Modern Bodrum kat ev dekorasyonu

Bar, yatak odası, oyun odası ve oturma odası olarak kullanımları içeren modern bodrum fikirleri rehberimize hoş geldiniz.Bilardo masası, ahşap döşeme ve siyah çini şömineli modern oyun odası

Bodrumlar evin en işlek odalarıdır, çoğu zaman istenmeyen nesneler ve asgari görevler için kullanılan DIY araçları tarafından işgal edilir; Artan emlak fiyatları ve insanların bütçeyi aşmaktansa mevcut duvarları içinde genişlemeye karar vermesiyle, bunların yenilenmesi şaşırtıcı değil! Hafta sonu eğlenceleri veya günlük yaşam için ekstra alana ihtiyaç duyulup duyulmadığına bakılmaksızın, aşağıda en iyi sonuçları nasıl elde edeceğinize dair bazı ipuçlarıyla birlikte bodrum katınızdan en iyi şekilde yararlanmak için modern fikirler bulabilirsiniz.

Modern Bodrum Tasarımları

Duvar saklama üniteleri ile modern bodrum oturma odası

İşte farklı tipte oda düzenleri ve işlevselliği içeren çeşitli bodrum tasarımları galerimiz.

Modern Bodrum Bar

Evin yeraltı odasında, modern bir ev barı, halihazırda minimum aydınlatma olduğu için nihai eğlence alanı haline gelebilir. Bir lavabonun montajı basittir, çünkü sıhhi tesisat genellikle zaten mevcuttur ve yalıtımla uğraşıldığı sürece bir sonraki adım renk ve malzeme şemasıdır. Ambiyans yaratmak için görev aydınlatmasını kullanın ve özel ev barının zarif ve lüks hissetmesini sağlamak için bakır veya bronz gibi yansıtıcı malzemelerle eşleştirin.

Etkileyici oda aydınlatmasına sahip modern bodrum barı

Aile dostu bir şey arıyorsanız, bunları alçak kanepeler ve masa oyunları için saklama yeri olan bir sehpa ile eşleştirin; Bar ve masanın sert yüzeylerini eşleştirerek görünümü birbirine bağlayın ve mermer üst gibi temiz ve klasik bir şey seçin. Daha yetişkin bir ortam için, ahşap bar tabureleri ve turkuaz renkli duvarlar, son derece modern ve bakımı kolay olmakla birlikte lüks çığlık atıp rahatlayın.

Paslanmaz çelik adalı modern bodrum barı

Paslanmaz çelik dolaplı modern bodrum barı ve uyumlu bar tabureli ada.

Led aydınlatmalı modern bodrum bar

Kaynak – JR Custom Living

LED aydınlatma, neredeyse her tür oda tasarımında modern bir tarz elde etmenin başka bir yolu olabilir.

Şarap dolabı bulunan modern bodrum barı

Şarap dolabı ile modern bodrum bar.

Modern Bodrum Oturma Odası

Hangi tarz benimsenmiş olursa olsun, bir oturma odasının rahat olması, biraz depolamaya izin vermesi ve gevşemek için doğru aydınlatmaya sahip olması gerekir. Akçaağaç gibi koyu renkli bir ahşap zemin seçerek sıcaklık yaratın ve ardından doku oluşturmak için zengin krem ​​bir halıyla kaplayın; L Şeklinde bir kanepe seçin veya nihai rahatlama ve gizli saklama için bir osmanlı ekleyin.

Deniz mavisi duvar nişleri ve gazlı şömineli oturma odası.

Mutfak mermer şömine ahşap döşeme ile modern bodrum oturma odası

Mermer şömine ve açık renkli ahşap zemin ile modern iç mekan.

Çoklu dokulu yastıklar ve bir battaniye görünümü tamamlar; krem ve mavi bir dokunuşla eşleştirilmiş yanmış turuncu rengi tercih edin ve gerisini farklı dokuların yapmasına izin verin. Kanepenin yan tarafına birden fazla ışık kaynağı olan bir zemin lambası yerleştirerek görünümü bağlayın; bu, kullanmak istediğiniz ışıkları ve ayarlamak istediğiniz havayı seçmenize olanak tanır.

Modern Bodrum Oyun Odası

İki bilardo masası bulunan modern oyun odası

Bir oyun odası kullanırken, hareket etmek için alan esastır, bu nedenle uygun depolama zorunludur. Renkli duvar askı üniteleri, tüm duvarı işgal etmeden oyunların toplanmasına, isteka çubuklarının asılmasına ve müzik sisteminin gizlenmesine olanak tanır; Bu, odayı daha büyük gösterir, çünkü göz aynı anda onu dekore ederken arka duvarı da görebilir.

Ev barı ve ahşap döşeme ile modern bodrum oyun odası

Plakalarda görüntülenen bodrum döşemesini seçin ve oynadığınız oyunu vurgulayan meşe gibi bir malzemeye gidin.

Nihai oyun odası, içecekleri ve atıştırmalıkları bir kenara koymak için alan gerektirir, bu nedenle uzun ince bir rafla depolama alanının bitişiğindeki duvara bir bar masası inşa edin ve en sevdiğiniz futbolcunun resmini arkadan aydınlatmalı bir vinil kutuda gösterin. Ambiyans, konfor ve ferahlık, tümü modern dokunuşla düşünüldü.

Disk iteleme masası ve aile odası bulunan oyun odası.

Modern Bodrum Yatak Odası

Modern bodrum yatak odası

Evinize fazladan bir yatak odası eklemenin değerini artırabileceği bilinmekle birlikte, daha büyük bir eve taşınmak zorunda kalmadan en sevdiğiniz mahallede kalmanızı da sağlayabilir. Her şeyden önce bir bodrum katında eksik olan temel özellikler olduğu için sıcaklık ve rahatlığı düşünerek bir yatak odası oluşturun.

Gazlı şömine ve banyolu modern yatak odası

Krema tonlarında açık renkli bir parke veya halı döşeme seçerek başlayın ve bodrumun yeraltında değil hafif hissetmesini sağlamak için birden fazla görev kaynağı ve genel aydınlatma ekleyin. Açık mavi ve sarı renkli mobilyaları tercih edin, kır evinden esinlenilen beyaz renkli ahşap mobilyalar odanın kendinizi evinizde gibi hissetmesini sağlayacaktır.

Modern Bodrum Sinema Odası

Projektör ekranlı modern sinema odası

Bir film odası oluştururken ilk adım, maksimum deneyim için sığabilecek en büyük ekranın ne olduğunu görmektir; ya çok büyük ya da çok küçük olanı seçmek izleyiciyi rahatsız eder ve oda çok kısa sürede kullanılmaz hale gelir.

Ekranı ve surround sistemi en iyi nereye yerleştireceğinize karar verdikten sonra, ileride daha fazla özellik eklemek isteyebileceğiniz için derin bir koltukta uzanmış bir kanepe, birden fazla yastık ve depolamaya izin veren bir TV ünitesi seçin.

Duvar şeridi led aydınlatmalı modern film odası

Süpürgelik LED şeritlere sahip bir ünite, bir kişinin film gecesi ışığı açmadan mekanda gezinmesini sağlarken karakter verir.

Law Süit

Açık oturma odası mutfak yemek odası ile modern bodrum daire

Bodrumlar genellikle büyük bir alandan oluştuğundan, In-Laws için bölgeler ve depolama alanı yaratmanın anahtarı oda bölücülerdir; üstte çift erişimli raf üniteleri olanlara odaklanın, gözün bir boşluk hissi vermek için içlerinden geçmesine izin verin ve mahremiyet için altta kapalı depolama.

Hukuk stüdyosu süitinde modern bodrum

Birden çok alanın elde edilmesi gerektiğinden, her biri birden çok amaca sahip iki ana alan oluşturun. Biraz doğal ışık gelmesi durumunda, mini mutfaklı oturma-yemek odası için en parlak tarafı seçin; mobilyaları beyaz tutun ve mercan, adaçayı ve muhallebi gibi yumuşak mobilyalar için uygun özellik renklerini seçin. Süreklilik için, sıcaklık için kadife gibi daha zengin kumaşlar eklerken yatak odasında aynı paleti koruyun.

Modern Bodrum Boya Renkleri

Modern bodrum egzersiz ev spor salonu
Modern bodrum ev spor salonu

Bodrumunuzun amacına göre farklı renkler seçilebilir. Barlar ve eğlence alanları gibi yetişkin alanlar için, diğer duvarları açık gri ile kaldırırken, özellikler olarak zümrüt, lacivert ve kentsel griyi tercih edin. Açık sarı veya nane yeşili ile alanı aydınlatın ve daha gündüz oda hissi için temiz modern çizgiler için tavana ve süpürgelik beyazına sahip olun.

Modern Bodrum Dekorasyonu

Ev barlı modern bodrum oturma odası

Bodrum, evin en az aydınlık olduğu için her zaman nihai amacını düşünün; modern zamanlarda mütevazı bir lüks elde etmek için doku ve ışıkla oynayın ve basit tutun. Oda birden fazla alana bölünmüşse, bir renk şeması seçin ve farklı malzemeler ve desenler kullanarak derinlik katarak onu her yere taşıyın.

Döşeme

Kesitli kanepe ile modern bodrum adam mağara tasarımı

Kaynak – Saiman Design

Daha doğrusal ve geometrik sehpalar, TV üniteleri ve saklama alanı seçerken, derin oturaklı kanepeler, yatar koltuklar ve döşemeli sandalyelerle bodrum katına biraz yumuşaklık getirin. Modern rahatlığı ve pratikliği düşünün.

Depolama

Gömme duvar dolabı deposu ve bar tabureli ada ile modern bodrum mutfak

Bu modern bodrum mutfağı, depolama ihtiyaçları için gömme duvar dolabı ve bir ada kullanıyor. Bodrumun nihai amacı ne olursa olsun, depolama anahtardır ve ulaşılması kolay olmalı, aşırı karmaşık olmamalı ve yerden tasarruf etmek için birden çok kullanımlı olmalıdır; Bu oda diğerleriyle aynı katta olmadığından, merdivenlerden inip çıkmamak için gereken her şey lokomotifte depolanmalıdır.

Mekanı bölen ayakta duran raf üniteleri, gizli saklama bölmeli sedirler ve sürgülü kapılı cumbalı dolaplar, mekanı kullanımı kolay, uzun ömürlü ve güncel hale getirecek.

Modern Bodrum Tadilat İpuçları

Bilardo masası duvara monte tv ile modern bodrum

Bodrum dekorasyon projenize başlamadan önce yerin güvenli olması için gerekli tüm önlemlerin alındığından ve bina yönetmeliklerine uyulduğundan emin olun.

– Tavan yüksekliğinizin bir odanın yaşam alanı olarak kabul edilmesi için gereken gereksinimleri karşıladığını kontrol edin; çoğu yerde bir yangın çıkışı olmasını gerektirecek ve herhangi bir dekorasyona başlamadan önce başka önlemler almanız gerekebilir.

Modern bodrum fikirleriniz tüm yasal ve güvenlik gereksinimlerini karşıladığında, yapıyı düşünün:

Halı ile hafif modern bodrum oturma odası

– Sıhhi tesisat ve kablolama ile başlayın ve gerekirse ses yalıtımı; Kısa ve uzun vadede herhangi bir sorun yaşamamak istiyorsanız atmanız gereken ilk adımlar bunlar. Sağlam bir temel ile başlamak, başarılı bir dekorasyon projesinin anahtarıdır.

– Bodrumlarda nem seviyeleri çok yüksek olabilir, bu nedenle odayı daha fazla yalıtmayı ve hava temizleme ve nem alma sistemi eklemeyi düşünün; bu sadece yaşamı daha konforlu hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda sıva, boya ve tutkalın kuruması gerektiğinden tüm dekorasyonu başarılı kılacaktır.

Sahte pencereli modern bodrum

– Pencereniz varsa veya iyi bir pencere eklemek istiyorsanız, güvenlik önlemlerinin yerinde olduğundan emin olun; Artık bu odayı yeniden dekore ettiğinize göre, onu evin geri kalanından kilitlemeyeceksiniz, bu nedenle gönül rahatlığı için bu önlemlerin eklenmesi gerekir.

Dekorasyon aşamasındayken, katmanlar halinde düşünün:

Oturma odası ve ev barı ile geniş modern bitmiş bodrum

– Yapısal çalışma tamamlandıktan sonra, başka bir şey getirmeden önce duvarlardan ve zeminden başlayın; Bahçeye veya diğer odalara bodrumdan doğrudan erişiminiz yoktur, bu nedenle rahatça çalışmak için kendinize yeterli alan bırakın.

Lounge home bar ve pembe vurgulu duvar ile modern bodrum

– Renklerden korkmayın! Çok karanlık olabileceğinden korkan bir bodrum katını dekore ederken tek renkli açık renklere gitmek kolaydır, ancak bu tam tersi bir etki yaratacaktır. Işık ve doku dekorasyonda büyük bir rol oynar, bu nedenle en sevdiğiniz renkleri farklı desen ve dokulara yerleştirin ve ayrı ışık kaynaklarının mekanı aydınlatmasına izin verin.

Deniz mavisi duvarlı modern bodrum oturma odası parlak dolap saklama

– Modern bodrum fikirleri için, görev aydınlatması sizin dostunuzdur: evin diğer her odasında olduğu gibi, birden fazla ışık kaynağının kullanılması, farklı zamanlarda farklı ruh halleri yaratmanıza yardımcı olur, böylece oluşturduğunuz tüm ayrı alanlardan tam olarak yararlanabilirsiniz. İster sadece bir kitap okumak ister o büyük doğum günü partisi olsun.

Daha ilgili bitmiş bodrum fikirleri için bu galeriyi ziyaret edin.


Elena Padovan hakkında

Elena, Londra’da iç tasarım eğitimi aldı ve nesneler, mekan ve insanlar arasındaki ilişki de dahil olmak üzere tasarımın psikolojik etkisine büyük ilgi duyuyor; tasarıma güzelliğin ötesinde bir amaçla inanıyor ve bunu hayatı daha iyi hale getirmenin bir yolu olarak görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir