Mikro çimento nedir ve faydaları nelerdir?

Elbette bu tür malzemeleri bir kereden fazla duymuşsunuzdur. Fakat,mikro çimento nedir? İnşaat sektöründeizmir çimento , 1 m küp beton fiyatı , 1 m3 beton fiyatı , c16 beton fiyatı , 1 mikser beton fiyatı , 1 mikser beton fiyatları , hazır beton fiyatları 2020 , 1 torba çimento fiyatı , m3 beton fiyatı , c25 beton fiyatı , c25 beton fiyatları , beton m3 fiyatı , beton m küp fiyatı , beton c30 fiyat , beton demiri fiyatları, giderek daha popüler hale gelen dekoratif bir kaplama ile karşı karşıyayız. Çok yönlülüğü ve mükemmel direnci, hem iç hem de dış mekanlarda uygulamayı mükemmel kılar. Ardından, tadilat altındaki moda malzemeler hakkında bilmeniz gereken her şeyi size gösteriyoruz.

Mikro çimento nedir ve ne içindir?

Mikro çimento, çimento, polimerler, sıvı reçineler, küçük taneli agregalar ve farklı renklerdeki mineral pigmentlerin karışımından oluşan sürekli bir kaplamadır. Bu elemanların kombinasyonunun bir sonucu olarak, zeminlere, duvarlara ve tavanlara uygulamak için ideal olan çok yönlü bir homojen macun elde edilir.

Mikro çimento sadece farklı doku ve kalınlık türlerinde değil, aynı zamanda farklı yüzeylerde de bulunabilir. Mikro çimentoyu tadilatta en çok kullanılan malzemelerden biri yapan tam da geniş olanaklar yelpazesidir. Kullanımı zemin, tavan ve duvar uygulamalarından yüzme havuzlarına, duş teknelerine, lavabolara, tezgahlara, metal yüzeylere vb.

Piyasadaki mikro çimento türleri

Mikro çimentoların ne olduğunu zaten biliyoruz. Artık farklı sınıflarını tanımanın ve her durumda hangisinin daha iyi olduğunu bilmenin zamanı geldi.

Geleneksel mikro çimento

Bu tür mikro çimento aynı zamanda mikro ince olarak da bilinir. Bu, sıvaya çok benzeyen bir malzemedir, bu nedenle genellikle düşük trafikli zeminleri ve duvarları kaplamak için kullanılır. Finişi tamamen pürüzsüz.

Mikro beton

Mikro beton, orta ve yüksek trafikli zeminleri kaplamak için kullanılan bir çeşit mikro çimentodur. Oldukça dayanıklı, hafif dokulu bir görünüme sahiptir, bu da onu binalar ve yoğun alanlar için mükemmel bir malzeme haline getirir.

Mikrostone

Bu, dış mekanlarda en iyi çalışan mikro çimentodur. Kaymaz özellikleri ve rustik taş zeminlere benzer görünümü, avluları, terasları, sundurmaları, yüzme havuzlarını vb. Kaplamak için tavsiye edilir.

Su ürünleri

Son olarak su ile yüzeylere yerleştirilmek üzere özel olarak tasarlanmış mikro çimentoyu buluyoruz. Bileşimi tuzlara ve klora dayanıklı olduğundan yüzme havuzlarında, çeşmelerde ve göletlerde kullanılabilir.

Mikro çimento renkleri ve dokuları

Bu makalenin başında da söylediğimiz gibi, mikro çimento çok yönlülüğü ve aynı zamanda tasarımları ile de öne çıkıyor. Bu bir kolayca pigmentlenebilen malzeme böylece geniş bir renk aralığı kombinasyonu elde edilir. Bu çeşitlilik, sade ve zarif bir beyaz zeminden metalik ve paslı olanlar gibi çok daha modern modellere kadar seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Öte yandan, mikro çimentoların dokusunu ve bitimini de hesaba katmalıyız. El yapımı bir malzeme olduğundan tonu ve yoğunluğu değişebilir. Mikro çimentoda kullanılan vernikler de nihai görünümünü belirleyecektir. Bu nedenle, üç farklı bitiş vardır:

 • Dostum: mikro çimentoların orijinal tonunu biraz matlaştırsa da, sonucu oldukça doğaldır.
 • Parlaklık: Bu kaplama, öncekinden farklı olarak, mikro çimentoların orijinal rengini vurgular, böylece görünümü çok daha çekici ve aydınlıktır.
 • Saten: Aradığınız şey parlak ve mat arasında bir ara nokta ise, bu sizin bitişinizdir. Saten size oldukça dengeli bir görünüm verir. Aslında halkın gözdesi haline geldi.

Mikro çimentoyu bugün tadilatta yıldız malzemelerden biri yapan bu yüksek özelleştirme derecesidir. Bakalım kullanımları neler.

Mikro çimento ne için kullanılır?

Gerçek şu ki, mikro çimento, her türlü yüzeyi kaplayın. Bunlar, ev tadilatında en yaygın kullanımlarıdır:

 1. Yüzeyler: tavanlar, zeminler, duvarlar, çalışma yüzeyleri, yüzme havuzları … Dayanıklılığı ve çok yönlülüğü nedeniyle, mikro çimento her türlü yüzeyi kaplamak için mükemmeldir.
 2. Banyolar: Bu malzemenin banyo gibi nemli alanlarda da kullanılabileceğini daha önce söylemiştik. Bu nedenle duşlarda, lavabolarda, küvetlerde, duvarlarda ve zeminlerde kullanılır. Mikro çimentoların eklemleri olmadığını hesaba katarsak gerçekten ilginç bir seçenek.
 3. Mutfak: Bu güçlü ve dayanıklı malzeme asla mutfak gibi bir yerde israf edilmez. Görünümü mermer veya granit ile oldukça benzerdir, bu da onu lavabo ve tezgahlar için ideal kılar.
 4. Mobilya: Evet, doğru okudunuz. Mikro çimento ayrıca evdeki mobilyaları ve diğer aksesuar türlerini örtmeye de hizmet eder. Ağırlığı geleneksel çimentodan daha azdır ve geniş dekoratif yelpazesi sandalyeleri, masaları, saksıları, şezlongları vb. Dekore etmenize olanak tanır.
 5. Dış: Bu, teraslar veya sundurmalar için mükemmel bir malzemedir. Şoka, güneşe, suya ve lekelere karşı dayanıklılığı onu dış mekan zeminleri için mükemmel kılar.

Mikro çimento, sahip olduğu özellikler sayesinde her mekanda kullanılabileceği söylenebilir.

Mikro çimentolamanın avantajları

Bunun dayanıklı ve çok dekoratif bir malzeme olduğu size çok az göründüyse, avantajlarından daha fazlasını okumaya hazır olun:

 • Daha fazlası ekonomik mermer veya granit gibi diğer malzemelerden daha iyidir, ancak kaplaması aynıdır. Mikro çimento fiyatı metrekare başına 35 € ile 60 € arasında değişmektedir.
 • Değişmez Güneş ışınlarının insidansı ile dış mekan için mükemmel hale getirir.
 • Dır-dir Kaymaz.
 • Bir büyük bağlılık.
 • Direnmek zorla hit.
 • Nem ile genleşmez veya daralmaz ne de sıcaklıktaki değişikliklerle.
 • Her türlü yüzeye, önceki malzemeyi kaldırmaya gerek kalmadan uygulanabilir.
 • Tek tip, eklemleri yok.
 • Bakımı ve bakımı oldukça basittir.
 • Yerleştirilmesi can sıkıcı işler gerektirmez.

Evin herhangi bir yerinde mikro çimentodan yararlanmaları için bizim gibi profesyonellere güvenin. İçinde Reform her türlü reformda uzmanız. İnşaatın tüm alanlarında uzmanlardan oluşan geniş bir çalışma ekibimiz var. Bizimle iletişime geçin ve yükümlülük olmaksızın bir bütçe isteyin. Mikro çimentolamanın tüm avantajlarından bizzat yararlanmaktan bir adım uzaktasınız.

 • Onaylayan içerik: Carmen María de la Rubia Cortel