binlerce tipoloji daha olabileceği doğrudur. ancak bunlar zaten norm dışındadır, bu nedenle bu dördü ile davaların 80 € ‘sini karşılıyoruz. Ancak, herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bırakmanız yeterlidir 😉

L banyolar L genellikle iki şey için kullanıldığından, dağıtımı nispeten kolaydır: veya duş teknesi veya yerleştirmek için tuvalet. Birini veya diğerini yerleştirmek, aşağı borunun nerede olduğuna ve L’nin boyutuna ve genişliğine bağlı olacaktır: dar veya geniş, derin veya kısa vb. ama genel olarak kural budur. Buna ek olarak, küçük banyolarda ideal olan sürgülü kapılar yerleştirmek olacaktır, çünkü en iyi şekilde yararlanmak için alanı serbest bırakacaktır.

L cinsinden banyoları dağıtmanız için size verebileceğimiz bazı genel kurallar:

a) L ölçtüğünde 70 cm’den az geniş bir tuvalet yerleştirmek duştan (veya küvetten) daha iyi olacaktır, çünkü ikincisi rahat olmak için ve başınızı yıkarken dirseklerinizi ekrana çarpmamak için en azından bu genişliğe ihtiyacınız var.

b) Eğer sahipsek Ön kapıLavaboyu kapının önüne, L duşa ve lavabonun diğer tarafına tuvalete yerleştireceğiz. L’de aşağı borumuz varsa, tuvaleti oraya da yerleştirebiliriz (yeterince uzun bir L’ye sahipsek bideye bakar) ve duvardan duvara daha kısa olan duşu lavabonun diğer tarafında duvardan duvara yerleştirebiliriz.

c) Eğer sahipsek kapı yanal, lavaboyu köşeye, sonra tuvalete ve L duşa koyacağız. Tam tersi değil çünkü duşun boyutları tuvalet alanına ulaşmamızı engelleyecektir.

d) Bazen evin geri kalanının dağılımına veya rahatlığa bağlı olarak ve L izin veriyorsa, biz de yapabiliriz. girmek için kullan. Yani, bu alanı banyoya girmek için ve kalan dikdörtgeni tuvaletleri yerleştirmek için kullanın (bu durumda, yan kapısı olan dar ve uzun banyolarda olduğu gibi davranırız: girdiğimiz köşedeki lavabo, sonra tuvalet ve arka planda, duvardan duvara, duş.

İkinci durumda, L’nin dış tarafta minimum 75 cm olması gerekir (standart bir banyo kapısı 62,5 cm boyutunda olduğundan ancak pervazla (çerçeve, bizi anlamak için) yaklaşık 12-15 cm daha fazla. Az yer kaplayan bir seçenektir, ancak küçük banyolar Herhangi bir nedenle en geniş duvara sürgülü bir kapı yerleştiremediğinizde ve bu nedenle bir menteşe yerleştirdiğinizde neredeyse tuvaletleri bulacaksınız.

Çok net olmamaları durumunda bu örnekleri açıklamak için size bazı planlar bırakıyoruz.

Küçük banyolar L şeklinde nasıl dağıtılır

Küçük banyolar L şeklinde nasıl dağıtılır

Küçük banyolar L şeklinde nasıl dağıtılır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
Dekorasyon
Çocuklar HABERLERİ
Ev Tasarımları HABERLERİ
Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Modern balkon perdeleri Modern balkon perdeleri

BALKON PERDELERİ: GÜNCEL VE MODAYA UYGUN DEKORASYON FİKİRLER...

En İyi İlham Kaynağınız İçin  8 Ev Sineması Fikri En İyi İlham Kaynağınız İ...

Sinemalarda film izlemeyi sever misin? Ama yoğun programınız...

Evinizi Etkileyecek 9 Güzel Bohem İç Dekorasyon Fikirleri Evinizi Etkileyecek 9 Güz...

‘Boho tarzı’ terimini hiç duydunuz mu? Gerçekten...

12 Çarpıcı  Çamaşır Odası Tasarım Fikri 12 Çarpıcı Çamaşır Odası...

Küçük veya küçük bir ev, sahibinin her bir odayı bölmede dah...

5