Mutfağınızı Yenilerken Kaçınmanız Gereken Yaygın Hatalar

İyi bir yenileme, en sıkıcı mutfağa bile taze bir hayat verebilir. En son mutfak tadilatınız, bölgeye verilen hasar nedeniyle kolaylaştırılmış olsun ya da sadece bir manzara değişikliğine hazır olun, yepyeni bir mutfak almak çok heyecan verici olabilir. Ancak, bu yenilemelerin aksamadan devam etmesini sağlamak için, kaçınmanız gereken bazı hatalar vardır. Aşağıdaki hatalardan uzak durmak, basit, stressiz bir yenileme ile durmaksızın stresli bir kabus arasındaki fark anlamına gelebilir.

İyi Bir Ev Garantisine Yatırım Yapmamak

Aletler her mutfağın can damarıdır. İşlevsel bir buzdolabı, fırın veya çamaşır makinesinin yokluğunda, yiyecek saklama, yemek hazırlama ve temizlik konularında önemli sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca, bu cihazlar genellikle küçük yatırımlar değildir. Yüzlerce – bazen binlerce – dolara mal olan çoğu büyük cihazla, maksimum yatırım getirisini elde etmek, her bütçeye duyarlı ev sahibinin yararınadır. Çoğu zaman, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak, büyük cihazlara uygun bakım ve özen göstermeyi gerektirir ve bunu yapmanın bir yolu da iyi bir ev garantisine yatırım yapmaktır.

Kapsamlı bir ev garantisi, geniş bir cihaz yelpazesi için çok çeşitli konuları kapsayacaktır. Bu, bir dahaki sefere önemli bir cihaz sorun yaşamaya başladığında, onarım maliyetlerine küçük bir servet harcama konusunda endişelenmenize gerek kalmamasını sağlar. Güvenilir bir ev garantisine yatırım yapmak size gönül rahatlığı sağlayacak ve büyük bir cihaz fritz’i her çalıştırdığında mali durumunuzda bir delik açmanızı engelleyecektir. Mutfak tadilatları genellikle cihaz yükseltmeleri ile eşanlamlı olduğundan, bu satın alımları sağlam bir ev garantisiyle korumanız akıllıca olacaktır. Kısa vadede biraz para harcamak, öngörülebilir gelecek için onarım maliyetlerinden etkili bir şekilde kurtulabilir.

Uygun Depolama Düzenlemelerinin Yapılmaması

Düzgün bir şekilde sabitlenmezse, büyük cihazlar yenileme süreci boyunca oldukça fazla hasara neden olabilir. Bu cihazlar çalışma ekibinin önüne geçebileceğinden, genellikle proje başlamadan önce depolama düzenlemeleri yapmak iyi bir fikirdir. Örneğin, evinizde geniş bir açık depolama alanı varsa, onu baştan savma mutfak aletleriniz için geçici bir eve dönüştürmeyi düşünün. Alternatif olarak, evde depolama bir seçenek değilse, geniş bir depolama birimi kiralamak gibi dış çözümleri düşünmek isteyebilirsiniz.

Bu seçeneklerden hiçbiri işe yaramazsa, hasar olasılığını en aza indirmek için en azından büyük cihazlarınızı korumanız gerekir. Bu genellikle onları dayanıklı bir koruyucu filmle kaplamayı gerektirir.

Yeterli Bakiyeye Sahip Olmama

Mutfak tadilatları ucuz olmaktan uzaktır. Projenin kapsamına bağlı olarak, kolayca on binlerce dolar harcayabilirsiniz. Ek olarak, maliyetlerin nihayetinde yüklenicilerin tekliflerini aşmasına neden olan çeşitli nedenler vardır. Bunu akılda tutarak, karşılayamayacağınız bir projeyi üstlenmekten kaçının. En kötü senaryoda, bitmiş mali durum ve yarı bitmiş bir mutfak ile sonuçlanabilir.

Veteriner Müteahhitlerinin Uygun Şekilde Yapılmaması

Bağımsız yüklenicilerle çalışmak her zaman bir risk taşır. Birinin kendini iyi sunabilmesi, bir projeyi zamanında ve bütçesine göre tamamlamaya güvenebilecekleri anlamına gelmez. Neyse ki, bir yüklenici ile çalışmaya başlamadan önce biraz araştırma yaparak bu riski en aza indirebilirsiniz. Örneğin, tüketici geri bildirim web siteleri size yerel müteahhitlerin ne kadar güvenilir olduğuna dair sağlam bir fikir verebilir. İşe almayı düşündüğünüz bir kişi makul miktarda kötü geribildirim aldıysa, bir sonraki adaya geçmeniz daha iyi olur. Kalifiye olmayan veya güvenilmez bir yükleniciyi işe almak, sonuçta işe almak zorunda kalmanıza neden olabilir bir diğeri yüklenici hatalarını düzeltmek için.

Yakın zamanda yenilenmiş bir mutfak, eviniz için harikalar yaratabilir. Yeniden yapılan bir mutfak, mülkün değerini artırmanın yanı sıra, ailenize bir araya gelmek, birbirlerinin şirketlerinin tadını çıkarmak ve yemek yerken yemek yemek için harika bir yer sağlayacaktır. Elbette bu, tüm mutfak tadilatlarının kolayca karşılanabilir, düşük stresli girişimler olduğu anlamına gelmez. Akıllı planlama, gerekli kaynaklar ve sağlam araştırmaların yokluğunda, hırslı bir mutfak tadilatı bitmek bilmeyen bir baş ağrısına dönüşebilir. Bir sonraki tadilatınızın mümkün olduğunca sorunsuz ilerlemesine yardımcı olmak için yukarıda tartışılan hatalardan kaçınmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir