Mutfağınız için 8 çeşit tezgah

Mutfak kuşkusuz evin en önemli alanlarından biridir. İçinde sadece yemek pişirmekle kalmıyor, aynı zamanda aile hayatının büyük bir bölümünü de yapıyoruz. Evimizde istediğimiz tezgah için seçtiğimiz malzeme ve stil seçimi kadar dekorasyonu da son derece önemlidir.tezgah örnekleri , belenco taş modelleri , beyaz granit mermer modelleri , simli granit mutfak tezgahı , yeni model mutfak mermerleri , çimstone tezgah arası modelleri , en güzel mutfak tezgah modelleri , mutfak tezgah örnekleri , döküm mutfak tezgahı modelleri , tezgah modelleri granit , modern mutfak tezgah modelleri , belenco beyaz tezgah modelleri , simli mermerit modelleri , koçtaş mutfak mermeri , yeni tezgah modelleri Bu yazıda mutfağınız için farklı tezgah türlerinin neler olduğunu göreceğiz.

Her aşçılık dersi için bir ocak

Her şey, evin bu bölümünde sahip olduğumuz kullanıma ve ihtiyaçlara bağlı. Neredeyse kullanılmayacak bir mutfak, her zaman savaş alanı olacak bir mutfak ile aynı şey değildir. Seçimler konusunda, daha temiz tezgahlar olduğunu, daha dayanıklı, daha net, daha dayanıklı vb. Olduğunu bilmelisiniz.

1 – Laminat tezgah

Bu tür bir tezgah, taban görevi gören ve üzerine plastik bir tabaka eklenen sağlam bir malzemeden yapılmıştır. Bunları tüm renk ve desenlerde bulabilirsiniz, ancak iç mekana olası su sızmalarını önlemek için kurulumlarının doğru olduğundan emin olun.

2- Ahşap tezgah

Bu malzeme doğası gereği zarif ve güzeldir. Tek sorununuz bu malzemeden yapılmış bir tezgah için gerekli olan bakımdır. Bu anlamda ahşap oldukça kırılgan olduğu için darbelere dikkat etmelisiniz. Bu seçeneği beğendiyseniz, yüzeyi koruyan üstün bir verniğe sahip kalın ahşapları tercih edebilirsiniz.

3 – Granit tezgah

Bu, mutfağınıza yerleştirebileceğiniz en dayanıklı ve dayanıklı malzemelerden biridir. Granitin temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Isıya ve darbeye çok iyi direnç gösteren bir malzemedir. Tek kötü şey şu anda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok az renk çeşidine sahip olmanız.

4 – Sabuntaşı veya sabuntaşı tezgah

Mutfağınıza şıklık ve tarz getirecek bir seçimdir. Steatit, kimyasal maddelerin varlığına çok dirençli olduğu için laboratuvarlarda ve lavabolarda yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Nasıl doğru bir şekilde bakılacağını bilirseniz büyük bir dayanıklılığa sahiptir. Sabuntaşı, düzenli yağlama ve cilalama gerektirir. Mutfağınız için bu malzemeden geniş bir renk kataloğu bulabilirsiniz.

5 – Cam üst

İnşaat ve dekorasyon sektöründeki malzemelerdeki yenilikler, mutfak tezgahı camı gibi yeniliklerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu tip yüzeyler, kolay temizlik ve hijyen sistemi nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Neden? Çünkü diğer malzemelerde olduğu gibi bakteri gözeneklerinin hiçbirine yerleşmesine izin vermez. En büyük dezavantajı kırılganlıktır.

6 – Lav taşı tezgah

Bu, belki de var olanların en yenilikçi ve yeni malzemesidir. Özellikleri, onu darbelere ve çizilmelere ve ayrıca sıcaklık değişikliklerine karşı dirençli kılar. Az bakım gerektiren ve temizlenmesi çok kolay olan bu malzeme yalnızca Fransa’da üretilmektedir ve bu nedenle şu anda oldukça pahalıdır.

7 – Paslanmaz çelik tezgah

Elbette bunun profesyonel şeflerin en sevdiği malzeme olduğunu fark etmişsinizdir. Ancak, bakımını sağlamak için bir dizi özen gerektirir. Çizilmelere karşı oldukça hassas olduğu için her zaman kesilmelere veya çarpmalara karşı korunmalıdır. Öte yandan yüzeyine yansıyan tüm izler genellikle kaldığı için çok fazla temizlik gerektirir. Hem neme hem de bakterilere karşı geçirimsiz olmasının yanı sıra çok uygun fiyatlı bir malzeme olduğunu unutmayın. Bu nedenle profesyonel, okul veya hastane mutfaklarında kullanımı.

8 – Mermer tezgah

Dünyanın yarısının mutfaklarında bir klasik. Mermer, zarif ve dayanıklı bir hammaddedir. Mutfağınız için ideal malzeme olmasını sağlayan nitelikler. Isıya karşı oldukça dayanıklıdır, ancak bakteri veya lekelerin geçmesine izin veren kapatılmamış gözeneklere sahip olmadığından emin olmalısınız. Temizlik çok basittir: sadece nemli bir pamuklu beze ve nötr bir deterjana ihtiyacınız olacaktır.

Mutfağınız için en iyi tezgahı seçin

Satın almaya başlamadan önce mutfağınız için gerçekten ne istediğinizi düşünün. Direnç? Tasarım mı? Hijyen mi? Bahsettiğimiz modellerden herhangi birini satın almadan önce tüm bu soruları cevaplandırmalı ve daha fazlasını çözmelisiniz. Ocağınızı taktıktan sonra geri dönüş olmayacak.

tezgah örnekleri , belenco taş modelleri , beyaz granit mermer modelleri , simli granit mutfak tezgahı , yeni model mutfak mermerleri , çimstone tezgah arası modelleri , en güzel mutfak tezgah modelleri , mutfak tezgah örnekleri , döküm mutfak tezgahı modelleri , tezgah modelleri granit , modern mutfak tezgah modelleri , belenco beyaz tezgah modelleri , simli mermerit modelleri , koçtaş mutfak mermeri , yeni tezgah modelleri