Mobilyaları geliştirmek için topuzlar

Zamanlar vardır bir mobilya parçasına bakıyoruzörneğin a rahatve çizgilerini seviyoruz, boyutları onu koyacağımız alana mükemmel bir şekilde uyuyor ve kaplaması tarzımıza göre mükemmel.

Ama yine de, bir şeyi özlüyoruz ve bunun ne olduğunu gerçekten bilmiyoruz. Diğer her şey uyuyorsa, neden tereddüt ediyoruz?

Muhtemelen sevdiğin için bir dokunuş daha ayrım Bu, mobilyalarınızın çok daha fazla değer ve önem kazanmasını sağlar.

Bu durumda başarabilirsin düğmeleri değiştirmek varsayılan olarak kapıları ve çekmeceleri olan ve daha çarpıcı, özgün ve meraklı modelleri tercih eden.

Neyse ki, piyasada giderek daha fazla seçenek var ve bunları çevrimiçi olduğu kadar çok sayıda dekorasyon mağazasında da bulabiliriz.

Şifonyerlere sadece güzel bir tasarım düğmesi koyamayacağımız için, iki tür arasında ayrım yapmak istiyoruz: bir yanda, içinde bulduklarımız geçiş kapıları, daha büyük ve hacimli, diğerinde ise mobilya lavabo, mutfak mobilyası, çekmeceli konsol, komodinler, senfonist, TV mobilyası vb.

Gördüğünüz gibi, bu kadar süsleyebilen bu küçük obje ile yeniden değerlendirebileceğimiz birçok mobilya parçası var.

Geçiş kapıları için

Cristal’ın

Herhangi bir hırdavatçıda ve büyük mağazada, bu amaç için mükemmel kullanışlı düğmeler bulabilirsiniz. Ama size göstermek istediğimiz şey, evlerimizde çok az görülen bazı tasarımlar.

Örneğin cam topuzlar durumunda. Zarif, çarpıcı ve tüm malzemelerin sağlayamayacağı bir ayrıcalık duygusu ile.

Bu bitişte onları yuvarlak ve pürüzsüz veya daha ayrıntılı bulabilirsiniz; elmas gibi oyulmuş, birkaç yüzü temsil ediyor.

Cam topuzlar

Cam topuzlar

Cam topuzlar

Cam topuzlar

İşlenmiş

Daha klasik stil özellikleri ve yalnızca ayrıntılara meraklı kişiler için uygundur.

Bu durumda, sokağın kapısına geldiğinde kilidi içeren bir plakayı içerebilen çeşitli kabartmalarla yapılmış birçok metal düğme görüyoruz.

Klasik düğmeler

Klasik düğmeler

Mobilya için

Çeşitli şekiller

İstediğimiz şey orijinal olmak ancak denize girmeden olmaksa, çeşitli şekillerde düğmeler kullanmak peşinde olduğumuz fikir olabilir.

Küçük bir nesne olduğu için, abartılı görünmeden bu küçük tasarım dokunuşunu vermek mükemmeldir.

Piyasada düz altıgen ve kenarlarında oluklu, asma halkalı, zarf süslemeli veya kulp olarak küçük taşların kullanıldığı yarım çevre tasarımlar bulunmaktadır.

Çeşitli şekillerde topuzlar

Çeşitli şekillerdeki topuzlar

Çeşitli şekillerde topuzlar

Çeşitli şekillerdeki topuzlar

Çeşitli şekillerdeki topuzlar

Metalik

Bugün en çok giyilen yüzeylerden biri olduğu için altını özellikle vurguluyoruz. İster koyu ister açık renkli bir mobilya parçası üzerinde olsun, aynı derecede zariftir ve bulunduğu mobilyaya veya kapıya şık bir dokunuş verir.

Metal topuzlar

Metal topuzlar

Metal topuzlar

Metal topuzlar

Metal topuzlar

Ahşap

Ahşabın dokunuşunu hissetmeyi sevenler için, onu düğmelerde kullanmaktan daha iyi bir şey olamaz.

Normalde mobilyada olduğu gibi büyük bir varlığa sahip olması için yerde kullanırız, ancak düşünmeyi bırakırsak en çok dokunacağımız şey sevgili topuzlarımız olacaktır. Artık biliyorsunuz, bunları mutfak ve banyo mobilyalarına bile dahil edebilirsiniz.

Ahşap topuzlar

Ahşap topuzlar

Ahşap topuzlar

Malzemelerin birleştirilmesi

Ahşabın dokunuşunu hissetmeyi sevenler için, onu düğmelerde kullanmaktan daha iyi bir şey olamaz.

Normalde mobilyada olduğu gibi büyük bir varlığa sahip olması için yerde kullanırız, ancak düşünmeyi bırakırsak en çok dokunacağımız şey sevgili topuzlarımız olacaktır. Yani biliyorsunuz, bunları mutfak ve banyo mobilyalarına bile dahil edebilirsiniz.

Çeşitli malzemelerden topuzlar

Çeşitli malzemelerden topuzlar

Yarım kabuk

Özellikle mutfaklarda ve zaman zaman lavabo mobilyalarında kullanılır. Metaliktirler ve bunları esas olarak altın, bakır ve grimsi tonlarda bulabiliriz, ancak araştırırsanız lake (siyah ve beyaz genellikle en yaygın olanıdır) ve deri olarak da satın alabilirsiniz.

Rustik bir tarz arıyorsanız ya da antika mobilyaların hatırasını daha modern çizgilere sahip bir mutfakta getirmek istiyorsanız, özellikle iyidirler.

Yarım kabuk topuzlar

“Mücevher” olarak tasarlandı

Bir evde veya binada bulduğumuz herhangi bir nesne özgün bir mücevher olarak tasarlanabilir, ancak boyut olarak büyük benzerliğinden dolayı başka hiçbir şeye benzemeyen bir şey varsa, kuşkusuz düğmelerdir.

Size getirdiğimiz örnekler, bir yüzük veya bir küpe seti olabilir, ancak bunları ev mobilyaları için saklamayı tercih etsek de;)

Mücevher gibi tasarlanmış topuzlar

Mücevher gibi tasarlanmış topuzlar

Mücevher gibi tasarlanmış topuzlar

Rahat ve neşeli

Tarz sahibi olanlar veya evin en küçüğünün odaları için, bize bir tavşanı anımsatan kulaklı düğmeler, oymalı sözlerle pastel tonlarda düğmeler, hayvan yüzü şekilleri veya çeşitli renklerde topuzlar getiriyoruz. çiçek şekilleri.

Bütün bunlar bir örnek vermek için, çünkü bu tarz çok güzel.

Orijinal düğmeler

Orijinal düğmeler

Orijinal düğmeler

Üzerinden: anthropologie.com | acanthuskitchens.co.uk | apartmenttherapy.com | browndresswithwhitedots.com | dowsingandreynolds.com | etsy.com | julieblanner.com | lfitalysrl.com | lonny.com | manmadediy.com | martaestrada.com | misimagenesparatublog.ru | pinterest.com | theyellowcapecod.com | setvisionspix.co.uk | wrenkitchens.co

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir