Mutfağ Tezgah Alanını Düzenlemenin 5 Yolu

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz. Bildiğiniz gibi, Freshome bu sayfadaki bağlantılardan satış payını toplayabilir.

Küçük mutfağınızda yemek yapmak ve eğlenmek zor mu? Stüdyo boyutunda bir mutfak, çalışmak için bir zorluktur, ancak birkaç küçük mutfak organizasyonu fikri ve birkaç saatlik zamanınız, ufacık mutfağınızı yemek pişirmek ve kutlamak için modern, minimalist bir rüyaya dönüştürebilir.

Bu kaya için size ilham veren beş küçük mutfağımız var. Mutfağınızı yeni ve yeni yöntemlerle nasıl düzenleyebileceğinize dair fikirlerle dolu. Ayrıca, geri kazanmanıza veya yeni tezgah alanı eklemenize ve tezgahlarınızda takılmaktan hoşlanan tüm dağınıklık için bir ev bulmanıza yardımcı olacak bazı küçük mutfak düzenleme ürünlerini de dahil ettik.

1. Hafif, aydınlık ve endüstriyel küçük mutfak

dağınıklıktan kurtulmak için küçük mutfak fikirleri - freshome.com

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Çatal Bıçak Tutacağı – Mutfak Tezgahı – Kaşıklık – Pişirme Tavası

Öncelikle, mutfağınızı tazelemek için hafif, parlak beyaza boyamayı düşünün. Veya karanlık, modası geçmiş duvarları veya dolap kapılarını yeni, çıkarılabilir bir duvar kağıdıyla örtün.

Sonra, asla kullanmadığınız hurma kalp kutularını atıp başka neyin kalacağına veya gideceğine karar vermenin zamanı geldi. Ne kadar çalıştığınıza dair iyi bir fikriniz olduğunda, geriye kalan her şey için bir ev bulma zamanı.

Çekici olmayan şeyleri dolaplarınızda saklayın. Öğelerin geri kalanı, yukarıdaki fotoğraftaki gibi yeni, endüstriyel, restoran tarzı raflarda, barlarda ve kancalarda sergilenebilir.

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Manyetik Bıçak Şeridi – Kase Rafı

2. Modüler, yuvarlanan bir adaya sahip küçük modern mutfak

küçük bir mutfak için yuvarlanan ada fikirleri - freshome.com

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Mutfak Arabası – Bar Taburesi – Meyve Kasesi

Birçok küçük mutfakta çalışmak için çok fazla tezgah alanı yoktur. Kahve makinesi veya mikrodalga gibi temel cihazlar, sahip olduğunuz küçük alanı yiyebilir. Çözümler var. Duvara veya kabin altına monte edilebilen cihazları seçin. Veya mikrodalga gibi ağır aletleri tutmak için ağır hizmet tipi bir duvara monte raf ekleyin.

Küçük bir mutfak adası, ekstra tezgah alanı, depolama alanı ve hatta bir kahvaltı barı ekleyebilir. Küçük, yuvarlak veya kare adalar daha küçük kare alanlarda daha iyi çalışır. Dikdörtgen bir alan için daha uzun dar bir ada düşünün. Tekerlekli bir koltuk konsolu, daha uzun, kadırga bir mutfakta harika bir fikir olurdu. Gerektiği gibi bir mutfağa koyabilir ve işiniz bittiğinde koltuğunuzun arkasına geri koyabilirsiniz.

Kasap blokları veya bar arabaları diğer harika seçeneklerdir, çünkü genellikle adanızı yoldan çıkarmak için tekerleklerle gelirler. Daha uzun bir araba, bar tabureleriyle daha iyi sonuç verir.

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Bar Taburesi – Mutfak Arabası

3. Depolama için yüzer duvar raflarına sahip çağdaş bir küçük mutfak

küçük mutfak depolama fikirleri - freshome.com

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Duvar Rafları – Davlumbaz – Ekmek Kızartma Makinesi

Yeterli mutfak dolabınız yoksa ancak bol miktarda duvar alanınız varsa, mutfak tezgahlarınızı boşaltmanın temiz ve çağdaş bir yolu, eşyaları yukarıdaki mutfak gibi serin raflarda veya çıkıntılarda sergilemek ve saklamaktır.

Mutfağınıza fotoğraf gibi yüksek tasarımlı bir görünüm vermek ister misiniz? Öğeleri renge göre gruplayın ve bazı sanat nesneleri veya çerçeveli fotoğraflar ekleyin. Çok dağınık görünmemeleri için çıkıntıların bazı alanlarını boş bırakın.

Yukarıdaki görüntüdeki bir başka harika tasarım seçeneği, backsplash üzerinde ayna kullanımıdır. Alanı genişletmek ve daha fazla ışık yansıtmak için tezgahın arkasındaki duvarınızın bir bölümüne biraz ayna ekleyin.

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Yüzer Raflar

4. Kitaplık içeren küçük mutfak organizasyon fikirleri

küçük apartman mutfak fikirleri ve stüdyo mutfak depolama fikirleri - freshome.com

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Pişirme Tavası Askısı – Kaşıklık – Ekmek Kızartma Makinesi

Mutfak dolaplarını eklemek veya değiştirmek pahalı olabilir. Ve eğer kiralarsanız, projeye izin bile verilmeyebilir. Neden bazı iyi, ucuz kitaplıklar alıp tüm mutfak eşyalarınız için bir saklama duvarı yapmıyorsunuz?

Daha uzun ancak dar kitaplıklar arayın ve bazı öğeleri gizlemek için kapıları karıştırın ve eşleştirin. Ya da kitaplıklarınızda tüm küçük eşyaları ve çarşafları yakalamaya hazır olan bir dizi sepet çekmece görevi görebilir.

Yukarıdaki görüntüdeki bir başka ilginç küçük mutfak fikri, tencere ve tavaları asmak için pencerenin üzerindeki kancalardır. Tencere ve tavalar çok yer kaplar ve bunları bir tencere rafına veya kancalara asmak, bir dolap veya tezgahı boşaltmanın iyi bir yoludur.

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Pişirme Tavası Duvara Montaj Rayı

5. Birçok küçük apartman organizasyonu fikrini bir araya getiren minimalist bir mutfak

dağınık olmayan küçük mutfak dekorasyonu - freshome.com

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Cam Tutucu – Gereç Tutucu – Lavabo Bataryası

Bu güzel ve dağınıklık içermeyen mutfak, çoğu öğenin çok amaçlı olması nedeniyle işe yarar. Monte edilmiş bir tezgahı olan alçak bir kitaplık, depolama ve tezgah yüzeyi olan bir ada oluşturur. Küpler küçük aletleri bile tutabilir. Tezgahın üzerindeki küçük bir bıçak bloğunda bir düzineden fazla bıçak tutulur.

Duvara monte paslanmaz çelik bir çubuk, pişirme kapları ve kancalarla, hatta kahve fincanları veya daha küçük tencere ve tavaları tutabilir. Duvara monteli şarap bardağı tutucusu aynı zamanda yüzer bir çıkıntı görevi görebilir.

Bu Ürünleri Şimdi Satın Alın: Cam Tutucu – Manyetik Bıçak Şeridi – Şişe Duvara Monte Raf

Küçük mutfağınızı nasıl düzenleyecek ve tezgah alanınızı nasıl geri alacaksınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir