yatak odası , lexus

Mükemmel Uyku Yatak Odasını Yaratmak

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz. Bilginiz olsun diye, Freshome bu sayfadaki bağlantılardan satış payı toplayabilir.

Soğuk aylarda yatağınız rahatlama, sıcaklık ve konfor yeri olabilir. Ama ışıkları sadece uykunun sizi kaçırdığını bulmak için kapattınız mı? Görünüşe göre, sadece yatağa girmek, bazı kaliteli z’leri yakalamanızı sağlamak için her zaman yeterli değildir. Bu nedenle, uyku için en iyi yatak odasını yaratmak için bazı ipuçlarını topladık.

nihai yatak odası - yatak takımı

 • Bir battaniye, tasarımınızı güçlendirmekten daha fazlasını yapabilir. Ayrıca rahatlamayı ve daha fazla uyumayı kolaylaştırabilir. Resim:
  cumba yatak odası
  ,
  lexus yatak odası
  ,
  loki yatak odası
  ,
  toprak yatak odası
  ,
  emma yatak odası
  ,
  doğtaş palermo genç odası
  ,
  doğtaş casablanca yemek odası
  ,
  modüler yatak odası dolapları,

Kendinizi katmanlarla süsleyin

Gece boyunca uyumak, nihayetinde vücudunuzu dinlendirici bir durumu sürdürmek için yeterince rahat hale getirir. Yani, tabii ki, kaliteli bir yatak ve iyi bir yatak takımı çok önemlidir. Ancak yatağınızla ilgili temel bilgileri edinmenin ötesinde, katmanlar halinde düşünmek de yardımcı olabilir.

Yatağınızı katmanlaştırmak, sadece iyi bir kitapla (veya iyi bir Netflix maratonuyla) kıvrılabileceğiniz daha lüks, otel benzeri bir yatak oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda uykunuzu da kolaylaştırır. Gece boyunca vücut sıcaklığınız dalgalanabilir. Bir katmanı kolayca ekleyip çıkarabilmek, böylece hızlı bir şekilde rahat edebilmeniz, dinlendirici bir geceyi destekler.

uyku için nihai yatak odası - perdeler

Güneşin sizin veya çocuklarınızın uyku saatlerini sınırlamasına izin vermeyin. Resim: Photographee.eu/Shutterstock

Karanlığa git

Hiç bir otel odasında uyandın mı, zaman konusunda tamamen şaşkın bir şekilde uyandın mı? Bunun nedeni, çoğu otel odasında güneş ışığının uykunuzu durdurmamasını sağlamak için tasarlanmış kaliteli karartma perdelerle dolu olmasıdır. Neden evde kendinize aynı muameleyi yapmıyorsunuz?

Karartma perdeleri asmak, uyku alanınızı kontrol etmenizi sağlar. Güneş batmadan biraz uyumak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Yoğun bir haftanın ardından cumartesi günü uyumak istiyorsanız, yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz veya istediğiniz sürece odanızı karanlık tutacak perdelerle uyku daha az zor hale gelir.

nihai uyku odası - ses

Nihai uyku yatak odanızın sesi nasıl olurdu? Belki bir plak çalar yardımcı olabilir. Resim: Bulgac / Getty Images

Ses ortamınızı kontrol edin

Bazı insanların uyumak için tam bir sessizliğe ihtiyacı vardır. Diğerleri beyaz gürültünün sesine kaymayı daha kolay bulur. Üçüncü bir grup aslında TV’nin onları hayal dünyasına çekmesini tercih ediyor. Sen hangi grupsun Uyku için ideal ses ortamınızı hiç düşünmediyseniz, şimdi başlama zamanı. Ne tür işitsel girdilerin uyumanıza yardımcı olduğunu ve sizi bunlardan uzak tuttuğunu bilmek, hem hızlı uykuya dalma yeteneğinizde hem de uykuda kalma yeteneğinizde büyük bir fark yaratabilir.

Beyaz gürültü, çarpan dalgalar, yağmur veya başka bir sürekli sesin iyi uyumanıza yardımcı olacağını düşünüyorsanız, telefonunuzda bir uygulama deneyin. En iyi ses ortamınızı düzenlemenize ve uyku için en iyi yatak odasını yaratmanıza yardımcı olabilecek pek çok şey var. Sonra, sizin için neyin işe yaradığını öğrendikten sonra, bir ses makinesine yatırım yapmayı düşünün. Araştırmalar, telefonlarımızda olmanın, özellikle yatmadan hemen önce uyku kalitesini düşürebileceğini göstermiştir. Telefonunuzu erkenden saklamayı kolaylaştırın ve uyku için odanızı ayarlamak için güvenilir ses makinenize dönün.

nihai uyku odası - nötr

Yatıştırıcı renkler, uyumanın kolay olduğu bir yer yaratmanıza yardımcı olabilir. Resim: Lelia_milaya / Twenty20

Tasarımınızı rahatlatın

Yatak odanız harika bir tasarım fırsatıdır. Konuklardan daha az yaya trafiği aldığı için, bazı riskler alabileceğiniz ve gerçekten sevdiğiniz seçimleri uygulayabileceğiniz bir yer olabilir. Ancak tamamen vahşileşip odanızı kırmızı ve sarıya boyamadan önce, dekor kararlarınızın uykunuzu nasıl etkileyeceğini düşünün.

Oda rengi ve ruh haliniz üzerindeki etkisi hakkında başvurabileceğiniz harika bir rehberimiz var. Yatak odanızı düzenlerken bu renk psikolojisi kurallarını aklınızda bulundurun. Genel olarak, nötrler ve soğuk tonlar (maviler, morlar ve yeşiller) en iyi uyku yatak odasını yaratmaya çalışırken en iyisidir çünkü bir sakinlik hissi verirler.

Rahatlatıcı bir yatak odası yaratmak, sadece belirli renkleri seçmek anlamına gelmez. Size huzur ve neşe hissi veren sevdiğiniz öğeleri eklemek, dinlendirici bir uyku için doğru ambiyansı yaratır. Çiçekler, mumlar, kitaplar ve sanat eserleri, endişelerinizden kurtulmanın ve uykuya dalmanın kolay olduğu bir oda yaratmanıza yardımcı olabilir. Burada dinlendirici bir yatak odası oluşturmak için daha fazla ipucuna göz atın.

Uyku kalitenizi artırmak için yatak odanızda herhangi bir değişiklik yaptınız mı? En iyi uyku yatak odasını yaratmaya çalışırken sizin için ne işe yaradı ve ne yaramadı? Yorumlarda bize bildirin!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir