Modüler Granit nedir?

Sergilenen çeşitli granit örnekleri.

İşte modüler granit hakkında bilmeniz gereken her şey, maliyeti, avantajları ve dezavantajları ve bunun nasıl kurulacağı, böylece bilinçli bir karar verebilmeniz için.


Mutfağınızı yeniden biçimlendirmek bu sonbaharda yapılacaklar listenizdeyse, bunu yapmanın tek bir yolu olduğunu kabul etmeyin. Tezgahınızı güncellemek, herhangi bir aşçılık ürününü süslemek için harika bir yoldur. Granit, 1970’lerde popülaritesi artan ve o zamandan beri ev sahipleri için en iyi seçim olan bir seçenektir.

Granit, 1920’lerin başlarında evlerde görülmüş, ancak lüks evler için muhafaza edilmiştir. 1970’lerde daha yaygın hale geldi ve popülaritesi arttı ve granit bir tezgahın elde edilmesinin birçok yolunu açtı.

Granit bir tezgah, granit fayans, döşeme granit ve modüler granit olarak bilinen ikisinin bir melezi dahil olmak üzere birçok şekilde elde edilebilir. Modüler granit, graniti kendileri kurarak maliyetleri düşürmeyi uman insanlar için mükemmel bir seçenektir.

Çoğu granit, birkaç tane çok büyük ve ağır levha halinde gelir, bu da önceden deneyime sahip değilseniz, bunu kendiniz yapmayı neredeyse imkansız kılar. Modüler granitin montajı granit plakalara göre daha kolaydır ve fayans granitinden daha az harçlı görünerek onu bazı insanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Modüler granit tezgahı oluşturan daha küçük plakalar genellikle yaklaşık iki fit genişliğinde ve bir ayak uzunluğundadır, bu da bir kabinin standart taban ölçüsüdür. Modüler granit levhalar hala oldukça büyüktür ancak kendi tezgahlarını kurmak isteyen biri için yeterince küçüktür.

Çoğu modüler granit, önceden kesilmiş olarak yapılır ve satın alınabilir DIY dostu kitler. Bu kitlerde, siparişinizi lavabolara, musluklara vb. Sığacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Kitlerin çoğu, kendiniz yaptığınızda sızıntı olmaması için önceden kapatılmış ve su geçirmez kontrplakla önceden desteklenmiş parçalarla birlikte gelir. Modüler granitin bir başka harika yönü, parçaların genellikle şık ve bitmiş bir görünüm sağlamak için bir boğa burcu tasarımıyla gelmesidir.

Maliyet?

Çeşitli modüler granit örnekleri sergileniyor.

Modüler granit, özellikle kendiniz yaptığınızda, diğer döşeme granit türlerinden çok daha ucuzdur. Daha büyük plakaların genellikle granit ile önceden deneyimi olmayan biri tarafından döşenemeyeceği gerçeği göz önüne alındığında, genellikle daha pahalıdır çünkü yardım almanız gerekir. Modüler granit ile döşemeler daha küçüktür ve montajı kolaydır.

Modüler granit, metrekare başına 25 ila 80 $ arasında herhangi bir yere mal olabilir. Tezgahı kurmanıza yardımcı olacak birini tutmanız gerekiyorsa, metrekare başına yaklaşık 5 veya 10 dolar ödemeyi bekleyin.

Faydaları

Bir şeyleri kendiniz yapmayı seviyorsanız, modüler granit sizin için çok uygun olacaktır. Birincisi ve en önemlisi, diğer granit seçeneklerine göre daha ekonomiktir. Daha büyük granit levhalar, metrekare başına 40 ila 60 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir. Yardımın maliyeti de daha yüksektir ve projenin büyüklüğü göz önüne alındığında toplamda 2.000 ila 4.500 $ arasında olabilir. Modüler, özellikle projeyi kendiniz yapabiliyorsanız tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Diğer bir faydası da bunu kendiniz yapabilmenizdir. Herhangi bir tür karo döşeme deneyiminiz varsa, bu kolay bir proje olacaktır. Modüler, daha ince tipte bir granitten yapıldığından, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için ıslak testereler ve matkaplar kullanabilirsiniz.

Dezavantajları

Modüler granit, normal granit plakalar kadar çok şekil ve renge sahip değildir. Bir üretici tarafından önceden yapılmış olması nedeniyle, oldukça sınırlı seçenekleriniz olacaktır. Bir taş bahçede bulunabilen tam döşemelerin aksine, üreticinin önceden seçtiği şey arasından seçim yapmanız gerekecektir.

Tam döşemelere göre dikişleri daha kolay göreceksiniz. Modüler granit tezgahların kurulumu daha kolay olsa da, plakaların boyutuna göre daha fazlasına sahip olacağınız için dikişler çok daha belirgindir. Granit karolarınız varsa yapacağınız kadar çok dikişe sahip olmayacak olsanız da, orada olduklarını söylemek yine de kolaydır.

Modüler granit, tam döşemeler kadar dayanıklı değildir. Modüler granit, daha ince bir malzemeden yapılmıştır ve uygun şekilde kurulmazsa, özellikle kurulum sırasında çatlamaya daha yatkın olabilir. Modüler granitinizi kurarken ve taşırken herhangi bir çizilmeyi önlemek için çok dikkatli olun.

Kurulum

Granit tezgahlı bir mutfak adasına yakından bakış.

Modüler granitin fiyat dışında bir numaralı avantajı, elbette ki kendin yap yönüdür. Seramik karo döşeme deneyiminiz varsa, modüler granit döşemeyi kolayca yapabileceksiniz. Ürünün boyutu ve genel inceliği göz önüne alındığında, çoğu durumda, bunları kaldırıp tek bir kişi ile kurabilirsiniz.

Kendin yap kurulumu için büyük olasılıkla ihtiyaç duyacağınız araçlar:

 • Islak testere
 • Granit kesme bıçağı
 • Yapboz
 • Granit uçlarla delin
 • Seviye
 • Üç kare
 • Düz
 • Mala
 • Kalafat ve kalafat tabancası
 • Kontrplak
 • Seviye
 • Koruyucu gözlük
 • Gürültüye duyarlıysanız kulak tıkacı

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sergilenen çeşitli granit levhalar.

Gerçek granit tezgahlarda tasarruf etmek istiyorsanız, modüler granit pratik bir seçenektir. Ancak, granit levhalarla aynı sonuçlara sahip olmayı bekliyorsanız, yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Modüler granit ile gitmeyi seçerseniz görünür dikişleriniz olacaktır ve diğer seçenekler kadar dayanıklı olmadığı göz önüne alındığında, bir noktada değiştirmeniz gerekecektir.

Bir DIY ustasıysanız, bu sizin için harika bir seçenek olabilir. Unutulmaması gereken önemli bir şey, karo veya modüler kullanırsanız, döşemeleri kullandığınız gibi evinizden aynı değeri alamayacağınızdır. Gelecekte evinizi satmayı düşünüyorsanız, bu maliyetleri düşürmek için en akıllıca alan olmayabilir. Evinizi satmayı planlamıyorsanız, modüler granit, evinizi daha güzel göstermenin ucuz ve kolay bir yoludur.

Nereden Alınır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir