Mutfak Köşe Penceresi Dekorasyonu

Burada, dekor ve pencere işleme ipuçları dahil olmak üzere bir mutfak köşe penceresini dekore etmek için fikirlerimizi paylaşıyoruz.Parlak renkli bitkiler ile mutfak köşe penceresi

Bir mutfak penceresine sahip olmanın bir ton avantajı vardır. Aydınlık, açık bir mutfak alanına sahip olmak söz konusu olduğunda, güneş ışığının mutfak alanına girmesine izin vermek çok önemlidir. Bununla birlikte, bir köşede veya bir tezgahın uzak tarafında bulunan alanlar nedeniyle mutfakta bir pencereyi dekore etmek veya kapatmak bazen zordur. Aşağıda, dekor eklemenin bazı yaratıcı yolları ve kullanılacak en iyi pencere uygulamaları yer almaktadır.

Mutfak Köşesi Penceresini Nasıl Dekore Edersiniz?

Genellikle bir mutfağın köşesini dekore ederken akla gelen ilk şey, tezgah ve dolap alanını boşaltmaya yardımcı olacak şeyler eklemektir. Bunlar saklama kapları, baharat rafları, yemek kitapları, bir şarap tepsisi ve hatta bir kahve istasyonu gibi öğeler olabilir. Bununla birlikte, bireysel fikirlere bakmadan önce, bu alanı geliştirmenin daha genel yollarından bazılarını inceleyelim.

Köşe pencereli, açık yeşil dolaplı ve beyaz granit tezgahlı davetkar mutfak

Renk Ekle

Dekoratif kaplara sahip mutfak köşe penceresiMutfak pencerenizi dekore etmenin en iyi yollarından biri, bir renk patlaması eklemektir. Bu, taze meyve, zarif bir çiçek aranjmanı, çekici bir yeşil ev bitkisi veya bir vurgu parçası eklemek kadar kolay olabilir. Aynı renkteki birkaç vurgu parçasını seçmek, nötr renkli mutfak tezgahı veya dolaplara karşı öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Neyi seçmeye karar verirseniz verin, alanı aşırı doldurmamaya dikkat edin. Çoğu durumda, pencere dekoru söz konusu olduğunda daha azı daha fazladır.

Asimetrik Dekor

Asimetri kullanan bir sarmal köşe penceresi için görünümü geliştirebilir. Her bir tarafa iki veya daha fazla eşleşen öğe yerleştirilerek dengeli bir görünüm elde edilebilir.

Köşe pencereli, açık raflı, siyah sarkıt lambalı ve beyaz dolaplı mutfakAçık Raflar

Köşe penceresinin bir veya her iki tarafına açık raflar yerleştirmek, değerli tezgah alanından yukarıda ve uzakta olan dekor öğeleri için bir yer sağlayabilir. Açık raflı mutfak galerimize buradan bakın. Ayrıca doğrudan pencerenizin üstüne raf eklemeyi deneyebilirsiniz, bu da daha büyük görünmesini sağlayacak ek etkiye sahip olacaktır.

Dekoratif Kırpma

Köşe pencere saksı bitkisi ve üç tonlu dolaplı mutfakPencerenin etrafındaki döşeme, bazı benzersiz ve ev gibi tasarımları göstermek için harika bir alandır. Kullanılan modern bir döşeme veya kalın bir çiftlik evi tarzı ahşap kaplama olsun, bu dekoratif özelliklerin eklenmesi pencereleri çekicidir.

Köşe Profilleri

Süslemenin stili yayması ve varlığın yükselmesine yardımcı olması gibi, pervazlar da yapabilir. Dekoratif pervazlar köşelere veya pencerelere yerleştirilebilir, çıtaya oyulabilir veya hatta pencerenin yanına yerleştirilebilir. Bir pencere yapmak için pervazlara hiçbir şekilde gerek yoktur, ancak pencereye eklemek için yapılan ekstra çalışma ile dekoratif yönü kendi adına konuşur.

Köşe Mutfak Pencere Dekoru

Lavabo ve bitki ile mutfak köşe penceresi

Bir mutfaktaki köşe pencereleri için dekor söz konusu olduğunda, seçenekler sınırsız görünüyor.

Bitkiler ile mutfak köşe penceresiBitkiler – Bitkiler, bir köşe penceresinin pencere pervazına harika bir ektir. Bir bitki bir pencerenin yakınındaysa, bol miktarda güneş ışığı almalıdır. Mutfakta olmak, onu lavaboya oldukça yakın bir yere koyar, umarım düzenli olarak sulamanız için iyi bir hatırlatma olur.

Mutfak penceresi için saksı bitkileri asılıAmazon’da bu asılı yetiştiricilere bakın

Mevsimsel – Pencere pervazı, mevsimlik küçük eşyalarınızı saklamak için harika bir yerdir! Her tatil veya mevsimde, pencere kenarına yerleştirdiğiniz küçük çentikleri ve hatta sabunları değiştirebilirsiniz. Bu, yıllarca aynı eşyalara bakmak zorunda kalmazsanız, bulaşıkları yıkamayı biraz daha az sıkıcı hale getirir!

Dekoratif Kaplar – Eşleşen saklama kavanozları veya kapları eklemek, alana kendi kişisel dokunuşunuzu katarken yararlı malzemeleri parmaklarınızın ucunda tutmanıza olanak tanır.

Dekoratif kaplar

Amazon’da bu dekoratif kapları görün

Ivır zıvır – Gerçekten hayal edebileceğiniz her şey, yeterince küçük olduğu ve güneşten zarar görmediği sürece köşe pencerede gösterilebilir. Gümrük tabakları veya kupalar, ışıklar, fenerler, sahte yapraklar, mumlar vb. Tasarım tarzınıza uyan herhangi bir dekor bu ortama dahil edilebilir.

Dekor ve bitkiler ile mutfak köşe penceresiDekor söz konusu olduğunda, eski atasözüne dikkat edin, duyularınızı bunaltmaktan kaçınmak için daha az şey daha önemlidir. Mutfak tezgâhlarını nasıl temizleyeceğiniz hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

Köşe Mutfak Pencere Uygulamaları

Lavabo ve küçük bitkiler ile siyah çerçeveli köşe pencereli mutfak

Köşe mutfak penceresindeki pencere uygulamaları söz konusu olduğunda çok sayıda seçenek vardır. Bazı seçimler aşağıda açıklanmıştır.

Pencere koltuk bankı ve roll up perdeli mutfak köşe penceresi

Stor Perde – Silindirler, dışarıdaki ışığı eşit şekilde bloke etme veya içeri alma konusunda iyi bir iş çıkarır. Stor perdeler, neredeyse yarı saydamdan tamamen karartılmış gölgeye kadar, malzemede görebileceğiniz ışık yüzdesini seçmenize olanak tanır. Bunlar ayrıca tercihe bağlı olarak yukarı ve aşağı yuvarlanabilir.

Panjur ve saksı bitkisi ile mutfak köşe penceresiPerde – Panjurlar, evin geri kalanı için aldığınız tipik plastik panjurlardır. Bu güzel çünkü evin geri kalanıyla eşleşecek. Panjurlar, açılırken açık ve kapalı bir ortama sahip olmanın yanı sıra, dış mekanın tüm ışığının alana girmesine izin vermek için sonuna kadar açılabilir.

Panjur, bitki, beyaz dolap ve tezgahlı köşe pencereli mutfakPerde ve panjurlar arasında, gerektiğinde pencere çerçevesinin içine yerleştirilebildikleri için mutfak panjurları söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden ikisidir. Yiyecek veya su sıçraması söz konusu olduğunda bunlar oldukça temizlenebilir. Bu türlerin renk ve tasarım patlamalarına sahip olması için bazı fırsatlar olsa da, genellikle oldukça standart, nötr renklerle yapılırlar.

Perdeler – Perdeler, pencereleri yumuşatmanın harika bir yoludur. Perdeler sesleri emmeye yardımcı olur ve sınırsız renk ve desenlerle bir odayı canlandırabilir. Bir mutfak uygulamasında, hafif bir kumaş kullanılması tavsiye edilir, böylece yine de içinden ışık gelebilir. Gıdanın işlendiği bir lavabonun veya yerin yakınında olmaları durumunda perdelere sıçrayabilecek suya ve yiyeceklere olumsuz tepki verebileceklerinden doğal kumaşların kullanılması tehlikelidir.

Saçaklar – Saçaklar, pencerenin tamamını kaplamamaları dışında, yukarıda bahsedilen perdelerle hemen hemen aynı niteliklere sahiptir. Genellikle pencereden yaklaşık 4 inç aşağı giderler. Bu, iyi miktarda ışık sağlar, ancak istendiğinde mahremiyetini kaybeder. Valanslar ayrıca ekstra renk ve tasarım eklemek için belirtilen diğer uygulamalarla birlikte kullanılabilir.

Köşe pencereli plantasyon panjurlu, fayans duvarlı backsplash ve açık raflı mutfakPlantasyon Kepenkleri – Köşe pencereleriniz için plantasyon panjurları elde etmek için, büyük olasılıkla, ikiye katlanır panjurlu özelleştirilmiş bir köşe pencere uygulama tasarımı satın almanız gerekecektir.

Donanımı, perde çubuklarını monte etmek için yeterli yer yoksa veya özellikle köşede iki pencere varsa perdeler, saçaklar ve plantasyon kepenkleri zor bir kurulum haline gelebilir.

Daha fazla tasarım için mutfak tezgahı dekorasyon fikirleri galerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir