Muhteşem Salon Avize Fikirleri

Geleneksel, çağdaş ve modern tasarımlar dahil olmak üzere muhteşem oturma odası avize fikirleri galerisi.Zarif avize ve özel kutu tavanlı lüks oturma odası

Aydınlatma, konut iç tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, özellikle evin meşhur cephesi olarak hizmet veren oturma odaları için geçerlidir. İşlevsel olarak, aydınlatma tasarımı bir alanda yeterli görünürlük verebilmeli ve estetik olarak oturma odasının genel görünümünü ve hissini geliştirmelidir. Daha önce birkaç kez ele aldığımız bir tür aydınlatma armatürüne hızlı bir şekilde bakacağız – avize.

Yukarıdaki resimde geleneksel bir kristal avize, bu büyük, lüks resmi oturma odası tasarımı için mükemmeldir. Bileşik şık bir etki için bunları süslü paneller, süslü pervazlar ve yükseltilmiş tavanlar gibi süslü tavan detaylarıyla eşit şekilde birleştirin.

Avize ışıkları, bir oturma odasını aydınlatmaya gelince oldukça etkilidir, ancak işlevselliği çoğunlukla ana çekiciliğinden sonra gelir – estetik değeri. Herhangi bir iç mekan için oldukça bir statü sembolü ve tasarım vurgusu olduğu bilinen avizeler birçok varyasyonda gelir.

Küre avizeler, doğrusal avizeler, davul avizeler ve her zaman popüler olan kristal avizeler var. Küre avizeler oluşturmak için kullanılan malzemeler bakırdan ahşaba ve camdan çeliğe değişebilir. Tasarım tarzları söz konusu olduğunda, avizeler daha geleneksel formların yanı sıra daha modern, çağdaş formlarda olabilir. Gökyüzü, bu tavan dekorasyon tasarım öğesi için sınırdır.

Yaşam alanınız için bir avize kullanmaya karar verirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Birincisi boyuttur. Bir avizenin ne kadar büyük olması gerektiğini anlamak biraz zor. Tüm bunların lojistiğinin yanı sıra, boyutun, alana çok fazla değer katmayacak kadar küçük olmadığından veya tasarımı aşacak kadar büyük olmadığından da emin olmalısınız. Kullanılacak iyi bir ölçü, oturma odanızın ayak cinsinden ölçüsüdür. Bu boyutların toplamını alın ve bunları inçlere dönüştürün – bu, avizenizin ne kadar geniş olabileceğinin iyi bir ölçüsü olmalıdır. Örneğin 10 ‘x 10’ kare bir oturma odası, 20 ”genişliğinde bir avize barındırabilir.

İkincisi, avize yerleşimi hakkında düşünmemiz gerekiyor. Herhangi bir duvara çok yakın olmaktan kaçının. İşlevsel olarak, ışık kaynaklarını duvarların yakınında tutmak, aydınlatma potansiyellerinin çoğunu boşa harcar; bir ışık kaynağı ne kadar uzakta olursa, o kadar geniş ve aydınlatılmış alanı o kadar geniş olur. Ayrıca, söylemeye gerek yok, pahalı süslü aydınlatma parçanızın oturma odanızdaki herhangi bir yüksek mobilyaya çarpmasını veya çarpmasını istemezsiniz. Bu nedenle, onu yüksek raflardan veya dolaplardan da uzak tutmaya çalışın.

Son fakat en az değil, avize yüksekliği. Evinizdeki en uzun kişinin baş yüksekliğinin üzerinde tutun. Ortalama olarak 6 buçuk fit, avizeniz için yeterince iyi bir boşluk yüksekliği olmalıdır. Bu kuralın tek istisnası, avizelerin masa üstlerine asılması veya aydınlatılması gereken mobilya parçalarının vurgulanmasıdır. Bu gibi durumlarda, bunları mobilya yüzeyinin yaklaşık 3 fit yukarısında tutun. Aşağıda, çeşitli oda stilleri için çeşitli oturma odası avize fikirlerini paylaşıyoruz:

Şömine süslemeli tavan ve avizeli köşe düzenine sahip lüks oturma odası

Resmi oturma odasının genel görünümüne uygun avize çeşitlerini seçtiğinizden emin olun. Bu örnekte olduğu gibi nötr, dünyevi estetik için, tasarımı alt etmemek için daha az şatafatlı, daha hafif avize görünümüne gidin.

Hampton tasarım şömineli avize ve Louis xvi koltuklu lüks oturma odası

Çoğu durumda, avizeler en iyi oturma odası tavanının ortasına yerleştirilir. Fransız esintili bu oda için tepsi tavan tasarımı mükemmel bir fon oluşturuyor. İşlevsel olarak, bir merkez aydınlatma yerleşimi, odayı daha etkili ve estetik bir şekilde aydınlatmasını sağlar, odanın dikey alanını doldurmaya yardımcı olur ve sade görünmesini engeller.

Avize ve şömineli geleneksel resmi oturma odası

Kristal avizelerin yalnızca büyük, resmi oturma odalarında kullanılabileceğini kim söylüyor? Daha küçük oturma odaları, daha küçük ölçekli varyasyonları kullanarak daha süslü kristal avize tasarımlarından yararlanmaya devam edebilir.

9 ışıklı Fransız tarzı avize

Antik kaplamalı Fransız tarzı avize

Bu güzel Fransız tarzı avize, antika bir gümüş yaprak ve imparatorluk bronz kaplamayla yapılmıştır. Avize, 9 rustik mum ışığı ve çok yönlü kristal damlacıkları sunar.

Asma avize tavan tasarımı ile oturma odası

Bu çağdaş oturma odası, iç içe geçmiş ışıklarla bir ağacın dallarını andıran ilginç bir avizeye sahiptir. Özel tavan özelliği, yuvarlak bir tasarım içinde kavisli şekilleriyle ek derinlik sağlar.

Kanal ve büyük kristal avize manzaralı lüks usta oturma odası

Bu kanepesiz oturma odası, geniş cam avizesi ile büyük bir izlenim yaratıyor. Daha fazla cam damlası, oturma odası avizeniz için neredeyse ışıltılı, parıltılı bir etki yaratabilir. Etkili kullanıldığında, özellikle geceleri oturma odası deneyiminizi büyük ölçüde artırabilir.

Deri mobilya ve avize ile zarif resmi oturma odası

Alt takım avizeler, bunun gibi daha samimi, alçak tavanlı mekanlarda kullanılabilir. Doğrudan bir sehpanın veya başka bir aksan mobilyasının üzerine yerleştirildiğinde avizelerin kimsenin kafasına çarpması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

6 hafif mum tarzı Viktorya dönemi avize

Viktorya tarzı avize

Bu mum avize, bir şamdan tasarımına sahiptir ve altı mum benzeri ampul tutucusu ve Viktorya döneminin resmi oturma odalarında kullanılan geleneksel ferforje avizeleri anımsatan şekilli bir çelik form içerir.

Cam avize ile oturma odası modern tasarım

Daha modern oturma odası tasarımları da daha çağdaş avize görünümleri gerektirir. Kristal avizeler, bu şık oturma odası alanında kullanılan gibi daha minimalist, şık, modern yollarla yapılabilir.

Tepsi tavanlı ve cam avizeli geleneksel lüks oturma odası

Oturma odası avizeniz için kullandığınız ampullerin türü de mekana nasıl katkıda bulunduğu üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Odayı gerçekten aydınlatmak istiyorsanız parlak, gün ışığı ampullerini ve size biraz sessiz bir ortam sağlamak için daha sıcak, yumuşak beyaz ampulleri seçin.

10 ışıklı kristal avize

10 ışıklı kristal avize

Bu 10 ışıklı kristal avize, neredeyse gerçek gri mum mumları gibi görünen ampul tutucular kullanır. Tasarımında, ışığı yansıtan güzel yansıtıcı cam damlacıkları ve krom kollar kullanılmıştır.

Avize ve gri temalı modern art deco oturma odası

Bu modern art deco tarzındaki oda gri boya, perdeler, yer karoları, mobilyalar ve dekor ile koyu gri bir tema sergilemektedir. Gri temalı aydınlatma, ortamın çok karanlık olmamasını sağlamak için zorunludur. Çeşitli ışıklara sahip büyük ve modern bir avize, bol miktarda aydınlatma sunar ve bitişik oturma odasında benzer bir aydınlatma armatürü ile tamamlanır.

Gözyaşı damlası kristalli 5 ışıklı oturma odası avize

5 ışıklı demir avize – Wayfair

Geleneksel, klasik cam avize tasarımları sizin için biraz fazla klişe ise, konseptte hitap edebilecek tonlarca varyasyon var. Güzel bitki yaşamını anımsatan kristal avizenin bu sanatsal yorumuna bir göz atın.

Dallar ve yapraklar ile ahşap zemin ve özel avize ile geleneksel oturma odası

Avizeler ve aydınlatma tasarımı söz konusu olduğunda, sonsuz olasılıklar vardır. Alanınızı gerçekten tamamlayan avizeler söz konusu olduğunda, sınır sadece hayal gücünüzdür.

Bronz mobilyalar ve modern sivri avize ile çağdaş oturma odası

Bu modern sivri avize, bu çağdaş oturma odası alanında kesinlikle büyük bir etki yaratıyor. Avizelerin kahverengi tonları, ahşap kirişli tavanı ve duvarların ahşap kaplamalarını ve pencere pervazını mobilyaların ahşap aksanlarıyla tamamlar.

Eviniz için daha fazla iç tasarım fikri için avize ışıklı banyo galerimizi ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir