Mutfağınızı Güzelleştirmek İçin En İyi 3 Bitki Fikri

Yaz yakında geliyor ve o zaman hava daha sıcak hissedecek. Bu nedenle, evlerimizdeki havayı her zaman taze olacak şekilde muhafaza etme fikrine ihtiyacımız var. Ev zaten odayı soğutmaya ait olsa da, zaman zaman evi, pencereleri ve kapıları açmamız gerekir, böylece hava eve girer, böylece hava sirkülasyonu evin içindeki havayı daha taze ve sağlıklı hale getirir. Ve bunun için bundan sonra hazırlanmamız gerekiyor.

Bazı ülkelerde ya da belki yaşadığımız şehirde de olsa, Covid19 salgını nedeniyle de kilit altındayız ama aynı zamanda evi de temizlememiz gerekiyor. Çünkü onu Amazon veya eBay gibi birkaç çevrimiçi mağazadan çevrimiçi olarak satın alabiliriz. Mutfak bu sefer odak noktamız olacak, mutfağımızı nasıl daha güzel hale getirebiliriz ve aynı zamanda mutfağa bazı iç mekan bitkileri ekleyerek daha hızlı hale getireceğiz. İşte mutfağı güzelleştirebilecek ve mutfaktaki havayı daha taze hale getirebilecek en iyi bitkilerden 5’i.

# 1 Calathea Orbifolia

Calathea Orbifolia, Mutfak Bitkileri için
Calathea Orbifolia, Mutfak Bitkileri için

görüntü kaynağı

Calathea orbifolia bitkisi, yaprağın kemiğini izleyen beyaz çizgilerle yeşil yapraklara sahiptir, bu nedenle güzel görünür. Geniş yaprak yüzeyi ile bu bitki mutfağımıza giren herkesi kendine çekecek ve görenleri şımartacak ve mutfağı gerçekten tazeleyecektir.

# 2 Sanseviera

Mutfak Tesisleri için Sanseviera
Mutfak Tesisleri için Sanseviera

görüntü kaynağı

Sansevieria aynı zamanda kayınvalidesi olarak da bilinir, evin süs kısmı olarak oldukça popüler olan bir süs bitkileri klanıdır çünkü bu bitki az su ve güneş ışığı olan koşullarda büyüyebilir. Sansevieria’nın uçları sivriltilmiş sert, etli, dik yaprakları vardır. Bu bitki mutfak odanızın köşesine konulmaya uygundur. Ayrıca Sansevieria, saçları beslemek, şeker hastalığı, hemoroid tedavisi, kötü huylu kansere kadar sağlık için de faydalıdır. Mutfağınız güzel görünecek ve ayrıca bu bitki sudaki toksinleri emebilir.

# 3: Aureum

Mutfak Fabrikası için Epipremnum aureum
Mutfak Fabrikası için Epipremnum aureum

görüntü kaynağı

epipremnum aureum, genellikle insanlar tarafından bahçeyi veya odayı dekore etmek için dikilen yarı epifitik bir asmadır. Bu bitki mutfakta özel bir odaya yerleştirilecek kadar güzeldir çünkü yaprakların rengi sıyrıldığında parlak sarıdan soluk sarıya mutfağınıza renk katacaktır. Çoğaltarak veya bir tencereye ekerek ekebilirsiniz. Ve onu dikmek de çok kolaydır, sadece sapı kesip bir tencereye daldırırsınız.

Böylece mutfağınızı daha güzel, daha taze ve ekmesi çok kolay hale getirebilecek 3 çeşit bitki.

Bir Cevap Yazın