Modern Yatak Odası Fikirleri

İşte bu stile ulaşmak için nasıl dekore edileceğini de içeren modern çiftlik evi yatak odası fikirleri galerimiz.Ahşap zemin ve kirişli, siyah vurgulu duvar ve kolye ışıklı modern çiftlik evi yatak odası tasarımıModern çiftlik evi bir çelişkidir, bu da onu elde edilmesi zor bir stil haline getirir, ancak doğru yapıldığında sonuçlar çarpıcıdır. Bu tarzın üstesinden gelmek için, ona giren bileşenlerin her birini ve güzel, modern bir çiftlik evi tarzı yatak odası oluşturmak için nasıl bir araya gelebileceklerini anlamak önemlidir.

Modern çiftlik evi yatak odası tasarımında, geniş planlı zeminin üstündeki kilit taşı yapısal unsurdur. Alçak, deri, eyer renkli bank, mobilyanın unsurudur. Bu örnekte ışık, üçüncü temel unsurdur – yatağın her iki tarafındaki sıcak aydınlatma armatürleri mum ışığını önererek, bir çiftçi ve karısının mumlarını bu şık ve modern alana üflemesinin rustik sadeliğini getiriyor. (Modern çiftlik evi mutfaklarını görmek için burayı ziyaret edin.)

Yatak Odaları İçin Modern Çiftlik Tarzı Nedir?

Geri kazanılmış ahşap vurgulu duvar beyaz badanalı tuğla sürgülü ahır kapısı ile modern çiftlik evi yatak odasıBirincisi, modern dekor tarzının ayırt edici özellikleri nelerdir? Modern tasarım genellikle ‘şık’ olarak tanımlanır. Bu stile ulaşmanın anahtarı basitliktir. Çizgiler temiz, net ve düzdür.

Renk paleti basittir. Modern bir ev, aşırı süsleme ve aksesuarlardan kaçınır ve minimum dağınıklığa sahiptir. Ancak minimalizm ile karıştırılmamalıdır. Minimalizm, ultra net çizgiler ve işlevselliğe odaklanma gerektirir.

Dekorasyonlar son derece abartısız. Modern tasarım, çağdaş tasarımdan da ayrılabilir. En büyük fark, çağdaş tasarımın kavisli çizgiler kullanması, modern tasarımın kullanmamasıdır. Açıkçası, yalnızca 20. yüzyılda dünyaya giren tasarım öğeleri modern olarak kabul edilebilirken, çağdaş tasarım ilham almak için daha da geriye gidebilir – bir şekilde burada ve şimdi güncellenmesi koşuluyla.

İlk bakışta, geleneksel tasarım veya endüstriyel tasarım, bir çiftlik evi estetiğine ulaşmak için daha uygun görünebilir. Endüstriyel tasarım, tıpkı çiftlik evi tarzı tasarım gibi, bir mekanın yapısal unsurlarını ortaya çıkarmaya dayanır.

Avrupa etkisi, tekstile, katmanlara ve kapsamlı süslemeye odaklanan geleneksel tasarım da bir çiftlik evi atmosferi yaratmak için cazip bir seçimdir. Bununla birlikte, bunlar bariz eşleşmeler olduğundan, elde edilmesi kolaydır ve açıkçası abartılıdır. Öte yandan modern bir çiftlik evi tarzı, doğru yapıldığında her şeyi daha etkileyici hale getiren bir meydan okumadır.

Modern Çiftlik Evi Yatak Odası Dekoru

Katedral tavan beyaz badanalı duvarlar ile modern çiftlik evi ana yatak odası siyah kapı pencere çerçeveleri ahşap döşemeÇiftlik evi tarzı bir yatak odasını nasıl dekore edersiniz? Buradaki anahtar kelime çiftlik evi temalı değil, çiftlik evi tarzıdır. Büyük bir horoz saati, köşede bir saman balyası ve bir inek derisi halısı, alanınızı dönüştürülmüş bir ahıra dönüştürmeyecektir. Çiftliklerin, ahırların ve hayvanların gerçek tasvirlerinden uzak durun.

Sadelik getirmek, mevsimlerle uyum içinde yaşanmış bir yaşam duygusu, toplumla iç içe geçmiş bağımsızlık duygusu, en uzaktaki komşuya en uzak alandan ulaşılabilir.

Mekana getirdiğiniz her öğe – renk, doku, hareket, ışık, döşeme, süsleme – üç işlevden birine sahiptir: Modern çiftlik evi tarzını oluşturmak, modern çiftlik evi tarzını desteklemek veya dikkat dağıtıcı unsurları ve uyumsuzlukları en aza indirmek.

Yüksek tavan geniş alan kilim siyah pencere kapı çerçeveleri beyaz boya ile modern çiftlik evi ana yatak odasıBir stil oluşturmak için en az üç kilit taşı öğesine ihtiyacınız vardır. Bunlar göze çarpan özellikler, bir odaya girdiğinizde gözünüze çarpan ilk şeyler. Başlamak için iyi bir kural şudur: tek parça yapı, tek parça mobilya ve tek parça dekor.

Açıkta kalan kirişlere, yıpranmış ahşap zeminlere veya bir çiftlik evini çağrıştıran diğer yapısal unsurlara sahip bir odaya sahip olacak kadar şanslı değilseniz endişelenmeyin – bir tane yaratabilirsiniz. Bir vurgulu duvara tahta ve çıta panel eklemek, modern çiftlik evi tarzı yatak odanıza kilit taşı yapısal eleman eklemenin en basit ve en uygun maliyetli yollarından biridir. Son iki resim bu yaklaşımın mükemmel örnekleridir.

Koyu metal kaplamalı modern çiftlik evi yatak odası banyoya beyaz sürgülü ahır kapısıBu modern çiftlik evi yatak odası tasarımı, kapıyı banyo ile mutfak arasına monte etmek için ahırdan ilham alan donanımı kullanarak stile ulaşıyor. Bu, ahşap zeminlerle birlikte bir kilit taşı unsurudur. Tasarımcının çiftlik eviyle modern bir şekilde evlenmesinin bir başka yolu da mobilyaları ve hatta kısmen pencerelerin önüne bir ayna yerleştirmektir. Bu belirsizlik ve kusur dokunuşu, bir müze sergisi veya vitrin gibi görünmek yerine odaya davetkar bir kalite verir.

Modern Çiftlik Yatak Odası Tasarımları

Fransız kapılar kaba ahşap mobilya katedral tavan ile modern çiftlik evi yatak odasıDiğer görüntülere bir göz atın ve kilit taşı öğelerinin ne olduğunu belirleyip belirleyemeyeceğinizi görün. Sorun yaşıyorsanız, sırayla her öğe olmadan odanın nasıl görüneceğini hayal edin. Eğimli duvarlar, yüksek siyah tavan vantilatörü ve farklı dokulardaki beyaz kumaşlar olmadan doğrudan yukarıdaki görüntüden yine de ‘çiftlik evi’ alır mısınız?

Aşağıdaki resimden bankı, siyah desenli vurgulu duvarı ve ahşap jaluzileri alın ve çok farklı bir görünüme sahipsiniz.

Shiplap katedral tavan ahşap kiriş döşeme ile modern çiftlik evi yatak odasıGüncellenmiş bir çiftlik evinin bir parçası olarak yatak odasını sağlam bir şekilde oluşturan üç unsur, hayalini kurduğunuz modern çiftlik evi tarzını yaratmada uzun bir yol kat edecek, ancak işi bitirmeyecekler.

Kilit taşı öğelerinizin ne olduğunu öğrendikten sonra, odadaki diğer tüm öğelere dönme ve bir karar verme zamanı: Bu, tercih ettiğim yatak odası tarzını desteklemek için kullanılabilir mi yoksa değiştirilebilir mi? Değilse, boşluktan çıkarılabilir mi? Modern çiftlik evi tarzının ortaya çıkmasına izin vermek için onu gizleyebilir veya dikkatini dağıtabilir miyim?

Tepsi tavan küre avize ve panelli duvar ile modern çiftlik evi ana yatak odasıDaha önce tartışıldığı gibi, renk paleti çok basit tutulmalıdır. Bir veya iki yumuşak, krem ​​rengi seçin ve saf beyaz ve mat siyahı özgürce kullanın. Metal, cam ve çelik arasında kullandığınız malzemeleri, yıpranmış ahşap unsurlar ve temiz beyaz boya ile dengelemeye bakın. İstediğiniz stile ulaşmak için bir odayı tamamen yeniden inşa etmenize veya tüm mobilyalarınızı atmanıza gerek yok, ancak sahip olduklarınızla dikkatli çalışmanız gerekiyor.

Örneğin, belki de mükemmel şekilde iyi durumda olan ancak tercih ettiğiniz çiftlik evi tarzına uymayan İskandinav tarzı bir yatak çerçeveniz vardır. Onu atmak istemezsiniz ama nasıl entegre edeceğinizi de göremezsiniz. Çözüm basit – kilit taşı öğelerinizin dikkatleri yatağa çekmediğinden emin olun – yatak başlığının üzerinde duvar askıları veya açıkça uyuşmayan yan sehpalar yok.

Kapalı dış mekan yaşam sanatı vurgu duvarı için büyük kapılara sahip modern çiftlik evi ana yatak odasıArdından, stiliniz kapalı olsa bile, yatağın malzemesini tasarımınıza uygun hale getirmek için boya veya yeniden kaplama ile elinizden geleni yapın. Bu, yıpranmış bir görünüm elde etmek için tebeşir boyasıyla boyamak veya duvarınızla aynı renge boyamak anlamına gelebilir, böylece uyum sağlar.

Son olarak, güneşte kurumuş gibi görünen sert pamuklu yastık kılıflarında büyük, beyaz kuş tüyü yastıklarla olabildiğince gizleyin. Yangın çıkıncaya kadar soğuk olan sabahları önermek için başucuna tüylü bir halı koyun. Yatağın ayak ucunda tasarımı destekleyen bir battaniye ile dikkatleri başlıktan uzaklaştırın.

Kirişli tersaneli duvarlar beton döşeme ile üçgen tavanlı modern çiftlik evi yatak odasıTamamen dekoratif öğeler modern tasarımda az kullanılır – mekanın süslemesi öncelikle aydınlatma armatürleri, mobilyalar, kilimler vb. Gibi güzel faydalı öğelerden gelir. Tamamen dekoratif öğelerle denize girmekten kaçının, yoksa modern bir çiftlik evinin ölçülü karmaşıklığını bozma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. tarzı yatak odası. Bir şifoniyerin üzerinde saf beyaz bir sürahi ve lavabo iyidir, ancak duvara monte edilmiş dirgenler gibi desteklerden kaçının. Duvardaki sanat, tasarımı geliştirmeli, onunla rekabet etmemeli, bu yüzden çok göz alıcı olmadığından ve oluşturduğunuz renk paletinize yapışmadığından emin olun.

Greige duvar boyası peluş yatak takımları ile modern çiftlik evi yatak odasıModern çiftlik evi tarzı yatak odanızda göz önünde bulundurmanız gereken son unsur aydınlatmadır. Işığın sıcaklığı, tasarımınızdaki kusurları dengeleyebilen, yeterince kullanılmamış bir araçtır. Alan “modern” olmaktan çok “çiftlik evi” gibi görünüyorsa, en modern unsurları soğukkanlılıkla aydınlatın ve onları odaya geri yansıtan bir ayna yerleştirin. Daha fazla çiftlik evi hissine ihtiyacınız varsa, Edison tarzı ampuller ve sıcak sıcaklıkta aydınlatma, odayı rustik bir ışıltıyla yıkayacaktır.

Yatak boncuklu asma avizenin arkasında siyah panelli vurgu duvarlı modern çiftlik evi yatak odasıSiyah panelli bir vurgu duvarı, tasarıma çok fazla karakter getiren bir ifade parçası ve odak noktası olabilir.

Tersane tavan panelli duvarlar ve avize ile modern çiftlik evi ana yatak odasıTersane tavanlı avizeli bir yatak odası, mekana geleneksel çiftlik evi görünümünün bir dokunuşunu getirebilir. Bununla birlikte, çağdaş mobilyalar ve dekorla birleştirildiğinde modern bir çiftlik evi tasarımı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir