Morla Uyumlu Renkler İç Dekorasyon

Burada uyumlu ve çekici bir iç tasarım yaratmak için morla eşleşen renkleri paylaşıyoruz.Mor vurgulu duvar gri boya ve bej mobilyalı oturma odası

Mor tek bir renk değil, mor geniş bir tasarım yelpazesi oluşturabilen çeşitli ton ve tonlardır. Mor, belirli renklerle eşleştirildiğinde, eylemleri teşvik edebilecek veya alanı kimin kullandığını veya neden kullanıldığını önerebilecek duygular ve estetik yaratabilir. Doğru renk kombinasyonlarını ve istediğiniz görünümü oluşturmak için kullandığınız mor türünü kullandığınızdan emin olun. Önerilen bazı kombinasyonlar aşağıda açıklanmıştır.

Mor ve Mavi

Mor ve mavi yatak odası tasarımı

Mor ve mavi, sakin ve serin bir estetik sağlayan harika bir kombinasyondur. Daha açık mor ve mavi tonları, odaya daha parlak, daha eğlenceli bir görünüm vermek için karışıma biraz açık yeşil ekleyebilir.

Mor ve gri yatak odası tasarımı

Mor ve mavinin daha zengin, daha koyu tonları, odayı daha ağır hale getirir ve yatak odasında daha fazla uyku ile ilgili renkleri teşvik eder. Daha fazla mor yatak odası fikrini burada görün.

Daha parlak gölgelerin yanı sıra açık, daha sarı ahşap tonları kullanıldığında açık veya beyaz yüzeylerin kullanılması önerilir. Daha koyu tonlar için gümüş ve gri yüzeyler, daha koyu veya gri ahşap tonlu öğeler alanı tamamlar ve vurgular.

Mor ve Pembe

Mor ve pembe yatak odası tasarımı

Mor ve pembe, bir şekilde ikonik bir ikilidir, genellikle mor akla geldiğinde aklınıza gelen ilk eşleşme olur. Kombinasyon, parlak ve eğlenceli bir palet tutmaya çalışırken bazı portakalları da içerebilir. Bu renkler son derece enerjik ve gürültülü bir görsel verir.

Koyu pembelerin ve morların kullanılması, bu renk kombinasyonunda yaygın olabilen, alanı boğma korkusu varsa, enerjiyi biraz azaltabilir.

Parlak pembelerin ve morların kullanılması coşku uyandırır ve alanı bir araya getirmek ve biraz yapı eklemek için iyi bir nötr, genellikle siyah gerekir.

Pembenin daha koyu tonlarını karıştırırken, mekana romantik veya samimi bir his vermek için biraz kırmızılar ekleyebilirsiniz.

Bu renk kombinasyonunun daha açık tonları, net yüzeyler ve daha açık, daha sıcak ahşap tonları ile uyumludur. Daha koyu tonlar, siyah veya beyaz yüzeyler ve koyu espresso renkli ahşaplarla son derece güçlü hale gelebilir.

Mor ve Gri

Mor ve gri vurgulu duvarlar, gri yastıklar ve mor battaniyeye sahip yatak odası

Bir odanın her nesnesinin fark edilmesi için her zaman mor olması gerekmez. Morları ve grileri birlikte kullanmak, aşırı miktarda renk olmadan lüks bir görünüme yol açabilir. Hem morun hem de grilerin soğuk tonlarını dışarı çekmek, sofistike ve eksiksiz bir görünüm verir. Boşlukta bir not bırakmamak için birden fazla gri tonu önerilir.

Siyahın kullanılması, aynalı yüzeylerin yanı sıra mekana da şık bir görünüm kazandırır. Bununla birlikte, mor meraklıları için, alanı birbirine bağlamak için griyi vurgu olarak kullanırken, birçok farklı ton, ton ve ton kullanarak ana renk mor olabilir.

Bahsedilen her iki renk kombinasyonu, gümüş veya siyah yüzeylerle iyi bir şekilde eşleşir. Daha soğuk, koyu ahşap tonları veya gri ahşap tonları çekmek de alanı birbirine bağlayabilir.

Mor ve Bej

Mor ve bej yatak odası tasarımı

Yumuşak, davetkar ve nötr bir alan için bej ile eşleştirilmiş mor bir zorunluluktur. Esas olarak bej veya kahverengi bir odada soluk mor vurgular ve mobilya parçaları kullanmak, bir yatak odasına veya oturma odasına rahatlatıcı bir his verir.

Moru idareli kullanmak en iyisidir, ancak spektrumdaki herhangi bir mor renk olabilir, renk koyulaştıkça, oda ne kadar ağırlaşırsa, daha açık gölge hafif ve yumuşak bir alan yanılsaması verir.

Rengin ve nötrün birden çok tonu, çok fazla renk eklemeden ve genel alanın basitliğinden uzaklaşmadan alan boyutunu vermeye yardımcı olabilir. Bunlar en iyi şekilde daha sıcak, orta tonlu ahşapların yanı sıra beyaz, bej veya ahşap tonlu kaplamalarla eşleştirilir.

Mor ve Sarı

Yüzyıl ortası mor koltuklu oturma odası, sarı duvar aynası, alan kilimi ve bej koltuk

Birçoğu başlangıçta sarı ve mor renkleri eşleştirmeyi düşünmese de, bunlar tamamlayıcı renklerdir, yani zıt renklerdir. Ücretsiz renkler, göze son derece çekici gelir ve bunlar bir istisna değildir.

İkisinden birini ana renk ve diğerini vurgu olarak seçmek, başlamanın en iyi yoludur. Sarının ana renk olduğu düşüncesiyle mekanın daha sıcak tonlarını ortaya çıkarmak için beyaz kremler ve daha açık renkli ahşap tonları öneriliyor. Daha sonra mor vurgular onu soğutmak ve mekana zıtlık sağlamak için getirilirdi.

Morun ana renk olduğu konusunda, daha serin bir alan olması amacıyla, daha koyu ahşaplar ve siyah yüzeyler tavsiye edilir. Sarı desenli bazı beyaz yüzeyler eklemek odayı aydınlatır ve alana ilgi katar. Daha ilgili tasarımlar için vurgulu duvar renkleri galeri sayfamıza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir