Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Mutfak Dolap Altı Aydınlatması

İşte popüler türler, maliyet ve ihtiyaç duyulan çıktı dahil olmak üzere dolap aydınlatması altında mutfak kılavuzumuz. Tezgah altı mutfak aydınlatması olarak da bilinen dolap altı mutfak, “görev aydınlatması” olarak düşünülen şeye bir örnektir. Bu tür bir aydınlatma, çalışma alanınızı ve ne yaptığınızı daha net görebilmeniz için görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak şekilde yerleştirilir. Dolap altı mutfak […]

01 Kasım 2020 - 19:40 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi. A+A-

Mutfak Dolap Altı Aydınlatması

İşte popüler türler, maliyet ve ihtiyaç duyulan çıktı dahil olmak üzere dolap aydınlatması altında mutfak kılavuzumuz.Beyazlatılmış renkli dolaplar, dolap aydınlatması ve beyaz kuvars tezgahı ile çağdaş mutfak

Tezgah altı mutfak aydınlatması olarak da bilinen dolap altı mutfak, “görev aydınlatması” olarak düşünülen şeye bir örnektir. Bu tür bir aydınlatma, çalışma alanınızı ve ne yaptığınızı daha net görebilmeniz için görevleri tamamlamanıza yardımcı olacak şekilde yerleştirilir.

Dolap altı mutfak aydınlatmasının mutfağınızın ana ışık kaynağı olması amaçlanmamıştır; çalışmak için daha fazla ışığa ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz veya oda atmosferini iyileştirmek için stratejik olarak yerleştirildikleri için daha çok vurgu ışıkları gibidirler. .

Dolap Altındaki Mutfak Çeşitleri Aydınlatması

Dolap altı aydınlatmalı koyu ahşap dolaplı mutfak beyaz kuvars tezgahı

Dolap altı mutfak lambaları çeşitli boyut ve şekillerde gelir. Ayrıca bunları nasıl kurduğunuza göre sınıflandırılırlar.

Kuruluma göre sınıflandırılmış iki ana dolap altı mutfak lambası türü vardır. Bunlar fişli ışıklar ve doğrudan kablolu ışıklar.

Aydınlatmada kabin altı priziPlug-in Işıklar

Bunlar, mutfağınıza ek elektrik tesisatı kurmanızı gerektirmediği için kurulumu kolay aydınlatma armatürleridir.

Bu armatürleri satın aldığınızda, yerleşik bir fişle birlikte gelirler. Buradaki fikir, aydınlatma armatürünü istediğiniz yere monte etmeniz ve fişe takmanızdır. Sadece fişin mevcut bir prize ulaşabileceğinden emin olun.

Doğrudan Tel

Bunlar, doğrudan evinizin elektrik sistemine bağlanması gereken aydınlatma armatürleridir. Bu armatürlerle gerçekten kendin yapamazsın; Birincisi, armatür kablolarını ona bağlamak için odanızın elektrik kablolarını açığa çıkarmanız gerekecek.

Tel ışıkları yönlendirmenin avantajı, birçok insanın teller çoğunlukla gizlendiğinden “daha temiz” göründüğünü hissetmesidir. Ayrıca, ev aletleri gibi diğer şeyler için odaların elektrik prizlerini boşaltır. Ayrıca, bu şekilde tüm ışıklarınızı tek bir anahtara veya hatta bazılarının daha uygun bulduğu bir dimere bağlayabilirsiniz.

Biçim ve işlev söz konusu olduğunda, birkaç çeşit dolap altı mutfak lambası da vardır. Bunların çoğu hem eklenti hem de doğrudan kablo varyasyonlarında gelir.

Floresan Şeritler

Kabin aydınlatması altında floresan şeritli modern mutfak, iki renkli dolaplar, büyük kuvars ve şelale adası

Bunlar temelde mutfak dolaplarının altına yerleştirilen ve aşağıdaki tezgahlara ışık tutabilecekleri floresan tüplerdir. Bunlar oldukça popüler bir dolap altı mutfak lambası türü olsa da, bazı insanlar flüoresan aydınlatmanın göz kamaştırıcı olduğunu düşündüğü için son zamanlarda gözden düşmeye başladılar.

Floresan şeritlerle ilgili, dolap altı mutfak aydınlatma tasarımınıza dahil etmeyi düşünmeniz gereken iyi bir şey, bunların nasıl kurulduğudur. Çoğunlukla mutfak duvarlarının dolaplarla buluştuğu açıya monte edildi. Aydınlatma armatürlerini oraya sıkıştırarak, mutfak tezgahında çalışanların önüne çıkmamalarını sağlarsınız.

Dolap altında yuvarlak ışıklarYuvarlak Işıklar

Yuvarlak ışıklar genellikle disk ışıkları olarak adlandırılır çünkü bunlar, hokey disklerine benzemeleri gerekir – boyut olmasa da şekil olarak.

Bu yuvarlak aydınlatma armatürleri, bazı insanların tercih ettiği çalışma alanlarına odaklanmış bir ışık sağladıkları için dolap altı mutfak lambaları için popüler bir seçimdir.

Birçok yuvarlak ışık modeli, yüzeye yapışarak kolayca kurulabilir ve tek bir dokunuşla kolayca açılabilir. Ayrıca genellikle kablolama gerektirmezler ve değiştirilebilir piller biter.

Bunlarla ilgili temel sorun, genellikle birer birer açılması gerekmesi ve periyodik olarak pillerinin değiştirilmesi gerekmesidir. Dikkate alınması gereken bir başka faktör de aydınlatma çıktılarıdır. Birçok yuvarlak ışık türü, bir tezgah alanını yeterince aydınlatmak için önerilen miktardan çok daha az olan yaklaşık 50 ila 60 lümen sağlar.

Dolap Altında Led Mutfak Işıkları

Dolap altı aydınlatmalı açık raflı çağdaş mutfak

LED ışıkların avantajı, daha uzun hizmet ömürlerine sahip olmalarıdır, bu da kurulum ve çalıştırma için size daha az maliyet anlamına gelir. Aynı zamanda çok enerji tasarrufludurlar.

LED lambaların büyük bir özelliği, kişisel zevkinize göre sıcak ve soğuk ışıklar üreten çeşitli renklerde gelebilmeleridir. Ayrıca çeşitli parlaklık seviyelerinde gelirler.

Mutfak aydınlatmasından bahsederken, LED ışıkları kullanmanın bir başka büyük avantajı da çok az ısı yaymasıdır. LED ampuller kullanan şerit ışıklar ve disk ışıkları alabilirsiniz, ancak özellikle LED’leri kullanan özel aydınlatma armatürleri de vardır.

Dolap bant ışıkları altındaTeyp Işıkları

Bu ışıklara bazen şerit ışıklar da denir. Dolap mutfak ışıklarının altına monte etmek için uygun fiyatlı ve kendin yap bir seçenek.

Bant ışıkları temelde LED’lerle gömülü esnek bir bant şerididir. Yapıştırıcı ile yüzeye sabitlenebilirler.

Bu lambaları nalburdan bobin halinde satın alabilirsiniz ve onları dışarı çıkardığınızda neredeyse her yere sığabilirler. Genellikle bir fiş eki ile birlikte gelirler, böylece ek kablo tesisatı kurmanıza gerek kalmaz, sadece fiş ekinin yakındaki bir prize ulaşabileceğinden emin olun.

Halat Işıkları

Halat altı aydınlatmalı, beyaz dolaplı ve kuvars tezgahlı modern mutfak

Halatlı ışıklar, LED ışıklardan oluşan bir “dizi” olması açısından şerit ışıklara benzer. Fark, boyutta gelir.

Halat ışıkları, bant ışıklarından daha büyük bir çapa sahiptir. Bunlar temelde plastik boru içine yerleştirilmiş bir LED ışık şerididir. Bu tüp daha sonra bant ışıklarına benzer şekilde takılabilir ve ayrıca fiş ekleri ile birlikte gelir.

Mutfaklar için dolap aydınlatması altında en iyisi nedir?

Şelale kuvars tezgahı altında beyaz dolaplar ile Glam mutfak yığılmış taş ada

Dolap altı aydınlatma armatürünüzün şekli ve boyutu ihtiyacınız olan aydınlatma tipine göre değişiklik göstermelidir.

Genel mutfak alanınızı aydınlatmak için daha fazla ışık istiyorsanız, sahip olmanız gereken en iyi dolap altı aydınlatma türü, ışığı daha eşit bir şekilde dağıttıkları için şeritlerdir. Ancak ışığı belirli bir noktaya odaklamak istiyorsanız, en iyisi disk ışıklarını kullanmaktır.

Ada altı aydınlatma dolabı niş ışıkları ile çağdaş mutfak

Bu mutfak adası, dekor öğelerini aydınlatmak için tezgah altı ışıklarına ve dolap niş ışıklarına sahiptir.

Kabin altı aydınlatması için kaç lümene ihtiyacınız var?

Kabin aydınlatması altında ihtiyacınız olan lümen sayısı, onu ne için kullandığınıza bağlı olacaktır. Esas olarak dolap altı aydınlatmanızın vurgu aydınlatması olarak hizmet etmesini istiyorsanız, 150 ila 250 lümene gitmelisiniz.

Bununla birlikte, kabin aydınlatması altında kurmanızın nedeni, daha fazla görev aydınlatmasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, 175 ila 550 lümen ışıklara bakın.

Raf altı aydınlatmalı ev ıslak bar

Raf altı aydınlatma, ışığı tam ihtiyacınız olan yere yönlendirmenin başka bir yoludur. Bu ev ıslak bar, görsel ilgi eklemek ve tezgahı aydınlatmaya yardımcı olmak için raf altı aydınlatmasını kullanır.

Dolap altı aydınlatmanın maliyeti nedir?

Dolap altı aydınlatmalı modern mutfak beyaz parlak dolaplar gri kuvars tezgahı

Bir dolap altı aydınlatma projesinin ortalama maliyeti yaklaşık 1.500 ila 2.500 $ arasındadır. Toplam maliyet, ışıkların türüne ve aydınlatılacak alana göre etkilenecektir.

Fişli aydınlatma armatürleri almayı seçerseniz, bir elektrikçi tutmanıza gerek kalmayacağı için işçilik maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Bir elektrikçi, bir dolap altı veya tezgah altı aydınlatma projesi için saatte ortalama 50 ila 100 dolar şarj edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gambrel Çatısı nedir? Gambrel Çatısı nedir?

Gambrel çatılar, nasıl ortaya çıktığı, yaygın olarak kullanıldığı yerler ve evinize bir gambrel çatı vermeye karar verirseniz avantajla...

Yatak odanız için Işık Dekorasyon Fikirleri Yatak odanız için Işık Dekorasyon Fikirl...

İç tasarımı denemek ister misiniz? Cevabınız evet ise, deneyinize başlamak için yatak odanızdan daha iyi bir alan olabilir mi? Dekoru v...

Arka Bahçeniz veya Balkonunuz İçin 4 Çeşit Kolay Sera Arka Bahçeniz veya Balkonunuz İçin 4 Çeş...

Her zaman tam işlevli bir seraya sahip olmak isteyen bir bitki ebeveyni iseniz, bunu arka bahçenizde ve hatta balkonunuzda nasıl kolayc...

27 Sebze ve Bitki (Mutlu Bir Simbiyotik Bahçe için Kombinasyonlar) 27 Sebze ve Bitki (Mutlu Bir Simbiyotik ...

Simbiyotik bahçenizi tamamlamak istiyorsanız işte size 27 farklı sebze ve bitkinin kombinasyonlarıyla birlikte mutlu bir simbiyotik bah...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ